Piráti uzavřou třetí čtvrtinu zápasem na ledě Hradce Králové. Udrží neporazitelnost?

Napsal 16.01.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští Piráti v novém kalendářním roce nepoznali hořkost porážky a ve výtečné formě cestují k poslednímu kolu třetí čtvrtiny základní části Tipsport extraligy do Hradce Králové. V letošních soubojích se zatím z výhry radoval vždy celek, který hrál v domácím prostředí. Jak tomu bude v úterý 17. ledna 2017 od 18 hodin, to se teprve dozvíme!

Mountifeld ve třech čtvrtinách

Královehradecký Mountfield se momentálně nachází na šesté příčce, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off. Svěřenci trenéra Václava Sýkory mají jednobodový náskok na svého úterního soupeře, takže dohrávka devětatřicátého kola se dá také označit jako souboj o šesté místo.

Od porážky v Chomutově zvítězil Mountfield z osmi případů šestkrát. Východočeši nestačili v prosinci na brněnskou Kometu a v pátek podlehli neoblíbenému Zlínu. Během vánočních svátků se Hradec Králové zúčastnil tradičního davoského turnaje - Spengler Cupu. Nejprve porazil ruský Jekatěrinburg 4:3, avšak o den později stejným poměrem prohrál s Luganem a ve čtvrtfinále se utkal s výběrem Kanady. Celek javorových listů nedal svému soupeři příliš šancí a výhrou 5:1 ukončil působení českého celku.

„Byl znát rozdíl mezi extraligou a mezinárodním hokejem. Hráčům jsme před turnajem říkali, aby na to byli připraveni. Je to pro ně výborná zkušenost, a tak trochu nastavené zrcadlo ve srovnání extraligy a evropského hokeje,“ řekl pro klubový web trenér Václav Sýkora.

kampf
David Kämpf se letos prosadil proti Mountfieldu již třikrát.

Ve vzájemných zápasech vítězí domácí

Piráti zakončili první čtvrtinu extraligového ročníku utkáním v Hradci Králové. Východočeši vstoupili do utkání skvěle a v polovině první periody vedli o dvě branky, trefili se Köhler a Potulny. Na začátku druhé třetiny domácí přidali již třetí branku z hole Richarda Jarůška. Chomutovským hokejistům se poté po polovině utkání povedlo dát během patnácti sekund dvě branky zásluhou Kämpfa a Skokana, jenže k vyrovnání již nedošlo. Mountfield tak první utkání vyhrál 3:2

Oba celky uzavřely i druhou čtvrtinu. V televizním zápase Mountfield ještě minutu před koncem základní hrací doby vedl 3:4 a zdálo se, že i druhé utkání ovládne tým z východních Čech. Proti byl ale Petr Koblasa, jenž 40 sekund před sirénou vyrovnal. V prodloužení rozhodl o pirátské výhře David Kämpf, jenž se prosadil podruhé v utkání.

Zápas s Mountfieldem v očích Jana Rutty a Petra Martínka

„Když porazíme v úterý Hradec nebo mu aspoň sebereme nějaký ten bod a přiblížíme se mu, tak to bude super,“ má jasno obranná opora pirátské sestavy.

„My musíme bodovat s týmy, které jsou okolo nás v tabulce. Měli jsme trojici zápasů, které jsme zvládli. Teď máme týmy, které jsou v tabulce nad námi, včetně Hradce, takže by bylo fajn se jim díky bodovým ziskům přiblížit,“ poukazuje Jan Rutta na fakt, že Piráti hrají s tabulkovými sousedy.

„Čeká nás opět důležité a těžké utkání. Chtěli bychom urvat nějaký bod. Čeká nás kvalitní a výborný soupeř,“ prozrazuje asistent trenéra Růžičky Petr Martínek, jenž přidává ještě další poznatek k úternímu soupeři: „Od té doby co se Mountfield vrátil ze Švýcarska, podává výborné výkony. Fanoušci jim navíc doma připravují skvělou atmosféru, v čemž se jim hraje určitě dobře. My máme taky momentálně formu, ale pro nás bude určitě jakýkoliv bod z Hradce úspěchem.“

Sestava Mountfieldu:

Kacetl – Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Bača – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák.

Hradečtí v pátek hráli na ledě Zlína, který nastoupil do utkání v retro dresech a před utkáním byl při slavnostním ceremoniálu vyvěšen pod strop haly dres Martina Hamrlíka. Brankový účet střetnutí otevřel v jedenácté minutě Petr Holík, jenž prostřelil Kacetla střelou z mezikruží. Mountfieldu se podařilo ještě do první sirény srovnat krok zásluhou Jiřího Šimánka. Zlínští o výhře v osmatřicátém kole rozhodli ve druhé třetině, kdy odskočili na dvoubrankový rozdíl. Kacetla překonali postupně David Šťastný a Michal Popelka. Definitivní tečku za zápasem udělal trefou do opuštěné královéhradecké klece Oldrich Kotvan.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 6:3

Sestava Chomutova:

Laco – Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Kaše, Raška, Lauko.

Úspěšný návrat do sestavy prožil Vladimír Růžička, jenž se v páté minutě dostal z levé strany až před Karla Vejmelku, kterého střelou zápěstím překonal. Těsně před polovinou úvodní části hry vystřelil z levé strany Tomáš Kudělka, jehož pokus hostující brankář vyrazil na hůl Vladimíra Růžičky. Do jeho zakončení vložil hůl jeden z obránců, kotouč se štěstím přeloboval Karla Vejmelku a Piráti vedli 2:0. Úvod druhé periody přinesl bláznivou čtyřminutovku. Nejprve zkorigoval skóre brněnský Haščák. Po něm vrátil Pirátům dvoubrankový náskok Marek Tomica. Z následujícího protiútoku zafungovala spolupráce bratrů Zohornů. Mladší Radim Zohorna nedal nejmenší šanci Jánu Lacovi střelou z mezikruží. Těsně po polovině zápasu ujel v oslabení obraně Komety Michal Vondrka, jehož zakončení z forhendu skončilo v bráně. Piráti zlomili Kometu pátou brankou z hole Jana Rutty. Následně uzavřel premiérový hattrick Vladimír Růžička. Tečku za zápasem udělal gól Michala Gulašiho.