Aktuální zprávy

Veřejnost a legendy českého hokeje otevřou nový zimní stadion

21.4.2011 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Blíží se dlouho očekávaný slavnostní okamžik. Nově postavený zimní stadion se představí veřejnosti. V prvním sportovním utkání se při atraktivní hokejové exhibici setkají veteráni české reprezentace a chomutovská stará garda. „Srdečně zvu všechny Chomutovany, aby s námi společně přišli otevřít a zahájit provoz na novém zimním stadionu,“ zve primátor města Jan Mareš na historickou událost vhození prvního puku. Diváci se mohou těšit na slavná hokejová jména, jako jsou Bubla, Šlégr, Šejba nebo z chomutovských Růžička, Hübl, Branda a další.
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZIMNÍHO STADIÓNU JE AKCÍ STATUTÁRNÍHO MĚSTA CHOMUTOV. KLH CHOMUTOV NENÍ POŘADATELEM TÉTO AKCE! VEŠKERÉ INFORMACE VÁM TEDY POSKYTNOU PRACOVNÍCI MAGISTRÁTU MĚSTA, PŘÍPADNĚ ZÁSTUPCI ORGANIZACE KULTURA A SPORT.

KLH CHOMUTOV CHYSTÁ SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NOVÉ ÉRY MÍSTNÍHO HOKEJOVÉHO KLUBU NA OBDOBÍ ČERVENCE TOHOTO ROKU!

Exhibice se uskuteční v sobotu 30. dubna od 14 hodin. V přestávkách se představí malí hokejisté a krasobruslaři, roztleskávačky, ale i bubeníci. Pokud by se na zimní stadion nevešli všichni zájemci o utkání, velkoplošná obrazovka venku dění uvnitř přiblíží. V tréninkové hale bude pro děti připravený doprovodný program v podobě skákacích hradů, kabaretu a soutěží. Již od 13 hodin budou v areálu v provozu stánky s občerstvením. Možnost parkování při této akci bude omezená, proto by měli návštěvníci zvážit dopravu osobními auty. „Do celého areálu je vstup volný, ale na zimní stadion na exhibici je nutné mít vstupenku z důvodu bezpečnostních předpisů a omezené kapacity zařízení,“ vysvětluje projektová manažerka Hana Nováková. Vstupenky zdarma jsou od čtvrtka 21. dubna k dispozici v městském informačním centru a v předprodeji divadla. Jedna osoba může vyzvednout maximálně 5 vstupenek.

Než se přes léto na stadionu rozpustí led, mohou si jej bruslaři z řad veřejnosti následující týden od 2. do 6. května ještě užít. Veřejné bruslení bude v pondělí od 18 do 19 hodin, od úterý do pátku pak denně od 15 do 16 a od 18 do 19 hodin, a to za cenu 30 korun. „Pamatovali jsme i na školní kolektivy a různé zájmové skupiny, které si po dohodě mohou stadion pronajmout v ostatních časech,“ říká Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov. Školy platí 15 korun za žáka a soukromé subjekty akční cenu tisíc korun za hodinu. Rezervace přijímá Daniel Mašek (tel.: 736 481 078).

Zimní stadion a tréninková hala se šatnovacím blokem se jako dílčí projekty Integrovaného plánu rozvoje města Areál bývalých kasáren a přilehlého okolí stavěly v letech 2009 – 2010. Město Chomutov na ně získalo dotaci z Regionálního operačního programu Regionu soudržnosti Severozápad. „Máme jedinečnou příležitost být s občany Chomutova u toho, když zahajuje svůj provoz krásná nová komfortní hala. Na své si přijdou jak diváci exhibice, tak i v dalších dnech samotní bruslaři,“ shrnuje primátor Mareš. Ve druhé polovině letošního roku by se mělo otevírat ve stejném areálu kulturně společenské centrum.