O víkendu nadstavba pokračuje domácím dvojzápasem s Děčínem a Vrchlabím

Napsal 02.02.2024 Michal Novotný
V sobotu 3. února dorazí do chomutovské ROCKNET ARÉNY celek Děčína, se kterým domácí Piráti zkříží své hole v tradičních 17:30. O den později, tedy v neděli 4. února, zavítají pod vrcholky Krušných hor hokejisté Vrchlabí. Oba týmy tak obstarají předehrávku desátého kola nadstavby tentokrát již v 15:30. Přijďte Piráty podpořit!

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S DĚČÍNEM - sobota 3. února

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S VRCHLABÍM - neděle 4. února

Chomutovští potvrdili formu posledních dní a vyloupili sousední Most

Lépe do utkání vstoupili hosté a to zásluhou jediného střelce v první třetině, Jakuba Zajíčka. Domácí ale zabrali a podařilo se jim srovnat. Totéž se zopakovalo ještě jednou a ještě šest minut před koncem Mostečtí drželi s favoritem remízový stav. V poslední pětiminutovce se ale prosadili Piráti Hübl s Eretem a hosté si odvezli všechny tři body, čímž potvrdili průběžné vedení v tabulce.

MOSTEČTÍ LVI – PIRÁTI CHOMUTOV 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Berčík (Řehoř), 45. Urbánek (Šimeček, Berčík) - 17. Zajíček (Hübl), 39. Tůma (Lukeš, Hübl), 55. Hübl (Tůma, Kadeřávek), 59. Eret (J. Svoboda, Běhula).
Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 26:35. Diváci: 572.

Sestava Chomutova: Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Lukeš, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa.

Děčín v derby přetlačil Ústecký Slovan v samostatných nájezdech

Třaskavý duel o krále Labe gólově odšpuntoval domácí Martin Dubský. Děčín nicméně během druhé třetiny srovnal krok i skóre, a když závěrečná třetina a ani prodloužení branku nepřinesly, šlo se do samostatných nájezdů. V těch bitva obou rivalů gradovala a o vítězi rozhodla až šestnáctá série nájezdů, kdy vítězný bod pro hostující Děčín trefil Jan Smola.

ÚSTECKÝ SLOVAN – HC DĚČÍN 3:4s.n. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. M. Dubský (Trefný, Bernat), 26. M. Simon (Bernat, Gottfried), 32. Bernat (Anosov) – 29. J. Tůma (Jouza, T. Nezbeda), 30. J. Tůma (Macek, Jursa), 35. Parshakov (Smola, Vl. Brož), rozh. náj. Smola.
Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1131.

Sestava Děčína: Lavinger (Skokan) – Vl. Brož (C), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, Kaltenböck, Loukota – D. Tůma, T. Nezbeda, Jouza – Parshakov, Smola, D. Černý – Macek, J. Tůma, Jursa – Nowák, Chovanec.

ChomutovDěčín
1. místo (81 bodů)pozice5. místo (61 bodů)
Dominik Šorf – 2,93 G/Z
Patrik Kadeřávek 18 (4+14)nejproduktivnější obránceVladimír Brož 39 (8+31)
Viktor Hübl 48 (18+30)nejproduktivnější útočníkTomáš Nezbeda 54 (25+29)
Petr Eret 21 gólůnejlepší střelecTomáš Nezbeda 25 gólů

V základní části se ve vzájemných soubojích domácím nedařilo

Ve třetím kole Piráti v Děčíně loupili a přejeli domácí tým v poměru 8:4. Nicméně v kole osmnáctém si dva body z chomutovského ledu odvezli bojovníci z města na Labi. Děčínu se podařilo v předposlední minutě srovnat stav a po samostatných nájezdech si připsali i bonusový bod.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DĚČÍN 3:4s.n. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Hübl, Lukeš), 26. Lukeš (Hübl, Seemann), 47. Eliáš (Tůma, Eret) - 21. T. Nezbeda (Sýkora), 34. Smola (Faigl, D. Tůma), 59. D. Tůma (Faigl, Kučera), rozh. náj. Sýkora.
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely: 42:20. Diváci: 1648.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Havel, Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Zajíček, Kostourek, Stehlík – Chrpa, Koblížek, Mála.

Sestava Děčína: Petrásek – Brož, Bartoň, Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck, Starý – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Sýkora, Hruška, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák.

Vzájemným duelům aktuální sezony kralují Piráti

Vrchlabští svěřencům Martina Pešouta v obou vzájemných zápasech vstřelili pouze jednu branku. V patnáctém kole vyhráli Chomutovští na svém ledě suverénně 6:1. V zápase třicátého kola zase domácí vynuloval hostující navrátilec do sestavy Richard Běhula a položil tak základ vítězství Pirátů 2:0.

HC STADION VRCHLABÍ – PIRÁTI CHOMUTOV (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Kostourek (Tůma, Eliáš), 18. Stehlík (Veselý, Havel).
Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Střely: 31:28. Diváci: 1077.

Sestava Vrchlabí: Vacek – Sýkora, Abraham, Perička, Bendík, Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, Kastner, Bláha – Krsek, Urban, Chalupa – Šlaicher, Matějček, Tatar – Jirků, Kozák, Cerman.

Sestava Chomutova: Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Seemann, Havel, Váchal, Záruba – Lukeš, Hübl, Zajíček – Kostourek, Eret, Tůma – Veselý, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa.