This text will be replaced


Preview k zápasu

Extraligový kolotoč se znovu rozjíždí! Chomutov vyzve na domácím ledě Olomouc

Napsal 07.09.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Série přípravných zápasů a různých zkoušek je pomalu u konce. Nový soutěžní ročník Tipsport extraligy již mohutně klepe na dveře. Pro chomutovské jubilejní dvacátý ročník v nejvyšší soutěži začne v pátek 8. září domácím soubojem proti olomoucké Moře. Proto dorazte do ochozů SD ARÉNY podpořit chomutovské bojovníky. Zápas začíná v tradičních 17:30!

Letní změny v kádru Hanáků

Olomouckou kabinu opustil po loňském ročníku velezkušený zadák Pavel Skrbek, jenž bude nově oblékat dres Znojma v rakouské EBEL. Do Chomutova se přestěhoval Alex Rašner. Útok Kohoutů opustili bratři Mikúšové. Mladší Tomáš bude nově hájit barvy Nitry. Jeho starší bratr Juraj posílil Slovan Bratislava, tedy účastníka Kontinentální hokejové ligy.

Hostování skončilo i Tomášovi Fořtovi, který se vrátil do Zlína, avšak tam nový ročník nezačne, neboť byl odeslán na hostování do prvoligového Přerova. Hanou opustil po třech letech i Jakub Matai. Rodák z Kadaně se zkoušel v létě prosadit do kádru Litvínova, jenže neuspěl, tudíž zatím není jasné, kde v novém ročníku zakotví.

Extraliga se opět dočká startu syna s otcem. Do Olomouce totiž přestoupil z Třinec velezkušený matador Lukáš Galvas, který tak bude předávat své bohaté zkušenosti synovi Jakubovi. Působení v olomouckém kádru si prodlouží i Roman Vlach. Z brněnské Komety přišel zadák Tomáš Dujsík. Návrat do červenobílých barev ohlásil slovenský forvard Dávid Buc, jenž poslední ročník strávil v Bánské Bystrici.

Vzájmné zápasy v ročníku 2016/17
  • 9. kolo: Chomutov - Olomouc 1:4
  • 22. kolo: Chomutov - Olomouc 5:4sn
  • 35. kolo: Olomouc - Chomutov 1:3
  • 48. kolo: Olomouc - Chomutov 1:0

Olomoučtí během přípravy na nový ročník Tipsport extraligy

Svěřenci kouče Zdeňka Venery měli na programu devět přípravných zápasů. Síly poměřili s celky z tuzemska či Slovenska. Hned první letní klání přineslo souboj Olomouce a Jihlavy. Utkání nabídlo pouze tři branky a všechny padly v závěru druhého dějství. Díky přesným trefám Lukáše Galvase a Spurného slavili Hanáci první výhru. O dva dny později dorazil do Olomouce celek Třinec, který si z hanáckého ledu odvezl vítězství 2:4.

V úterý 8. srpna cestovali Kohouti k prvnímu zápasu na led soupeře, konkrétně do Zlína. Souboj s Berany přinesl hráčů Olomouce druhou porážku za sebou, tentokrát 1:2. Jediným úspěšným střelcem byl Kevin Sundher. Těsná výhra se zrodila v souboji Olomouce a Trenčína. Zástupce české extraligy vyhrál 4:3 po nájezdech.

Přesně v polovině srpna cestovali Olomoučtí na led ambiciózního Hradce Králové. Třetí porážku v letním drilu zapříčinily dva inkasované góly v oslabení. O týden později ale Hanáci opět poznali, jak chutná vítězství, neboť v odvetě i podruhé porazili extraligové nováčka z Jihlavy.

Tato výhra jim zřejmě dodala dostatek sebevědomí, neboť o dva dny to hráči vedení koučem Venerou zopakovali na ledě Pardubic. Dynamo porazili 2:1. Sérii venkovních střetnutí zakončil duel s Trenčínem. Stejně jako na Hané, i tentokrát byla úspěšnější Mora, jež si z ledu Dukly přivezla vítězství 5:1. Generálku na nový ročník obstaral Olomouci domácí souboj se Zlínem. Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě, neboť síť rozvlnil Laš. O několik okamžiků později bylo Olomouckým ještě lépe, neboť na dvoubrankový rozdíl zvýšil Ondrušek. Zlínu se ale ještě v první periodě podařilo snížit zásluhou Kovaříka. Ve druhé části pak zlínští Ševci díky Ondráčkově trefě vrátil souboj do nerozhodného stavu. Vyrovnaný duel rozhodl v jednapadesáté minutě Lubomír Kovařík, pro kterého to byla druhá branka večera. Zlín tak vyhrál v Olomouci 2:3.

Křest charitativního Kalendáře proti bolesti

Úvodní duel nového ročníku Tipsport extraligy nabídne také jednu nevšední akci. V jedné z komerčních přestávek bude pokřtěn charitativní Kalendář proti bolesti, který s Piráty nafotil slavný Robert Vano. Tento kalendář bude už během utkání k dispozici v pirátském fanshopu v SD ARÉNĚ a budete si jej moci nechat podepsat nejen od Roberta Vana. Na utkání totiž bude také jirkovský Milan Dzuriak, jehož Nadační fond Cesta proti bolesti obdrží polovinu výtěžku prodeje. Ta druhá poputuje na projekt Chomutov pomáhá.