Preview k zápasu

Po týdnu opět severočeské derby, tentokrát s ústeckými Lvy

Napsal 13.01.2004 Radko Chmelař
C h o m u t o v - Po dramatickém utkání s Olomoucí čeká chomutovské hráče těžký zápas na ledě Lvů z Ústí nad Labem. Právě Ústí patří k týmům ovládající první čtyřku tabulky 1. ligy zaručující start v play off na domácím ledě. Bodový odstup vedoucích celků je velmi těsný, a tak se dá každý bod vyvážit zlatem. S naším krajským sousedem máme v této sezóně černou bilanci dvou proher (0:2,7:2) a právě proto už musí modrobílí svého odvěkého rivala na jeho ledě porazit.
Jak je na tom Ústí?

Jak bylo řečeno, Ústí patří k vedoucí čtyřce 1. ligy a s 63 body ztrácí na třetí Beroun jeden bod. Druhý Chomutov drží na svého středečního soupeře čtyřbodový náskok. V minulém kole hrálo Ústí zápas o třetí místo s Berounem, ale oba soupeři se rozešli smírně po prodloužení 3:3 a pořadí se nezměnilo. Za zmínku stojí, že Lvi na svém ledě naposledy prohráli 5.11.03 s Olomoucí 1:2 a od té doby zaváhali pouze na ledě soupeřů (Havířov 5:2, Boleslav 3:1, Opava 3:1, Jihlava 6:3 a naposledy Beroun 3:3).

Tahouni Ústí?

Již tradičně začneme s brankářem a to s Lukášem Sáblíkem. Ex-jihlavská brankářská opora jistí i výsledky Severočechů. V posledních třech zápasech však nastupuje na pozici jedničky Jiří Zikmund, který svými výkony pomohl k výhře v Hradci Králové 1:4 a v Boleslavi 0:4 a k remíze s Medvědy 3:3. Procentuelní úspěšnost tohoto golmana je 94,15%, čímž se dostal před svého klubového soka Sáblíka, ten má úspěšnost 93,13%.

V první desítce kanadského bodování obránců jsou dva ústečtí beci, Václav Drábek 15b.(5+10) a Radim Skuhrovec 13.b (0+13). Skuhrovec je nejlépe nahrávajícím obráncem týmu. Nejlépe střílejícím obráncem Lvů je Robert Pospíšil, který má na kontě sedm úspěšných tref.

Nejproduktivnějším útočníkem je Daniel Hodek 24.b(11+13), se stejným počtem bodů, ale s méně brankami se o první místo dělí Petr Lipina 24.b(8+16), který je ale nejlepším klubovým nahrávačem. Oporami ve hvězdami nabytém týmu jsou i Milan Buďa, Martin Koudelka, Jan Šulc, Tomáš Sýkora, David Appel a především duo Daniel Tvrzník, který si v patnácti utkáních připsal patnáct bodů a Tomáš Netík, který je v Ústí na střídavý start z extraligových Karlových Varů.

Jak je na tom Chomutov?

Chomutov po prohře s Kadaní předal vedoucí žezlo Dukle Jihlava, ale jak říkají chomutovští fanoušci, před cílovým spurtem se vždy odpočívá a v Chomutově věří, že se do play off půjde z prvního místa. 32. kolo má totiž na pořadu další tabulkové derby a to utkání Jihlava - Beroun, což by pro chomutovské vyznělo nejlépe, kdyby tito dva soupeři remizovali po prodloužení.

Jaký cíl má Chomutov?

Chomutov má v následujícím zápase stejný cíl jaký měla Kadaň v 30.kole, a to, "Už tam musíme konečně vyhrát". říká Martin Pašek, vedoucí mužstva KLH Chomutov.

Zranění?

Po zápase s Olomoucí laborují se zraněními dva klíčoví obránci Toms s Noskem, kteří do zápasu s největší pravděpodobností nezasáhnou. Kvůli těmto problémům bude naopak hrát Pavel Maleček a po nemoci již trénuje Josef Revay.

Poslední vzájemné utkání

V posledním vzájemném utkání, které se hrálo na ledě soupeře, prohrál Chomutov vysoko 2:7, a to i přes to, že se v 1. minutě ujal po brance Šípa vedení 1:0. Druhou branku Chomutova přidal pět minut před koncem utkání Boušek, ale to již na informační kostce svítilo skóre 6:1.

