Ohlasy po utkání

„Musíme se zvednout,“ shodli se Ján Laco a Ivan Huml po další venkovní prohře v Mladé Boleslavi

Napsal 04.12.2017 Kateřina Kundertová, Zdena Bobková
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Piráti odjeli ve 28. kole Tipsport extraligy do Mladé Boleslavi, kde odehráli druhé venkovní utkání v řadě. Ani proti Bruslařům se ale nedařilo, jelikož Chomutovští inkasovali pět branek a ani jednou neprostřelili Brandona Maxwella. Na opačné straně stál Ján Laco, jenž zastavil dvacet střeleckých pokusů a po zápase se ujal zhodnocení, doplnil ho spoluhráč z útoku Ivan Huml.

Chomutovští od poslední tříbodové výhry, která se uskutečnila 22. října proti Pardubicím, získali v jedenácti duelech pouze sedm bodů, které nasbírali v nastavovaných střetnutí. „Poslední dobou se trápíme a výsledky nepřichází. Ani zápas s Mladou Boleslaví nám absolutně nevyšel,“ smutnil Ján Laco.

„Trápení nekončí. Je to smutné, protože jsme se na zápas připravovali. Náš výkon nestál za nic. Domácí zaslouženě vyhráli,“ doplnil Ivan Huml. „Hra do obrany není dobrá, dostaneme pět gólů. Ani útočná fáze není to, co bychom chtěli, takže se v tuhle chvíli nemáme, o co se opřít. Výsledek tomu odpovídá,“ pokračoval zkušený útočník.

Ivan Huml před bránou Brandona Maxwella, který si připsal nulu

V úvodních šesti venkovních zápasech svěřenci Vladimíra Růžičky pokaždé bodovali, což se v dalším pokračování ligy otočilo, jelikož za poslední dobu vybojovali pouze bod v Hradci Králové. „V prvních deseti kolech jsme venku neprohráli ani jeden zápas. Liga jede nahoru dolu, my to musíme otočit,“ ví jednička brankoviště.

Piráti začali sezónu výborně, když několik kol kralovali extralize, ale postupně začala vítězství ubývat. „O tom je hokej. Těžko říct, čím to je. Okolností je více, nejedná se o jednu věc. Musíme je postupně odstraňovat, abychom se vrátili na vítěznou vlnu a všechno fungovalo,“ řekl maskovaný muž.

„Když jsme byli chvíli na prvním místě, věděli jsme, že to nebude pozice, kde se budeme pohybovat. Ale pád už trvá dlouho. Musíme ho rychle zastavit, protože extraliga je hodně vyrovnaná,“ přidal pohled centr převážně první formace.

„Už se pohybujeme kolem třináctého místa, kde určitě nechceme být. Chceme být v desítce, abychom hráli předkolo,“ ujišťoval Ivan Huml. „S hokejem, který teď předvádíme, to bude velmi složité. Musíme něco změnit. Dostáváme hrozně moc gólů. To je kámen úrazu,“ doplnil ještě nejlepší Pirát na buly.

U druhého gólu došlo na hranici brankoviště ke kontaktu Jána Laco s Lukášem Pabiškou, jenž nakonec tečoval nahození z rohu do brány. „On nějak protečoval puk, který šel od modré, do rohu. Potom šel se mnou do kontaktu, já ztratil hokejku a celkově přehled o puku a hře. Zahráli to rychle,“ prozradil svůj pohled slovenský gólman. „Musím se na to podívat na videu. Nebudu to teď hodnotit,“ volil závěrem rozvážná slova Ján Laco.

Sporná situace, která proběhla mezi Jánem Lacem a pozdějším střelcem Lukášem Pabiškou, pár vteřin před druhým gólem

Všechny fotografie: BK Mladá Boleslav.