Aktuální zprávy

Piráti postoupili do čtvrtfinále, jsou krok od finálového turnaje a dva od titulu mistrů republiky

Napsala 17.03.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti si v osmifinále DHL extraligy poradili s Českými Budějovicemi ve třech zápasech a postoupili do čtvrtfinále, kde se střetnou s Vítkovicemi, které také získaly postup ve třech střetnutí. Ve čtvrtfinále se rozhodne o účastníkovi na finálovém turnaji o mistra republiky. Jelikož byli Ostravané lépe postaveni v tabulce, série začne na ledě soupeře v pátek 18. března od 17 hodin.

Junioři neporaženi: do čtvrtfinále na tři odehrané zápasy

Piráti Chomutov 2:1p České Budějovice
První bezbranková třetina přinesla několik šancí na obou stranách. V polovině třetiny předvedl pohlednou akci Petr Macháček, jenž se proháčkoval obranou, ale nepovedlo se mu dobře zakončit. Na druhé straně kluziště se do šance dostal Radek Prokeš, z předbrankového prostoru však neskóroval.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Již ve třetí minutě prostředního dějství se k odraženému puku dostal Martin Tůma a otevřel skóre. V dalším průběhu Budějovice hodně tlačily. Nejprve si na gólmana zahrál jeden z chomutovských obránců. Poté nebyl budějovický gól uznán pro postavení hráče v brankovišti.

Třetí část začali hosté s téměř dvouminutovou přesilovkou, ale šanci měl domácí Krivošík, jenž v samostatném úniku neuspěl. Hned z rychlého protiútoku skórovali hosté. Panáček našel osamoceného Marka Slobodu, který střelou z první vyrovnal. Šedesát minut nerozhodlo a tak utkání došlo do prodloužení, které ukončil Petr Macháček v 65. minutě.

Piráti Chomutov 3:2 České Budějovice
Ve druhém vzájemném zápase šli Piráti během první třetiny do dvoubrankového vedení. První gól vstřelil Adam Kellerstein, jenž po přihrávce od Wágnera udělal kličku na gólmana a zasunul kotouč za jeho záda. V jedenácté minutě Macháček ujel po pravé straně a našel volného Tomáše Adámka, který přidal další branku.

Ve druhé třetině skórovali pouze hosté. Pět minut po úvodní buly Prokeš našel volného Jakuba Šuhaje, který střelou mezi Lukešovy betony využil po patnácti vteřinách přesilovou hru. V polovině periody měl před brankou šanci Adámek, ale neproměnil ji. Zbytek dvacetiminutovky se dohrával v poklidném tempu bez příležitostí.

Ve 43. minutě se Radek Prokeš zmocnil kotouče před chomutovskou bránou a poslal ho až do sítě. O patnáct vteřin později Piráti získali zpět vedení. Adámek našel před bránou stojícího Martina Šťovíčka, který prostřelil Kváču. Do konce zápasu byly šance na obou stranách, skóre se však neměnilo.

Junioři oslavují postup do čtvrfinále

České Budějovice 3:6 Piráti Chomutov

Vyrovnaný počátek zápasu se od první přesilovky v šesté minutě Pirátů změnil. Početní výhodu využil Lukáš Blaha střelou pod horní tyčku. Po polovině třetiny se Chomutovští dostali do přečíslení tři na dva, které dokázali přetavit v gól. Na konci akce byl Martin Šťovíček. Po čtyřiceti vteřinách utrpěli domácí další ránu. Z předbrankového prostoru dorazil puk do sítě znovu Martin Šťovíček. Po třetím inkasovaném gólu Spáčil přenechal místo svému kolegovi Hauserovi. Ještě do konce první sirény zvýšil na rozdíl čtyř branek Petr Macháček.

První gól druhé periody a první trefu domácích vsítil Ondřej Šulek, jenž procedil kotouč mezi Lukešovými betony. Ve čtyřicáté minutě si Piráti vzali pohodlný náskok zpět. Martin Šťovíček využil chyby domácích a zkompletoval hattrick. Na začátku poslední třetiny Radek Prokeš vybojoval puk za bránou a prostřelil chomutovského brankáře podruhé. Budějovice zchladil po dvou minutách František Wágner, jenž zůstal osamocen před bránou a s dorážkou neměl problém. I poslední branku domácích vstřelil Radek Prokeš, který uzavřel zápas na konečných 3:6.

Piráti Chomutov – HC VÍTKOVICE STEEL
STATISTIKY V RÁMCI OSMIFINÁLE
11:6SKÓRE 10:3
16 minutTRESTNÉ MINUTY40 minut
11,11 %VYUŽITÍ PŘESILOVEK15,38 %
75,00 % UBRÁNĚNÁ OSLABENÍ 92,31 %

Piráti v základní části proti Vítkovicím nezaváhali a vyhráli oba zápasy

Statisticky vyrovnané utkání rozhodli Chomutovští ve druhé třetině... První branku na ledě soupeře vstřelil v deváté minutě z dorážky Filip Palička. Ve druhé části třetiny do branky dostali kotouč i hosté, ale pokus Kafky nebyl uznán, jelikož si vítkovický útočník počínal v souboji s brankářem příliš agresivně.

Na začátku druhé třetiny Piráti rozpoutali peklo. Třiatřicátá minuta, Adam Kellerstein dorazil střelu Cestra. Minuta 34., chybu domácích potrestal po souhře s Lidákem chomutovský útočník Martin Trapl. Pětatřicátá minuta a bylo dokonáno. Jakub Hierman vyslal přesnou střelu, která zapadla za záda Šimečka. Ve třetí třetině se skóre už nezměnilo. Jedinou větší šanci si vypracovali Piráti, ale pátý gól už nepřidali - 0:4.

Piráti si vystříleli i druhý vzájemný zápas... Chomutovští šli na domácím ledě v sedmé minutě do vedení zásluhou Františka Wágnera, jehož pokus v brankovišti srazila do sítě vítkovická obrana. Ostravané do konce periody vyrovnali. Vlastimil Malina nahodil puk na bránu, který zapadl až za Danylce.

Druhá třetina patřila jednoznačně Pirátům, dvakrát skóroval Josef Rindoš. Nejprve se prosadil pohotovou tečí, poté proměnil trestné střílení, které sudí nařídili po seknutí do Navrátilových rukou. V poslední minutě druhé třetiny úspěšně nahodil na bránu Vlastimil Malina.

Ve třetí třetině Piráti přidali ještě tři branky. Ve 44. minutě skóroval Kulich. Jedinou branku v poslední periodě za hosty vstřelil Danielčak. O minutu později podobnou branku přidal Kellerstein. Skóre uzavřel v závěru třetiny Wágner - 7:2.