Preview k zápasu

Dalším soupeřem v přípravě bude celek Lausitzer Füchse Weisswasser

Napsal 13.08.2009 David Matula
Již páté utkání v rámci přípravy na sezónu 2009/2010 mají před sebou hokejisté Chomutova. Den po těžkém utkání na ledě pražské Sparty je čeká přesun do sousedního Německa, aby se popasovali s druholigovým týmem Lausitzer Füchse Weisswasser. „Zástupci německého celku nás pozvali na takovou menší slavnost před zahájením sezóny. V rámci této akce bude sehráno přátelské utkání,“ říká k samotnému utkání marketinkový manažer David Dinda. Utkání se uskuteční na ledě Weisswasseru v pátek 14.8. od 19:30.

Další soupeř Chomutova v přípravě na nadcházející ročník celek Lausitzer Füchse Weisswasser hraje druhou nejvyšší německou soutěž. V kádru našich západních sousedů nalezneme hned tři hráče s kanadskou národností a jednoho srba. Síly hráčů s javorovým listem v rodném listě jsou v týmu plnohodnotně rozloženy. Ryan MacDonald hají liščí brankoviště, Reagan Rome zdárně čistí prostor před svým brankářem, k čemuž jej konec konců předurčují i jeho parametry 192 cm a 91 kg živé váhy. Posledním do party je útočník Mike Sullivan.

Ještě v uplynulé sezóně hájil barvy Lišek i slovenský zadák Boris Flamík, kterého si můžou chomutovští příznivci pamatovat v dresu soupeře z Hradce Králové. V uplynulém ročníku druhé německé Bundesligy skončil náš soupeř na šestém místě po základní části, což mu zajistilo účast v závěrečných bojích play off. V něm si ve čtvrtfinále Lišky poradily s třetím týmem po základní části Heilbronner Falken 4:2 na zápasy a v semifinále se mohly těšit na suveréna základní části a následně i vítěze druhé německé Bundesligy. Tým SCBB Steelers e.V. byl nad síly Weisswasseru, který padl v sérii 4:0.