ST. DOROST - reportáž

Starší dorostenci na závěr nadstavby podlehli českobudějovickému Motoru

Napsal 14.02.2017 Marcel Holl
Č . B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - V posledním nadstavbovém kole NOEN extraligy cestoval chomutovský starší dorost na led Motoru. Účet zápasu otevřeli domácí v samotném závěru druhé třetiny. Před polovinou třetího dějství zařídil Motoru dvoubrankové vedení Vaculík. V závěru klání pak přidali Jihočeši ještě dvě přesné trefy a radovali se z vítězství 4:0.
N16 út 14.2.2017
CEB
4:0(0:0, 1:0, 3:0)
CHM
Č.Budějovice
Svoboda – Stárek, Doktor, Rákosník, Dosek, Škola, Mirochnikov – Silný, Beránek, Matys, Rolínek, Slávik, Krcho, Vaculík, Čížek, Řezáč, Egert, Toman, Kouba, Masopust, Novák.
Chomutov
Běhula – Štochl, Seemann, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Köver, Šafránek, Veselý, Černý, Bajer, Baier, Jaroš, Navrátil, Hradecký, Brander, Ouřada.

Branky a nahrávky

Č.Budějovice
40. Matys (Rolínek), 49. Vaculík (Slávik), 58. Krcho (Škola), 60. Toman
Chomutov

Statistiky

Vyloučení
3:5
Využití
1:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
34:34
Diváci
101
Rozhodčí
Sýkora – Jindra, Jílek

Shrnutí

Zápas si od úvodního buly udržoval dobré tempo a na obou týmech bylo vidět, že mají chuť si ještě zabojovat. První ránu si sice zaznamenali hosté, poté se ale puku ujali domácí a snažili se otevřít skóre. Nabídku Stanislava Doska od modré na teč ale nikdo nepřijal. Chomutovští tak opět dostali možnost přebrat iniciativu, ani jeden z dvojice Procházka – Ouřada ale nebyli úspěšní. Motor poté přišel na chvíli o svého kapitána Stanislava Doska, který byl v nestřežený okamžik brutálně, ale zřejmě čistě, sražen k ledu a zůstal na něm ležet. Po dvou minutách, kdy se hýbal jen od hrudníku nahoru, byl nakonec zvednut a byť s podporou, tak po svých odešel do prostoru pro lékaře. Motoru to ale bojovnost nevzalo a znovu se snažil dát branku, k čemuž dostal i početní výhodu, kterou ale nedokázal využít a dokonce se musel i bránit brejkům. Poté ale přišla série velmi dobrých šancí, kterým chybělo štěstí. Nejprve Robin Rákosník vypálil od modré dělovku, kterou Běhulůa vyrazil jen na Jiřího Egerta, který ale minul klec. Následně Jan Stárek měl před sebou po odraženém puku odkrytou branku, síť ale trefil jen z vnější strany. O chvíli později se opět blýskl Jiří Egert, když dohnal ujíždějící puk a těsně před Běhulou se snažil bekhendem zvednout kotouč nad jeho beton. Neměl ale dostatek manévrovacího prostoru a oslavy se tak nekonaly. Do konce třetiny ještě na obou stranách přišlo několik střel, gól jsme ale neviděli.

Druhá třetina byla podobná té první, opět se hrálo ve svižném tempu plném akcí a o momenty plné emocí nebyla nouze. Domácí ze začátku několikrát potrápili gólmana Běhulu, ani Aleš Řezáč, ani Pavel Novák a dokonce ani Michal Silný nebyli schopni se prosadit. Svou přesilovku si zahráli i hosté, Motor ale všechny pokusy zneškodnil. Ani Jihočeši ale nebyli schopni dotáhnout koncovku do úspěšného konce a málem se mu to vymstilo. Jakuba Veselého při přečíslení dva na jednoho musel zastavit až Svoboda, ovšem se musel na ledě sklouznout, protože zastavil puk na brankové čáře. Už to vypadalo, že i druhá třetina skončí bez bodu, nakonec se ale skóre změnilo. Radek Rolínek na modré čáře udělal obrovskou chybu, která umožnila Jakubu Navrátilovi ujet do samostatné akce, při které napálil tyč. Puk se odrazil zpět do hřiště, kde ho okamžitě vzal na hokejku opět Radek Rolínek, vypálil na Běluhu, který puk sice vyrazil, bohužel pro Piráty ale přímo před sebe na stojícího Lukáše Matyse, který Běluhovi poslal puk pod rukou za záda.

Pokud prvním dvěma třetinám chybělo proměňování akcí, ve třetím dějství se, bohužel pro Piráty, s góly roztrhl pytel. Jako předvoj se ukázal Aleš Řezáč, který se pronásledován dvěma beky snažil doslova prošťouchnout puk mezi betony Richarda Běhuly, což se mu ale nepovedlo a ještě k tomu byl sražen k zemi. První salva tak přišla až o půl minuty později. Oba týmy začaly dělat školácké chyby, ovšem Motoru se jednu z nich podařilo zužitkovat, když Chomutov na útočné modré ztratil puk, kterého sprintem dohnal Sebastián Slávik, prostrčil ho za zbývající dva hráče Pirátů, zamířil a vypálil na Běhulu. Ten střelu sice zastavil, puk mu ale vypadl a Ondřeji Vaculíkovi, který se mezitím dohnal, tak už jen stačilo ho špičkou hole doťuknout za čáru. O minutu a dvacet sekund později mohly Budějovice přidat už třetí branku, když Daniel Kouba těsně před chomutovskou brankou zachytil rozehrávku beků a všechno, co musel udělat, bylo zvednout puk nad pravý beton roztaženého Běhuly, což se mu ale nepodařilo. Chomutov byl ovšem také blízko gólu a paradoxně jim k tomu nahrál sám gólman Svoboda. Po střele mířené mezi nohy si byl tak jist, že má puk pod kontrolou, že si jen tak tak všiml, že se mu kotouč od betonů odrazil vertikálně do výšky hrudníku a mladičký gólman musel žonglovat rukami a svalit se na led, než dokázal kotouč uklidnit. Třetímu inkasování se ale Chomutov přesto neubránil. Patrik Škola totiž přesnou přihrávkou našel na okraji kruhu pro vhazování stát úplně volného Vojtěcha Krcha, který odrazem od břevna nedal Běhulovi žádnou šanci na zákrok. Chomutov se ještě snažil zvrátit stav utkání, a když sedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou musel Patrik škola za podražení na trestnou lavici, Piráti šli do hry bez brankáře. To se jim ale velmi zvláštním způsobem vymstilo. V posledních setinách utkání se totiž Motoru podařilo osvobodit, k puku se dostal Matěj Toman, který ještě stačil vyslat puk z hokejky, přičemž byl ale faulován, a tak i když puk dojel za brankovou čáru až téměř dvě vteřin po siréně, rozhodčí musel podle pravidel gól uznat, protože budějovický hráč byl faulován zezadu mimo svou obrannou třetinu při situaci, kdy před ním nebyl žádný hráč včetně brankáře, což znamená automaticky gól, který tak stvrdil tříbodovou výhru domácího celku.

Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice:),,Pro nás dnes výborné utkání s nulou, dokonce jsme pár (gólů) dali a bylo to jedno z nejlepších utkání, co jsme odehráli a zajímavé utkání i pro mě jako trenéra."