This text will be replaced


Preview k zápasu

Generálka na extraligu je tu! Do Chomutova dorazí karlovarská Energie

Napsal 30.08.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po týdenní porci tréninků je tu generálka na blížící se start nového ročníku Tipsport extraligy. Piráti v posledním přípravném klání vyzvou na ledě domovské SD ARÉNY celek Karlových Varů, který na jaře spadl do WSM ligy. Zajímavé utkání dvou nedávných soků z nejvyšší tuzemské soutěže začne v chomutovské aréně 17 hodin a 30 minut.

Letní změny v kádru Energetiků

Energie přišla v letním přestupovém období o velký počet hráčů. Do pražské Sparty zamířili brankář David Honzík s obráncem Tomášem Dvořákem. Do Litvínova se vrátil zadák Marek Baránek. Zpět do Ruska odešelViktor Baldajev. Exchomutovský Tomáš Harant bude nově oblékat dres slovenské Žiliny. Tomáš Dujsík se sice vrátil do kádru Komety, ale v tomto týdnu přestoupil do Olomouce. Bez angažmá zatím zůstal i střelec postupového gólu Pirátů z roku 2015 Martin Rýgl. Stejný osud potkal i velezkušeného Václava Benáka.

Jánský
Martin Rýgl je po konci v Energii bez angažmá

Na zkoušce v Pardubicích uspěl Antonín Dušek. Energii za plzeňské indiány vyměnil Denis Kindl. Zkušený centr Milan Mikulík přestoupil do Frýdku-Místku. Američan Pat Mullane ukončil aktivní kariéru. Barvy Pirátů hájí Vojtěch Tomeček.

Tomáše Závorku doplní v brankářském tandemu jihlavský odchovanec Filip Novotný, jenž přišel ze Sparty. Ze Slovenského Zvolena přestoupil do lázeňského města Daniel Krejčí. Návrat na česká kluziště hlásí Slovinec Matič Podlipnik, jenž se po roční anabázi ve francouzském Lyonu vrací zpět do WSM ligy, kde již dříve působil v barvách Jihlavy a Třebíče.

Z prostějovského jestřábího hnízda přilétl Tomáš Kvapil. Z Mostu se vrátil Adam Rulík a z Kadaně Ondřej Šafář. Vítkovice vyměnil za Karlovy Vary Stanislav Balán. Odchovanec karlovarského hokeje Jaromír Kverka se do mateřského klubu vrací po sezóně v pražské Slavii. Dalším navrátilcem od Trhačů je Martin Osmík.

Karlovy Vary během přípravy na WSM ligu

Svěřenci kouče Martina Pešouta měli na programu osm přípravných zápasů. Hned v prvním z nich prohrála Energie na ledě Litvínova těsně 4:3 po samostatných nájezdech. O dva dny později na domácím ledě téhož soupeře porazila 5:1.

V polovině srpna došlo na měření sil mezi kladenskými Rytíři a Energií. Úspěšnější byli hráči klubu, který vlastní legendární Jaromír Jágr, již vyhráli 3:0. O dva dny později čekal na Energii další protivník z WSM ligy a to Stadion Litoměřice. KV Aréna se podruhé v letním období mohla radovat z výhry, tentokráte 4:2.

Karlovy Vary se utkaly v předsezónních zápasech i s Bruslaři z Mladé Boleslavi, které porazily 4:3 po nájezdech. Před týdnem sehráli Energetici odvetu s Kladnem a svému soupeři oplatili předchozí porážku. I třetí domácí zápas v přípravě měl vítěznou tečku. V zatím posledním klání si celek z lázeňského města vyšlápl na německý Landshut, který v KV Aréně porazil jednoznačně 8:1.

Karlovým Varům se na domácím kluzišti v přátelácích dařilo, ani jednou neprohráli. Avšak venku přišly dvě porážky ze tří měření sil. Jak tomu bude ve čtvrtém případě v Chomutově?