Piráti vyzvou trápící se Olomouc. Oplatí Hanákům porážku z prvního duelu v SD ARÉNĚ?

Napsala 17.11.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve dvaadvacátém kole Tipsport extraligy střetnou s trápící se Olomoucí, která v posledních dvou duelech nevstřelila jedinou branku. Chomutov má v zádech těžké střetnutí s Třincem, ve kterém dvakrát dotáhl dvougólové manko a nakonec vyhrál na nájezdy. V pátečním zápase se střetnou týmy s nejhorším a nejlepším využitím přesilovek soutěže. V SD ARÉNĚ se začne v 17 hodin a 30 minut.

Olomouc po první čtvrtině a v dalším průběhu

Olomouc vstoupila do sezóny dobře. Jedna porážka střídala dvě vítězství až do devátého kola, kdy měla na kontě čtyři výhry v základní hrací době, dva dvoubodové zisky a tři prohry. Od desátého do čtrnáctého kola přišla dlouhá série pěti porážek, ve kterých Mora získala pouze dva body, za prodloužení s Hradcem a nájezdy v Litvínově.

Sérii nezdarů kohouti prolomili na domácím ledě s Mladou Boleslaví, kterou porazili 2:1, hned poté ale padli stejným poměrem v Pardubicích. Po jasné výhře s Energií 3:0, nestačili na Plzeň.

Piráti Chomutov vs. HC Olomouc – 1:4

Utkání devátého kola otevřel už ve třetí minutě Jan Knotek, na kterého navázal o tři minuty později Juraj Mikúš. Po druhém inkasovaném gólu Ján Laco přenechal místo Janu Strměňovi. V dalším průběhu třetiny si oba celky vytvořily šance, ale žádná se neujala.

Hned v první minutě druhé třetiny zvýšil na 3:0 Marek Laš. Jedinou odpověď našel Brett Skinner, jenž využil přesilovou hru. Na konečných 1:4 upravil v posledním dějství Jan Knotek.

Statistiky – vyloučení: 4:5, využití: 1:2, střely na branku: 30:20, hity: 16:12, vhazování 236:31.

Sestava Pirátů: Laco, Strmeň – Rutta, Skinner, Flemming, Kudělka, Valach, Dlapa, Buchtela, Mrázek – Skokan, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.

Sestava Olomouce: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Holec, Herman, Burian – Fořt, Matai, Diviš.

Piráti Chomutov vs. HC Oceláři Třinec – 5:4sn

Piráti nevstoupili do zápasu moc dobře, jelikož už v sedmé minutě prohrávali po gólech Martina Adamského a Milana Doudery. Poté třinecký Martin Růžička nastřelil ve zkrácené přesilové hře tyčku.

Ve 23. minutě se podařilo Petru Koblasovi snížit z velkého tlaku do brány. Krátce poté sudí po konzultaci s rozhodčím u videa rozpažil a střelu Adamského neuznal jako gól. Chvíli poté ujel Michal Vondrka třinecké obraně a vyrovnal.

Na přelomu normální hrací doby si Oceláři vzali dvoubrankové vedení zpět. Nejprve na 2:3 upravil v početní výhodě Jakub Petružálek, poté se prosadil Rastislav Špirko – 2:4. Až v polovině posledního dějství snížil Michal Poletín, na kterého navázal Michal Vondrka, jenž poslal střetnutí do prodloužení a následných nájezdů. Chomutovský kapitán si připsal rozhodující nájezd a zaznamenal hattrick.

Sestava Pirátů: Král – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach, Skinner – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Hřebejk – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Lauko, Račuk.

HC Olomouc vs. Bílí Tygři Liberec – 0:4

Olomouc se v 21. kole střetla s Libercem, kterému nedokázala dát jedinou branku, stejně jako v utkání předtím, když padla v Třinci 0:4. Duel v „plecharéně“ začal několika příležitostmi Libereckých. Skóre ale otevřel až v šestnácté minutě Petr Jelínek.

Po dobrých šancích Hanáků, v nichž neuspěli bratři Mikúšové a poté Roman Rác, udeřili znovu hosté. Na konci druhé třetiny se se štěstím dostal k puku Milan Bartovič, který poté v úniku jeden na jednoho nedal Konrádovi šanci.

Již na 3:0 zvýšil ve 45. minutě Petr Jelínek, jenž našel skulinku mezi betony olomouckého brankáře. Na konečný rozdíl čtyř branek uzavřel Dominik Lakatoš.

Sestava Olomouce: Konrád – J. Galvas, Jaroměřský, Ondrušek, Plášil, Rašner, Staněk, Vyrůbalík – Burian, Eberle, Fořt – Herman, Holec, J. Knotek – Laš, J. Mikúš, T. Mikúš – Rác, Skladaný, Strapáč.

Jaký bude deul s Olomoucí?
„Pro nás je důležité, že jsme vyhráli utkání s Třincem, což doufám, že se odrazí i na zápase s Olomoucí, která není v ideální pohodě. Máme jí co vracet, protože minulé utkání se nám od začátku nevedlo. Očekáváme, že soupeř přijede s totální defenzivou podpořenou výborným výkonem gólmana. Budou čekat na naše chyby, takže musíme hrát ze zabezpečené obrany a nepropadat, jako se to dělo v prvním vzájemném zápase.“

Proti týmům v krizi se vám letos ale zatím tolik nedaří...
„Olomouc se pohybuje ve stejné části tabulky jako my, takže to bude zápas o šest bodů. Hrajeme doma, takže bychom rádi vyhráli za tři body, i když se nám paradoxně více daří s týmy z vrcholu tabulky. Chtěli bychom dát první branku, protože zatím většinou prohráváme, potom to dohnat stojí strašně moc sil. A dále by nám první branka mohla nalít trochu sebevědomí do žil a Olomouc srazit.“

Minulé utkání nedohrál Vladimír Růžička. Potýkáte se i s další marodkou?
„Vladimír Růžička je zraněný v dolní polovině těla, David Skokan měl střevní virózu, s kterou bojuje i Marek Tomica. Sestavu budeme tvořit v den zápasu za pochodu podle toho, jak se sejdeme a jak se rozhodne hlavní trenér.“