přiblížil aktuální zdravotní stav mužstva David Dinda. Utkání se uskuteční na Královehradeckém Zimním stadionu. Připraven bude, jako obvykle, on-line přenos utkání."> Piráti Chomutov » Chomutovští se střetnou s třetím Hradcem
Preview k zápasu

Chomutovští se střetnou s třetím Hradcem

Napsal 13.01.2008 Daniel Koller
C h o m u t o v - po domácí výhře přišel šok ze strany Vladimíra Kýhose, který oznámil že končí angažmá v klubu. Chomutovští za něj již mají náhradu, a to Martina Pešouta, pro kterého bude toho utkání premiérovým na chomutovské lavičce. Rozstřílený Hradec si přivezl z Berouna vysokou výhru 2:7 a i proto to bude pro Chomutov velmi těžké utkání. Jak si s Chomutovští s Hradcem poradí se dozvíme ve středu 16. ledna v 18 hodin. "Bohužel mezi zraněné se aktuálně zařadil Kuba Trefný, který má výron kotníku a má na noze sádru. Horečku ma Martin Ťupa, nad jehož startem visí velký otazník," přiblížil aktuální zdravotní stav mužstva David Dinda. Utkání se uskuteční na Královehradeckém Zimním stadionu. Připraven bude, jako obvykle, on-line přenos utkání.
Zimní stadión v Hradci Králové
16.1. 2008, 18:00
HC VCES Hradec Králové 36. kolo KLH Chomutov
3. (74b) Umístění ve skupině 2. (88b)
21-3-5-6 Celková bilance 27-3-1-4
124:79 Celkové skóre 155:81
12-2-2-2 Bilance doma 15-1-0-1
9-1-3-4 Bilance venku 12-2-1-3
Petr Domin (16+12) Nejproduktivnější hráč Milan Kostourek (25+21)
Petr Domin (16 g.) Nejlepší střelec Milan Kostourek (25 g.)
Jiří Kadlec (17 as.) Nejvíce asistencí Petr Polodna (23 as.)
Petr Domin (+18) Nejlepší hráč v +/- František Bombic (+31)
Tomáš Klement (-3) Nejhorší hráč v +/- Tomáš Černý (0)
Martin Koudelka (68 TM) Nejtrestanější hráč Josef Révay (131 TM)
Vladislav Koutský (93,66%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (93,57%)
Tomáš Dušek (87,88%) Michal Podolka (87,95%)
3 Čistá konta 4

Vzájemná utkání

První vzájemný duel letošní sezóny se hrál v rámci šestého kola na hradeckém ledě, kde svěřenci ex-trenéra Kýhose neuspěli a prohráli 4:1. V dalším vzájemném střetnutí se karta obrátila a Chomutov již Hradec porazil. Výrazně jim v tom pomohl brankář Luboš Horčička, který si připsal již třetí vychytanou nulu.

6. kolo

HC VCES Hradec Králové - KLH Chomutov 4:1

13. kolo

KLH Chomutov – HC VCES Hradec Králové 3:0

Před zápasem

Bilance Hradce Králové v novém roce je jedna prohra a dvě výhry. Ve třech utkáních dokázali vstřelit 13 branek, výrazně jim v tom pomohlo poslední utkání, kdy porazili v Berouně Medvědy vysoko 2:7.

Chomutovští prolomili výhru dvou proher v posledním duelu s Mostem, který na domácím ledě porazili 4:1. Tímto se tak rozloučili s již bývalým trenérem Vladimírem Kýhosem. Nový trenér Martin Pešout tak bude mít v Hradci zápasovou premiéru na chomutovské lavičce.

Chomutovu budou stále chybět útočníci Michal Jeslínek s Martinem Heinischem. Nově se mezi marody zařadil obránce Jakub Trefný, který špatně došlápl a přivodil si výron kotníku. Na tři týdny ho tak čeká sádra. V úterý odpoledne pak zkolila horečka Martina Ťupu, takže jeho start je výrazně ohrožen.

Poslední utkání HC VCES Hradec Králové:

35. kolo: HC Berounští Medvědi – HC VCES Hradec Králové 2:7

Sestavy z posledního kola

HC VCES Hradec Králové: Koutský (Dušek) - Toužimský, Lesák, Táborský, Pavlů, Pazdera, Karlíček - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška, Koudelka, Šeda - Haluza, Domin, Suchý - Kočan, Volráb

KLH Chomutov: Horčička (Štěrba) - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, K. Černý, Malinský, Březina - Havlůj, J. Charousek, Šíp - Polodna, Tauš, Kostourek - Boušek, Stehlík, Mikšovic - Hašek, Zika, T. Černý