Preview k zápasu

Další zápas o naději: V pátek na chomutovský led přijedou Rytíři

Napsal 17.04.2014 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Další zápas o naději je tady! V pátek přijede na led Chomutova Kladno, tým, který už naopak naději na extraligu ztratil. Piráti ale ještě stále žijí - proti Kladnu musejí brát tři body a zároveň věřit v příznivý výsledek druhého zápasu. Přijďte je v pátek od 18 hodin podpořit na chomutovský stadion, a naplnit tak heslo letošní baráže: #nikdy_to_nevzdame!

Piráty čeká letošní poslední zápas před domácím publikem a rozhodně je nečeká nic jednoduchého. V případné hře o extraligu potřebují tři body – a ty musejí vybojovat v zápase s Kladnem, které sice o extraligu přišlo, ale letošní ročník chce dohrát se ctí.

Barážová tabulka po deseti zápasech

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Ml. Boleslav 10 5 2 1 2 33:20 20
2. Olomouc 10 5 0 2 3 28:28 18
3. Chomutov 9 3 2 1 4 22:23 14
4. Kladno 10 1 2 1 6 26:38 8

Shrnutí desátého kola

Zápas, který dělá hokej hokejem, ale u kterého chomutovští fanoušci zestárli o deset let – takové bylo utkání Chomutova s Olomoucí, které Piráti vyhráli 3:2 v prodloužení. Dlouho se hrálo za stavu 1:1, ve 47. minutě ale Jergl poslal Olomouc do vedení 2:1 a de facto i do extraligy. V dramatickém závěru ale David Hruška 71 vteřin před koncem vyrovnal na 2:2 a extraligovou naději vykřesal tři vteřiny před koncem prodloužení kapitán Bartečko. Chomutov tak stále žije.

Páteční soupeř z Kladna už má bohužel jistotu toho, že si příští rok extraligu nezahraje, nicméně s baráží se i tak pasuje celkem důstojně. Proti Mladé Boleslavi Kladno dokonce na začátku třetí třetiny vzájemného duelu vedlo 3:2, když otočilo z 0:2. Nicméně přetahovaná pokračovala i ve třetí části a úspěšnější v ní byla právě Boleslav, která přidala tři branky, vyhrála 5:3 a výrazně se tak přiblížila návratu do extraligy. Stoprocentní jistotu ale ještě stále nemá.

Jaké jsou počty pro přežití?

Do konce baráže zbývají poslední dvě kola – Piráti jsou stále na třetí příčce a udržení mezi elitou rozhodně nemají na svých hokejkách. Cíl pro páteční zápas je jasný – vybojovat proti Kladnu všechny tři body. Ty mohou, ale také nemusí udržet naději až do posledního kola.

Mladá Boleslav totiž hraje s Olomoucí a pokud Hanáci vyhrají za tři body, tak stvrdí jistotu postupu do extraligy, po osmnácti letech v nižších soutěžích. Piráti by si to pak v posledním kole rozdali v přímém souboji s Mladou Boleslaví o druhé postupové místo , k němuž by potřebovali tříbodovou výhru v městě automobilů. Pokud by zápas 11. kola v Olomouci skončil výhrou Hanáků až po prodloužení, nebo po nájezdech, pak by do extraligy postoupila i Mladá Boleslav. V případě výhry Středočechů, kteří by si tím samozřejmě také zajistili postup do extraligy, by se souboj o druhé postupové místo v posledním kole zúžil na souboj na dálku mezi Chomutovem a Olomoucí.

Barážové statistiky

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno
Luboš Bartečko(4+3) Nejproduktivnější hráč Pavel Patera (2+9)
Luboš Bartečko – 4 branky Nejlepší střelec Miloslav Hořava – 4 branky
Jaroslav Svoboda – 4 asistence Nejlepší nahrávač Pavel Patera - 9 asistencí
Jakub Stehlík (1+3) Neproduktivnější obránce David Růžička (3+5)
Maris Jass – 27 trestných minut Nejtrestanější hráč David Růžička – 26 trestných minut

Sestupující Kladno doplatilo na špatné výkony venku

Asi jen málokdo před startem baráže čekal, že prvním týmem, který bude mít jistotu sestupu do první ligy, bude Jágrovo Kladno. Nicméně se stalo a Rytíři navíc musejí dohrát sezonu. To kapitána Pavla Pateru samozřejmě netěší, ale svůj tým přesto burcuje ke slušným výkonům: „Ještě nás čeká týden, chce se mi říct bohužel, protože by bylo lepší, kdyby to po posledním zápase skončilo. Musíme ovšem ty zbylé zápasy odehrát se ctí, už jen kvůli našim fanouškům.“

A co bude s Kladnem dál? Majitel Jaromír Jágr ze zámoří vzkázal, že tým bude muset celý překopat. Václav Bartoš, výkonný ředitel klubu, pak v rozhovoru pro internetové stránky kladenského klubu uvedl: „Najeli jsme na dvouměsíční provizorní rozpočet, který je v rovině nejnutnějších nákladů. Jaromír Jágr během té doby řekne svou představu, jakým směrem bude chtít klub dál vést. Poté se připraví rozpočet nový, který vzejde z toho, jak se nám podaří udržet přízeň partnerů. Záležet bude také na jednání s městem, jehož podpora byla vždy pilířem kladenského hokeje.“

O zápase

Zápas proti Kladnu rozehraje Chomutov na svém ledě v pátek – ale pozor od 18 hodin! Piráti potřebují vaši podporu přímo v ochozech stadionu, nicméně pokud se do hlediště nedostanete, můžete průběh zápasu sledovat jako už tradičně na portálu onlajny.com, kde poběží textový online přenos.