Pátý venkovní zápas v řadě odehrají Piráti v Příbrami

Napsal 20.02.2024 Michal Novotný
Již tuto středu 21. února odehrají Chomutovští hokejisté svůj čtvrtý vzájemný zápas s Baníkem Příbram v probíhající sezóně. Zápas začíná na příbramském stadionu v 18:30. Přijeďte Piráty podpořit buď přímo na stadion, nebo si nalaďte tradiční stream.

Po porážce v Táboře se Chomutovští zase vrátili na vítěznou vlnu

Vstup do utkání měli lepší domácí a po první třetině drželi jednobrankový náskok. Druhá a třetí část už ale patřila hostům, kteří utkání s Vrchlabím zvrátili ve svůj prospěch a zvítězili 7:3. Zápas se nadmíru vzdařil Janu Svobodovi, který vstřelil první čtyři branky týmu z Krušných hor.

HC STADION VRCHLABÍ – PIRÁTI CHOMUTOV 3:7 (1:0, 1:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 16. Urban (Chalupa), 38. Krsek (Urban, Chrtek), 44. Jirků (Urban) - 24. J. Svoboda (Eret, Ulrych), 33. J. Svoboda (T. Svoboda), 36. J. Svoboda (Eret, Eliáš), 39. J. Svoboda (Eret, Březák), 53. Hübl (Březák), 56. Mála (Chrpa), 60. Hübl (Eret, T. Svoboda).
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:39. Diváci: 853.

Sestava Chomutova: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Rindoš – Kostourek, Putz, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa.

Příbram doma zapsala vítězství s Ústeckým Slovanem

Po divokém úvodu, kdy byl po dvou minutách stav 1:1 pomalu začali přebírat otěže zápasu příbramští hokejisté a úvodní třetinu vyhráli o dvě branky. Ve druhé přidali domácí jednu branku a pak již zápas kontrolovali až do šedesáté minuty. Ústečtí sice ještě dokázali snížit brankou Bernata z šestapadesáté minuty, ale to již bylo ze strany modrožlutých vše.

HC BANÍK PŘÍBRAM – ÚSTECKÝ SLOVAN 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Branky: 1. Duchan (Pinkas, Krejčí), 8. Zdeněk (Krejčí, Josefus), 13. Josefus (Pinkas, Duchan), 32. L. Bednařík (Pětník, Jelínek) – 2. Bernat (M. Dubský, Popela), 56. Bernat (M. Dubský, M. Simon).
Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváci: 400.

Sestava Příbrami: Jiroušek – Zdeněk, Jelínek, Havlín, Rajgl, Krejčí, Vinš, Patzelt – Furch, Pětník, Bečvář – Josefus, Chlouba, Duchan – Pinkas, Svoboda, Mařík – Bednařík, Gengel.

PříbramChomutov
3. místo (88 bodů)pozice1. místo (96 bodů)
Michael Petrásek – 2,95 G/Z
Daniel Krejčí 44 (13+31)nejproduktivnější obráncePatrik Kadeřávek 23 (5+18)
Petr Kafka 57 (25+32)nejproduktivnější útočníkViktor Hübl 55 (22+33)
Josef Hasman 26 gólůnejlepší střelecPetr Eret 24 gólů

Potvrdí Baník sozónní nadvládu domácích celků?

V aktuální sezóně doposud braly body výhradně domácí celky. Nejprve ve čtvrtém kole těsně zvítězila pred vlastním publikem Příbram, další dva zápasy ale vyzněly pro chomutovské Piráty, kteří doma také nezaváhali a brali dvě důležitá vítězství. Naposledy tomu tak bylo ve třetím kole nadstavby, kdy díky povedené třetí třetině slavili domácí výhru 4:1.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC BANÍK PŘÍBRAM 4:1 (1:1, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 8. T. Svoboda (Zajíček, Chrpa), 48. Zajíček (Lukeš, Březák), 53. T. Svoboda (Kostourek, Havel), 57. Březák (Lukeš, Hübl) - 12. Kolda (Kafka, Gengel).
Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely: 33:24. Diváci: 1505.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Veselý.

Sestava Příbrami: Jiroušek – Zdeněk, Krejčí, Havlín, Jelínek, Patzelt, Rajgl, Vinš – Gengel, Kolda, Kafka – Hasman, Josefus, Bednařík – Chlouba, Pinkas, Furch – Pětník, Mařík, Bečvář.