ST. DOROST - článek

Starší dorost postoupil přes Jihlavu do čtvrtfinále, soupeřem mu bude Plzeň

Napsala 12.03.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti Chomutov v NOEN extralize staršího dorostu postoupili do čtvrtfinále. Po stoprocentní úspěšnosti v osmifinále proti Jihlavě se Chomutovští střetnou se silným soupeřem z Plzně. Série začne na domácím ledě 13. března od 12 hodin a 30 minut. Jelikož i Plzenští prošli osmifinálovými boji bez černého puntíku, dá se očekávat velmi vyrovnaná série.

Piráti v osmifinále s Jihlavou stoprocentní

Piráti Chomutov 4:3sn HC Dukla Jihlava
Piráti šli rychle do vedení, ve čtvrté minutě Petr Chlán využil přesilovou hru. Ve stejné minutě Jihlava vyrovnala hned z první útočné akce po buly ve středovém kruhu. Na konci celé akce bylo přesné zakončení Tomáše Mejzlíka. Za vyrovnaného stavu odešly celky do šaten. V první polovině prostředního dějství domácí Filip Křivošík přidal dvě přesné trefy. Nejprve v situaci dva na jednoho bekhendem překonal Šťastného, poté v samostatném úniku přidal povedenou trefu pod horní tyč. Do konce periody snížil na rozdíl jedné branky Vladimír Oščádal.

Ve třetí části vstřelili gól pouze hosté a to konkrétně Milan Strnad. Utkání za stavu 3:3 došlo do desetiminutového prodloužení. V nastaveném čase si Piráti připisovali střelu za střelou, ale žádnou se nepovedlo neproměnit. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí. Po třech vyrovnaných sériích rozhodl Daniel Novák v sérii páté.

Piráti Chomutov 6:1 HC Dukla Jihlava
V prvním dějství se trefovali pouze domácí. V sedmé minutě otevřel skóre Jakub Navrátil, jenž z mezikruží vystřelil přesně k levé tyči. V patnácté minutě přidal druhý gól Jan Svoboda, jemuž přihrál skvělou zadovkou před prázdnou bránu Navrátil. Jedenáct sekund před konce periody zvýšil na rozdíl tří branek Filip Křivošík. V prostředním dějství Jihlava snížila. Ve 36. minutě Svatopluk Kadleček ujel domácí obraně a po přihrávce Heinricha zakončil kličkou do forhendu.

V poslední třetině Piráti vstřelili stejný počet branek jako v dějství prvním. Již ve 42. minutě se z dorážky prosadil Jaroslav Kulich. O dvě minuty později zvýšil na 5:1 Daniel Novák, jenž prostřelil Šťastného z prostoru mezi kruhem pro vhazovaní a modrou čárou. Tři minuty před konce zápasu upravil na konečných 6:1 Jaroslav Kulich, který přidal druhou střelu v zápase.

HC Dukla Jihlava 1:5 Piráti Chomutov
Skóre i jako v předchozích dvou zápasech otevřeli Piráti. V sedmé minutě Petr Chlán dostal přihrávku do jízdy, sjel si mezi kruhy a trefil se přesně. V průběhu druhého dějství šli Chomutovští do tříbrankového vedení zásluhou Tomáše Koblížka, jenž prostřelil jihlavského brankáře zblízka, a Jana Svobody, který si najel před branku a blafákem do bekhendu zakončil. Ve 34. minutě Heinrich přihrál zpoza branky na Aleše Krtka, který zcela osamocený před Pavlátem uspěl.

V posledním dějství si Piráti pohlídali i třetí vítězství v sérii a přidali ještě dva góly. V polovině periody Tomáš Hajič využil clony před brankářem a zvýšil. Poté Jan Svoboda po přihrávce od Poláka uzavřel skóre na konečných 1:5.

Piráti vyhráli i třetí vzájemný zápas a z osmifinále postoupili bez jediné porážky do čtvrtfinále.

STATISTIKY PO OSMIFINÁLE
Piráti Chomutov – HC Plzeň 1929
15:5SKÓRE18:7
61 minutTRESTNÉ MINUTY32 minut

HC Plzeň 1929 6:3 HC Vítkovice Steel
Utkání se rozběhlo až po bezbrankové třetině. V polovině zápasu otevřely skóre Vítkovice a Baláž. Rychlou odpověď našli Pour a Rubner, kteří otočili vývoj utkání. Do konce periody vyrovnal Kosina. Ve třetí třetině šly Vítkovice opět do vedení zásluhou Baláže. Poté začal řádit domácí Rubner, jenž přidal tři přesné trefy a upravil na 5:3. V šedesáté minutě uzavřel skóre v power-play Roubal.

HC Plzeň 1929 7:2 HC Vítkovice Steel
Ve druhém vzájemném zápase šla Plzeň v první třetině do tříbrankového vedení. Dva góly si připsal Rubner a jednu přesnou trefu přidal Pour. Druhá třetina byla na počet branek vyrovnaná. Za Vítkovice skórovali Raška a Gřesík. Za domácí se prosadili Chalupa a Hanzlík. Za stavu 5:2 na počátku třetí třetiny si Plzeň pohlídala vítězství a vsítila ještě dvě branky. Rubner přidal třetí gól v zápase a Pour druhý přesný zásah.

HC Vítkovice Steel 2:5 HC Plzeň 1929
Třetí zápas otevřel domácí Gřesík v osmé minutě. Do konce periody Plzeň vyrovnala a gól si připsal Hanzlík. V prostředním dějství skórovali Pour a Roubal. Stejná dvojice i ve sejném pořadí skórovala i ve třetí periodě a navýšila na 5:1. V 58. minutě snížil na rozdíl tří branek Slíž.

Plzeň vyhrála všechny tři vzájemná utkání v osmifinále a snadno postoupila do osmifinále.