Ohlasy po utkání

„Bylo to pro mě obrovské překvapení,“ prozradil Jan Havel po návratu až do elitní formace

Napsal 03.01.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v – Povánoční forma souboru Vladimíra Růžičky stoupá. Piráti totiž v posledních čtyřech utkáních Tipsport extraligy nepoznali hořkost porážky. V šestatřicátém kole se z „tribuny“ do první formace probojoval Jan Havel, jenž byl hodně vidět, ale kanadský bod si tentokrát nepřipsal.

V rámci šestatřicátého kola Tipsport extraligy přivítali Severočeši v pirátské aréně Mountfield Hradec Králové, který porazili brankou Michala Vondrky v prodloužení. Ovšem cenné vítězství se nerodilo snadno. Vždyť tým vedený Václavem Sýkorou vedl už dvoubrankovým rozdílem. Ovšem Chomutov se v posledních zápasech nevzdává a daří se mu je otáčet, což se potvrdilo i tentokrát. „Prohrávali jsme dvoubrankovým rozdílem a neměli co ztratit, takže jsme po nich šli. Soupeř s tím měl obrovské problémy. Byli jsme de facto pořád u nich, takže si myslím, že nakonec jsme za to vzali a je to podle mě zasloužená výhra,“ hodnotil střetnutí mladý útočník.

Na dvě utkání vypadl Jan Havel ze sestavy. Naposledy rodák z Prahy nastoupil ve vítězném duelu s Libercem. Od té doby sledoval zápasy Pirátů pouze z tribuny. Ovšem proti Východočechům přišel povolávací rozkaz rovnou do první útočné formace. „Když jsem se to dozvěděl, tak jsem se samozřejmě začal smát. Pokud nehrajeme, tak pracujeme hodně v posilovně a tak. Bylo to pro mě obrovské překvapení, ale odvedl jsem maximum,“ řekl s úsměvem ve tváři. „Snažil jsem se na to nemyslet. Chtěl jsem hrát jako normálně. Herní praxe ke sportu patří. Jednou jste v sestavě, podruhé zase ne. Když už dostanete šanci, chcete ji chytit za pačesy a necháte na ledě sto dvacet procent,“ pokračoval v odpovědi.

Od utkání s poslední Jihlavou se začala Pirátům dařit hra do obrany, vyjma duelu s Plzní. K parádním výkonům se rozchytali brankáři. Štěpán Lukeš se po odchodu Jána Laca do Sparty stal mužem číslo jedna a svými výkony těší nejednoho diváka v modrobílém. „To je super, že inkasujeme daleko méně než v průběhu sezóny. Řekl bych, že jsme začali plnit, co si řekneme. Ze začátku sezóny nám to vycházelo bodově, ale potom jsme měli období, kdy jsme si něco říkali a nebyli jsme schopni plnit pokyny trenéra. Poslední dobou to hrajeme dobře z obrany a čekáme na brejky. Samozřejmě každý zápas je jiný a přizpůsobujeme taktiku soupeři, ale snažíme se hrát, co si řekneme,“ hledal hlavní změnu Jan Havel.

Před šestatřicátým kolem figurovali Piráti na deváté příčce, ale po něm se o jednu pozici propadli. Ovšem celek ze severu Čech se vzdálil třináctému Litvínovu na čtyři body. O postupujících do předkola play-off se může rozhodovat až v posledních kolech. „Takovou tabulku nepamatuji, protože hraji extraligu prvním rokem. Každý si uvědomuje, jak je to kolem předkola našlapané. Ale je zbytečné se tím zabývat. Musíme v každém zápase makat na sto procent a nekoukat kolem sebe,“ apeloval jednadvacetiletý hráč.

Tipsport extraliga nabrala kvapíkové tempo! Nejprve Piráti přivítali před svými fanoušky Hradec Králové, následně je čeká daleká cesta do Třince a konec týdne završí domácím střetnutím proti Zlínu. „Je to tak rozlosované, takže jedeme do Třince o den dříve. Nevím, co by na tom mělo být těžkého. V klidu se na ně připravíme a měli bychom tam odehrát super zápas,“ uvedl závěrem.