Klub byl založen v roce 1994 pod názvem Mando Winia, což je název dceřinné společnosti konsorcia Halla Group - sponzora klubu. V roce 1998 se klub přejmenoval na Halla Winia. Pod touto hlavičkou se také jedenkráte utkal s KLH Chomutov. Současná podoba názvu zahrnujícího sídelní město Anyang, které leží zhruba hodinu jízdy od hlavního města Soulu, vznikla před sezónou 2005/06, kdy vypršel jeden ze sponzorských kontraktů a ze jména klubu zmizel přídomek Winia.
Úspěchy
V domácí soutěži se tým adaptoval velice rychle a již v druhé sezóně 1995/96 se radoval ze zisku prvního titulu korejského šampióna. Stejný kousek se mu povedl v následujících letech ještě čtyřikrát - 1996/97, 1997/98, 2000/01 a 2003. Od ročníku 2003/2004 je klub pravidelným účastníkem Asijské ligy ledního hokeje, kde je jeho maximem druhé místo po základní části a následný krach v semifinále soutěže v minulém ročníku.
Česká kolonie
Minulou sezónu strávila v Asii hned pětice českých zástupců. Zřejmě hlavní slovo při výběru teritoria pro část přípravy měl hlavní trenér Otakar Vejvoda, pod jehož vedením válčí i nadále řada hráčů, kteří prošli kluby jako Sparta nebo Slavia. Střední útočník Patrik Martinec si dokonce vyzkoušel oba zmíněné pražské týmy. V obraně tvrdí muziku další bývalý sparťan Jaroslav Nedvěd a v útoku je oba doplňuje Zdeněk Nedvěd. Mužstvo už naopak opustil bek Daniel Seman. Jak již bylo zmíněno, nejčerstvějším úlovkem z českých luhů a hájů je pak brankář Pavel Falta. Poslední cizinec na loňské soupisce pochází z Japonska a jmenuje se Tetsuo Setaka.
Tato soutěž vznikla během sezóny 2003/2004, kdy si na polovinu ročníku (16 zápasů) přizvali čtyři japonské týmy právě Anyang (3.místo za 6 výher a 10 porážek při skóre 45:86). Pětičlennou ligu, jež se hrála systémem každý s každým čtyřikrát nakonec opanoval tým Nippon Paper Cranes.
V následujícím roce se soutěž rozrostla o dva čínské účastníky a jeden tým z Ruska. Po základní části, kdy se všechny týmy spolu utkaly šestkrát, postoupili čtyři nejlepší do play-off hraného na tři vítězná utkání. Jeho vítězem se stal opět japonský klub – Kokudo Ice Hockey Team. Anyang zůstal dvacet bodů od play-off, když jeho bilance čítala 17 výher, 1 výhru v prodloužení, 5 remíz, 1 prohru v prodloužení a 18 proher při aktivním skóre 152:140.
Ruský tým Golden Amuru z Chabarovsku z finančních důvodů před sezónou 2005/2006 odstoupil. Počet účastníků se však i přesto rozrostl. Soutěž rozšířil jeden čínský a jeden jihokorejský tým. Vítěz základní části a druhý tým (Anyang – 35 výher, 3 prohry v prodloužení a 10 proher) měli zajištěn postup přímo do semifinále. Další čtyři družstva bojovala o zbylá dvě místa. Vítězí nakonec obhájil klub Kokudo Ice Hockey Team, jenž byl po základní části třetí.
V létě roku 1999 pozvala firma Hyundai na 15 dní chomutovské hokejisty do své vlasti. Zájezdu konaného v termínu 8.-23.8. se zúčastnilo 20 hráčů, mezi nimiž byli i čtyři hráči stávajícího kádru – Ladislav Boušek, Stanislav Mikšovic, Petr Jíra a Josef Révay. Mužstvo tehdy odehrálo sedm střetnutí, v nichž jen jednou prohrálo.
Tehdejší výsledky
Hyundai Oil Bankers (Korea) – Chomutov 1: 8 Hyundai Oil Bankers (Korea) – Chomutov 2:13 Chomutov - Hyundai Oil Bankers (Korea) 8: 1 Chomutov – Halla Winia (Korea) 8: 0 Nippon Paper Cranes (Japonsko) – Chomutov 3: 6 CSC RAF (Rusko) – Chomutov 4: 1 Dongwon Dreams (Korea) – Chomutov 3:18Vzájemný zápas
Duel s Anyangem se odehrál 15.8.1999 v městě Kangnung. Výsledek hovoří jasně pro tehdy Přecechtělovy hochy, ovšem zdání klame. Rozhodující úder zasadili Severočeši ve třetím dějství, v němž nastříleli šest gólů zatímco v předchozích dvou třetinách vždy pouze po jednom. Hlavní slovo si při závěrečné kanonádě vzal současný masér A-týmu Pavel Mošna, který vsítil čistý hattrick. Po úplnost přinášíme i další tehdejší střelce a asistence Chomutovských v pořadí, jak branky padly ale bez udání minut.
Branky a nahrávky
Jíra (Milan Babka), Martínek (Frýba), Martínek (Stavenský), Stavenský (Martínek), Mošna (Kamil Koláček), Mošna, Mošna (Altrichter), Ťupa (Gombár)