Piráti mezi svátky nastoupí na lídra. Do Chomutova míří plzeňská Škodovka

Napsala 27.12.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyzvou ve 34. kole Tipsport extraligy v SD ARÉNĚ lídra z Plzně, který v předchozím duelu zaváhal na vlastním ledě s Pardubicemi. Chomutovští si v repríze loňského semifinále vybojovali dva body za výhru v prodloužení. Střetnutí je mezi svátky naplánované na čtvrtek 28. prosince od 17 hodin a 30 minut.

Plzeň hraje na vrcholu tabulky

Škodovka byla po první čtvrtině na druhém místě tabulky, kde s devětadvaceti body ztrácela pouhý bod na první Brno a měla náskok čtyř bodů na třetí Třinec.

Do poloviny ligy se Plzeň posunula na úplný vrchol, kde měla šestibodový náskok na druhý Hradec Králové. Během 25 zápasů získala 55 bodů za čtrnáct plných výher, čtyři dvoubodové zisky a pět proher v prodloužení nebo nájezdech.

Do druhé části vstoupili Plzeňští čtyřmi výhrami v řadě, ve kterých ztratili pouhý bod na vlastním ledě s Třincem. Vysoko porazili Litvínov i Mladou Boleslav a vynulovali Olomouc. Ke třicátému kolu odjela Škodovka do Hradce Králové, kde nevstřelila jedinou branku a padla 0:6. Poté přetlačila Spartu 3:1 a podlehla v následujících dvou duelech po samostatných nájezdech Mladé Boleslavi a Dynamu.

VÝMĚNA CHOMUTOV–SPARTA

Dominik Kubalík opustil Plzeň

V polovině listopadu opustil řady Plzně Dominik Kubalík, který zamířil do švýcarského týmu Ambri-Piotta. Odchovanec Škodovky se do země Helvétského kříže přesunul hned po posledním vzájemném zápase s Piráty, ve kterém mu byl připsán vlastní gól Chomutova jedenáct vteřin před koncem.

Gólman Ján Laco opouští Piráty a míří do Sparty, opačným směrem jdou obránce Tomáš Dvořák a útočník Jiří Smejkal

Piráti se v minulých hodinách dohodli se Spartou na výměně. Za brankářskou jedničku Jána Laca přichází do Chomutova na hostování do konce sezóny obránce Tomáš Dvořák a útočník Jiří Smejkal. „Chci mít v mužstvu hráče, kteří chtějí v Chomutově být a bojovat za Piráty. Příležitost teď dostanou naši mladí brankáři,“ konstatuje hlavní kouč a sportovní manažer Vladimír Růžička.

Vzájemné zápasy

První duel odehráli soupeři na ledě Chomutova, kde šli sice domácí do vedení, ale ve druhé a třetí třetině skórovali pouze hosté, kteří si odvezli ze severu Čech tři body.

Chomutov – Plzeň 1:4(1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Růžička (Tomeček, Poletín) – 29. Kubalík, 39. Mertl (Čerešňák, Kindl), 51. Stach (Moravčík, Kubalík), 53. Mertl (Gulaš, Jones). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:28. Blokované střely: 6:16. Hity: 5:4. Vhazování: 41:29.

Druhý zápas se uskutečnil v Plzni, kde Piráti dvakrát vedli, ale nakonec podlehli jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby, když si svěřenci Vladimíra Růžičky srazili kotouč do vlastní branky.

Plzeň – Chomutov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Gulaš (Mertl, Kratěna), 45. Mertl (Kvasnička, Gulaš), 60. Kubalík – 14. Mrázek (Chlouba), 36. Huml (Flemming, Havel). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:26. Blokované střely: 5:13. Hity: 12:16. Vhazování: 29:38.

417 tr. minutTRESTNÉ MINUTY423 tr. minut

Liberec – Chomutov 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

V minulém kole Piráti vyrazili do Liberce, kde vybojovali dva body v prodloužení. Dvěma góly pomohl Vladimír Růžička, jenž také rozhodl v nastaveném čase. Podruhé v řadě se v Home Credit areně prosadil Roman Chlouba, který tentokrát prostřelil Romana Willa do horní části branky.

TOMÁŠ DVOŘÁK A JIŘÍ SMEJKAL V SD ARÉNĚ

Branky a nahrávky: 8. Jelínek (Lakatoš, Ševc), 52. Jelínek (Ordoš, Kolmann) – 15. Chlouba (Poletín, Chrpa), 44. Růžička (Dietz, Vondrka), 65. Růžička (Valach). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:27. Blokované střely: 6:9. Hity: 12:10. Vhazování:: 28:24.

Sestava Pirátů: Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, Chalupa – Vondrka, Huml, Koblasa – Havel, Růžička, Sklenář – Chrpa, Chlouba, Poletín – Hlava, Šťovíček, Dlouhý.

Plzeň – Pardubice 2:3sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Škodovka na Štěpána vyzvala na vlastním ledě Pardubice, které na ledě lídra vybojovaly dva body za výhru v samostatných nájezdech. V těch rozhodl Petr Sýkora, jenž se prosadil jako jediný z deseti hráčů povedeným blafákem.

Branky a nahrávky: 17. Kindl (Sklenička), 36. Mertl (Stach, Gulaš) – 20. Treille (Cardwell), 45. Rolinek (Sýkora), rozh. náj. Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:21. Blokované střely: 10:16. Hity: 11:20. Vhazování: 52:58.

Sestava Plzně: Svoboda – Moravčík, Jones, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Kratěna, Mertl, Gulaš – Stach, Indrák, Kindl – Schleiss, Kracík, Eret – Rubner, Preisinger, Straka.