Ohlasy trenérů z posledního vzájemného utkání

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): "Nám se povedlo dát hned ze začátku první gól. První čtyři minuty jsme hráli velmi dobře, vytvářeli jsme si šance, ale ten gól nás asi příliš uspokojil. Hlavně v obranné třetině jsme potom dělali hrubé chyby při hře jeden na jednoho a prohrávali jsme osobní souboje. Ústí dalo po našich chybách tři góly, které byly naprosto zbytečné. Ve druhé třetině jsme opět začali výborně, měli jsme čtyři, možná pět vyložených šancí, ale poslední zápasy se trápíme v koncovce. Ústí dalo opět po naší zbytečné chybě čtvrtý gól. Tím byl zápas rozhodnutý a třetí třetina se jen dohrávala. Chyběli nám někteří hráči a na hře to bylo dost znát."

Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že dnes jsme od začátku odehráli slušný zápas. Sice jsme dost zaspali začátek, ale určitě to nebylo nějakým podceněním. Spíš tím, že jsme byli až přemotivovaní. Ze začátku jsme z toho možná měli i trochu svázané ruce. Potom to z hráčů spadlo a hlavně se mi zdálo, že jsme chtěli víc vyhrát. Chomutov hrál dobře. Samozřejmě tam měli trošku problém s gólmanem, protože kdyby chytal Jarina, tak bychom asi některé góly nedali, ale na druhou stranu si myslím, že Podolka vyloženě za ty góly nemohl. Od začátku zápasu jsme je přehrávali a oni se dostávali pod tlak a dělali chyby. Především tedy jejich obránci. Tím pádem taková ta jejich útočná síla, kdy oni když jsou v obranném pásmu soupeře, tak jsou hodně nepříjemní, se nemohla projevit. Samozřejmě, některé šance, které měli, chytil výborný Lukáš Sáblík. Rozhodně jsme z toho zápasu měli větší obavy. Dnes, přestože je to bezpochyby velmi kvalitní mužstvo, se jim nedařilo. Chyběl jim sice Jeslínek, ale jeden hráč mužstvo nedělá. I když vlastně jim chyběl i Kostourek. Oni jsou rychlí, ujedou, jejich góly určitě schází. Ale já si myslím, že by jim spíš vadila neúčast hráče jako je Koláček. Ten tvoří hru a rozdává přihrávky. Teď jsme vyhráli tři zápasy po sobě a chtěli bychom v sobotu uspět i v Jihlavě. Tam to ale bude hrozně těžké. Dukla je jiné mužstvo než Chomutov. Hrají takový hodně důrazný, stále ještě skoro až vojenský hokej. Chomutov je sice první, ale v Jihlavě to bude asi podstatně těžší."

Statistiky z posledního vzájemného utkání

Třetiny: 3:1,3:0,1:1
Branky: 7. Lipina (Kočí, Buďa), 14. Kočí (Skuhrovec, Koudelka), 15. Buďa (Lipina), 29. Kašpar (Sedlák, Netík), 36. Hodek (Koudelka), 38. Appel (Drábek) - 1. Šíp (Charousek, Boušek), 55. Boušek (Charousek).
Rozhodčí: Kubeš - Šilán, Švejda. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 000.

Sestavy z posledního vzájemného utkání

Ústí n.L.: Sáblík - Mrázek, Drábek, Pavlas, Kříž, Skuhrovec, Evan, Kočí, Staněk - Appel, Sýkora, Sedlák - Buďa, Lipina, Netík - Hodek, Koudelka, Kudrna - Dragoun, Tvrzník, Kašpar
Chomutov: Podolka (Husák) - Revay, Liška, Maleček, Plaček, Szakal, Svačina - Boušek, Šíp, Charousek - Zika, Gergel, Slavík - Polodna, Koláček, Jíra - Mikšovic

Pravděpodobná sestava

Ústí n.L.: Zikmund (Sáblík) - Zavoral, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Pavlas, Mrázek, Skuhrovec - D. Tvrzník, Šulc, Hodek, Lipina, Kudrna, T. Sýkora, Appel, Sedlák, Dragoun, Koudelka, Liba, Netík
Chomutov: Fikrt - Maleček, Revay, Plaček, Trefný, Szakál, Liška - Charousek, Šíp, Boušek - Jíra, Koláček, Polodna - Jeslinek, Mikšovic, Vlček - Gergel, Zika, Martenek