Aktuální zprávy

Zápisník z Göteborgu: Drtička Suomi i nejhnusnější Plzeň života

Napsal 11.02.2017 David Panuška
G ö t e b o r g - Třetí den přinesl první výhru národního týmu zde v Göteborgu a hned z toho byla drtička finského celku. Hodně byli vidět Piráti. David Kämpf přihrál na první branku Lukáši Radilovi. Michal Vondrka druhou branku Česka dokonce vstřelil. U třetí, páté a šesté branky byl obránce Jan Rutta. Na jednu z nich si připsal asistenci. „Určitě je to super!“, popisoval tuto úspěšnost David Kämpf.

Páteční polední trénink

Den po neúspěšném zápase se čeští hokejisté objevili na ledě půl hodinu po dvanácté. Nyní se již netrénovaly přesilové hry, ale úniky a přechod přes střední pásmo, což v prvním utkání národnímu týmu dělalo největší problémy.

Michal Vondrka trénoval stále v první lajně s Janem Kovářem a Lukášem Radilem, bylo ale jasné, že David Kämpf se posune dolů. Trenér Jandač dal totiž k sobě výborné duo z minulého extraligového ročníku. Birner s Řepíkem byli opravdu nebezpeční.

U Vladimíra Růžičky s Janem Ruttou vypadalo, že ve svých lajnách zůstanou. Chomutovská dvaašedesátka trénovala ve třetí formaci, Jan Rutta opět ve spolupráci s karlovarským Tomášem Dvořákem.

Předzápasový trénink české reprezentace vedl hlavně asistent trenéra Jaroslav Špaček, který si k narozeninám nadělil vysokou výhru nad Finskem
V průběhu tréninku národního týmu dorazili také hokejisté Finska a Švédska

Hnusnější Plzeň jsem nikdy nepil...

Protože se nic nehrálo a český tým měl po tréninku, zvolili jsme poznávací trasu. Hned po tréninku se šlo na oběd, a to na klasické švédské jídlo - pizzu. Naše cesta následně vedla do velkého obchodního centra, kde jsme se trochu zdrželi.

Po přesunu na náš hotel jsme se na pár minutek uklidili do postele a někdy kolem osmé jsme vyšli do víru velkoměsta. Trvalo deset minut a asi patnáct prošlých hospod, než jsme se usadili v irském podniku. Tam nám bylo doporučeno ochutnat Staropramen, české pivo, zde hodně oblíbené. Paní se poté hodně zasmála, když zjistila, že jsme z Čech.

Dal jsem si dva Eriksbergy, špatné to nebylo. To se nedá říct o našem dalším přesunu. Zakotvili jsme ve dvoupatrovém klubu s příjemnou obsluhou. Když jsme zjistili, že tam mají Pilsner Urquell, neodolali jsme. Měli jsme. Hnusnější chloubu západočeského města jsem nikdy nepil.

Suomi se muselo sklonit před bodujícími Piráty

Dorážím kolem jedenácté na stadion a vidím konečný lineup. Michal Vondrka zůstává v první lajně, David Kämpf se propadává do čtvrté. Jan Rutta se posouvá do druhé bránící dvojky. Vladimír Růžička ve stejné formaci, jen dostal nové spoluhráče.

„Každý hráč hraje raději v prvních třech formacích, ta čtvrtá se na led moc nedostane. Takže spíše mi to sedělo se Švédskem,“ popisoval své dojmy po přeřazení do čtvrté lajny David Kämpf.

Na začátku dvanácté minuty točí čtvrtá lajna bránící hráče Finska. Někteří hráči dostřídali, David Kämpf tam ale zůstal. Za brankou kličkoval s pukem, aby jej následně poslal na Lukáše Radila. Ten měl snadnou pozici, poloprázdnou branku nemohl minout.

Svěřenci Josefa Jandače a Jaroslava Špačka pokračovali. Lukáš Radil byl nabuzen a když dostal nejproduktivnější český hráč v letošní sezóně EHT puk na pravý kruh, tak prostě vypálil. Těsně před Metsolou ještě stál Michal Vondrka a gól! Paráda! Třetina dopadla dobře pro české hokejisty i chomutovské Piráty.

Český výběr přidal ve druhé třetině další dvě branky a dále přehrával Finy. Vidět byl i nadále Kämpf s Vondrkou, zkušenější chomutovský hokejista měl dokonce dvě nebezpečné střely, nicméně ani jedna za zády Juhy Metsoly neskončila.

Hymny před začátkem utkání Česka s Finskem

Hned v úvodu třetí třetiny se prodral až před branku chomutovský odchovanec David Kämpf, jeho famózní akce ale skončila jen na betonech finského brankáře. Škoda, tomuhle by branka slušela. Finsko sice snížilo, vše ale přebila následující branka.

Jan Rutta v přesilové hře přihrál na Petra Holíka. Jeho střela se odrazila k Michalovi Řepíkovi, jenž vstřelil branku. Každopádně, třetí chomutovský hráč bodoval v utkání! Chomutovský obránce byl i u následné branky, kterou dal Petr Holík, nyní si asistenci nepřipsal, akci ale zakládal. Češi deklasovali Finsko 7:1 a tři chomutovští hokejisté bodovali. Naprostá paráda.

„Oba zápasy byly naprosto odlišné. Švédsko skvěle bránilo a moc prostoru na útoky nebylo. S Finy jsme hru pozměnili a bylo to vidět,“ popisoval David Kämpf rozdíl mezi zápasem se Švédskem a Finskem.

Za pár minutek startuje utkání mezi Švédskem a Ruskem, čeká se větší návštěva, než tomu bylo v utkání proti českému celku. Toto utkání i to české zhodnotím v posledním dílu. Snad se vám líbila i třetí část mého blogu!