Piráti hrají podruhé za sebou venku, druhou čtvrtinu odstartují v Olomouci

Napsala 17.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve čtrnáctém kole Tipsport extraligy střetnou s Olomoucí ve druhém venkovním utkání v řadě. Chomutovští mají na kontě čtyři po sobě jdoucí porážky a naposledy smolně prohráli s pražskou Spartou. Naopak Kohouti v minulém kole po čtyřech domácích prohrách na vlastním ledě vynulovali Jihlavu. Střetnutí, které bude Česká televize vysílat v pořadu Buly hokej živě, je v olomoucké plecharéně naplánováno na úterý 17. října od 17 hodin a 20 minut.

Olomouc po první čtvrtině extraligy

Kohouti začali ligu porážkou s Piráty, nyní před druhým vzájemný zápasem se nachází na desátém místě tabulky s jedním odehraným zápasem navíc. Nejvyšší prohru schytali Olomoučtí už ve třetím kole, ve kterém odjeli z Plzně s desítkou a bez vstřeleného gólu. Další vysokou porážku bez jediného zápisu do statistik si odvezli z Brna, kde padli 0:5.

Branislav Konrád si ale vychytal také tři čistá konta, olomoucká jednička vynulovala na domácím ledě Liberec a venku Litvínov. Poslední čistý štít si připsal slovenský gólman ve službách Hanáků v minulém odehraném utkání s Jihlavou.

Střelec úvodního extraligového gólu v nové sezóně Michal Poletín

Utkání navíc získali Olomoučtí 10. října, když odjeli do Vítkovic, kde v televizním duelu vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech.

Poslední vzájemné utkání z úvodního kola

Piráti zahájili ligu na vlastním ledě, když přivítali defenzivního soupeře z Olomouce. Brankové konto sezóny a utkání otevřel Michal Poletín střelou z mezikruží. Vyrovnávací gól vstřelil ve dvanácté minutě Petr Strapáč, jenž se z úvodního gólu svého týmu příliš dlouho neradoval, protože teč Romana Chlouby se o minutu později zastavila až o síť v olomoucké brance. Ve druhé třetině zvýšili na rozdíl třech zásahů Vladimír Růžička a Roman Chlouba, který vstřelil svůj druhý gól v zápase. Na konečných 4:2 z pohledu domácích upravil Vilém Burian v 54. minutě.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 4:2 (2:1, 2:0, 0:1).
Branky: 2. Poletín, 13. Chlouba, 33. Růžička, 37. Chlouba – 12. Strapáč, 54. Burian.
Statistiky – vyloučení: 6:6, využití: 2:1, střely na branku: 21:24, blokované střely: 14:6, hity: 10:18, vhazování: 36:29.

Sparta – Piráti 3:2 (1:1, 1:1, 0:1)

Piráti odjeli ke třináctému střetnutí do Prahy, kde narazili na Spartu. Utkání otevřel již v páté minutě Michal Vondrka z brejku, ale vedení si moc neužil, jelikož hned za čtyřiatřicet vteřin vyrovnal Dominik Uher. I v prostřední třetině se oba celky prosadily jednou. Na druhou branku chomutovského kapitána odpověděl Alexander Reichenberg. V 53. minutě rozhodl Jiří Smejkal bekhendovou střelou mezi Lacovy betony.

Sestava: Laco – Mrázek, Flemming, Rašner, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Tomeček – Poletín, Chlouba, Skokan – Chrpa, Lauko, Koblasa.

Branky: 6. Uhe, 32. Reichenberg, 53. Smejkal – 5. Vondrka, 24. Vondrka.

Michal Vondrka po utkání se Spartou

Slovo asistenta hlavního kouče Jana Šťastného

„Myslím, že to bude souboj brankářů a defenziv. Může rozhodnout jedna nebo dvě branky. Je dobře, že se hraje rovnou v úterý, jenom trochu zregenerujeme a připravíme se na Olomouc,“ řekl po utkání se Spartou asistent trenéra Jan Šťastný.

Rozhovor o první odehrané čtvrtině, bilanci na domácí a venkovní půdě nebo spolupráci s Kadaní naleznete zde.

Olomouc – Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Olomouc na vlastním ledě v minulém kole vyzvala Jihlavu, která nevstřelila na Hané jediný gól. Na branku čekala olomoucká plecharéna až do třiatřicáté minuty, kdy se prosadil Vilém Burian, na něhož ještě do konce druhé části navázal Jan Eberle. Jan Knotek upravil na konečných 3:0 v polovině závěrečné části.

Sestava: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, Knotek, Eberle – Burian, Sundher, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Vlach.

Branky: 33. Burian, 37. Eberle, 49. Knotek.