Dlouhá venkovní šnůra zápasů je tady, startuje Velkým severočeským derby v Ústí nad Labem

Napsal 06.02.2024 Katka Kuderová
Ve středu 7. února vyráží družina Martina Pešouta na první venkovní zápas z celkových šesti za sebou. Zavítá na led Ústeckého Slovanu, utkání začíná od osmnácti hodin v krajské metropoli. Zatímco Piráti za sebou mají podařený víkend, když získali šest bodů. Slovan v dramatickém utkání těsně prohrál v Táboře.
STREAM Z ÚSTÍ NAD LABEM

Piráti za sebou mají těžký víkend, ale body zůstaly doma

V sobotu do ROCNET ARÉNY zavítal Děčín, který Piráti přesvědčivě porazili 4:0, i díky výkonu Martina Altrichtera. První start za A-tým zažil dorostenec Barnabáš Novák a byl to pro něho i debut snů, protože vstřelil druhý gól večera a první mezi seniory.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DĚČÍN 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Eret (M. Tůma, T. Svoboda), 17. Novák (Zajíček, Kadeřávek), 26. Stehlík (Havel, Kostourek), 44. Zajíček (Hübl).
Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:17. Diváci: 1863.

Sestava Chomutova: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Novák, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa.

V neděli byla na programu předehrávka desátého kola nadstavby s Vrchlabím. Ve třetí části Piráti odskočili do dvoubrankového vedení, ale v závěrečných minutách je Stadion zamkl v obranném pásmu. Jednou se Stadionu podařilo vsítit branku, ale hlavním faktorem vítězství byl excelentní výkon Richarda Běhuly, který předváděl jeden velký zákrok za druhým. A tak Piráti mají na čele tabulky šestibodový náskok na druhý Tábor.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC STADION VRCHLABÍ 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. T. Svoboda (Hübl, Kadeřávek), 36. Eret (J. Svoboda, Kadeřávek), 45. Chrpa (Kostourek, Eliáš) – 19. Chrtek (D. Sýkora, D. Chalupa), 57. D. Sýkora (Kastner).
Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 42:25. Diváci: 1584.

Sestava Chomutova: Běhula – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, Chládek – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála.

Ústí potrápilo Tábor, ale na body nedosáhlo

Diváci v Táboře viděli drama až do konce zápasu. Ve třetí třetině to byl boj o každý metr ledu a Táborští mohli vidět plno zajímavých akcí. Ale až v 53. minutě přišel rozhodují okamžik, když Tábor vstřelil branku. Čtyři minuty před sirénou měli šanci k vyrovnání hosté, ale chybu Žajdlíka nepotrestali. Slovan to ještě zkoušel bez brankáře, ale Tábor si výhru pohlídal.

HC TÁBOR – ÚSTECKÝ SLOVAN 4:3 (3:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Plášil (Krliš, Zeman), 4. Huna (Severa, Matušík), 20. Dančišin (Plášil, Zadražil), 53. Milfait (Huna, Severa) – 29. Trefný (Gottfried), 40. M. Simon (M. Dubský, Trefný), 40. Huovinen (Anosov, Rudovský).
Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1683.

Sestava Slovanu: Stahl – Trefný, Gottfried, Amirov, Funk, Popela, Eklund, Mareš, Hovsepjan – Simon, Bernat, Dubský – Anosov, Huovinen, Rudovský – Bláha, Kuchynka, Nedoma – Jajlov, Krédl, Linet.

Ústí n/LChomutov
8. místo (37 bodů)pozice1. místo (87 bodů)
Richard Běhula – 1,17 G/Z
Lukáš Sýkora 24 (9+15)nejproduktivnější obráncePatrik Kadeřávek 21 (4+17)
Jan Rudovský 40 (14+26)nejproduktivnější útočníkViktor Hübl 50 (18+32)
Jan Kloz 16 gólůnejlepší střelecPetr Eret 23 gólů

Minulé střetnutí rozhodla poslední perioda

Hned na začátku zápasu po dvou minutách zazvonila branková konstrukce za brankářem Slovanu. Po dvou třetinách Piráti prohrávali o gól, ale v závěrečné třetině nasázeli Slovanu hned tři branky. Nejdříve se prosadil Petr Eret, který vyrovnal. Následně navyšoval skóre Jakub Chrpa a František Mála po krásné individuální akci dostal Piráty do dvoubrankového vedení.

ÚSTECKÝ SLOVAN – PIRÁTI CHOMUTOV 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Anosov (Kloz, Rudovský), 38. Anosov – 28. M. Tůma (J. Svoboda, T. Svoboda), 53. Eret (J. Svoboda, Kadeřávek), 56. Chrpa (Koblížek), 58. Mála (Chrpa, Koblížek).
Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 26:42. Diváci: 2167.