Podruhé v SD ARÉNĚ s Olomoucí: Naváží Piráti na dvě venkovní výhry?

Napsal 09.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se v pátek 10. dubna utkají v prostředí SD ARÉNY s Olomoucí. Svěřenci trenérů Kopřivy a Tottera budou chtít jistě navázat na dvě venkovní výhry a potvrdit, že jim právem patří první místo v barážové tabulce. Téměř po roce se bude jedna o jeden z nejdůležitějších momentů celé prolínací soutěže. Přijďte chomutovské bojovníky podpořit! Zápas začína v tradičních 17:30 hodin!

Vzájemné zápasy v letošní baráži

Piráti vyzvali Hanáky již ke dvěma barážovým soubojům. Z obou zápasů vybojovali Krušnohorci pět ze šesti možných bodů. První zápas se odehrál v SD ARÉNĚ. Utkání prolínací soutěže bylo již od začátku velice vyrovnané a opatrné. V první třetině diváci branku neviděli. Góly začaly za záda brankářů padat až ve druhé části. Jako první se prosadil chomutovský Vladimír Růžička, ale ještě do konce prostřední periody vyrovnal Radek Dlouhý. I po třetí třetině byl stav nerozhodný, neboť do černého mířili Antonín Dušek a Jíří Řípa. Díky tomuto faktu se šlo do prodloužení, ve kterém branka nepadla. V nájezdové loterii byl úspěšnější chomutovský celek, jenž proměnil oba své pokusy a zásluhou Bryana McGregora s Ondřejem Kašem získal plusový bod, neboť Olomouc Miroslava Kopřivu nepřekonala.

Druhé měření sil proběhlo v neděli 5. dubna na Hané. Jednalo se o uzavírající duel druhé čtvrtiny baráže o Tipsport extraligu a zároveň o průběžné druhé místo. Chomutov v Olomouci začal výborně. Kohoutům dokázal v rozmezí osmé a třinácté minuty dát tři branky. Od toho stavu se utkání dohrávalo, Piráti výborně bránili a Olomouc dokázala jen snižovat. První dvě branky v baráži zaznamenal Slovák Marek Hovorka.

Přesilovky a oslabení

Velkou většinu hokejových zápasů rozhodují využité přesilové hry a ubráněná oslabení. Olomoucký celek je v obou případech na druhém místě mezi barážisty. Hanáci hráli v prolínací soutěži zatím 35 početních výhod, z nichž dokázali šestkrát skórovat. Procentuální využití je tedy 17,14%. Chomutovští za svým pátečním sokem vůbec nezaostávají. Piráti dostali možnost sehrát 43 přesilovek a skórovali celkem sedmkrát, takže to je 16,28%.

Co se týče trestných minut, tak je pirátská družina na prvním místě s nejnižším počtem. V tabulce ubráněných oslabení to tak růžové není. Chomutov inkasoval již 9 branek, což je nejvíce ze všech celků bojujících o místenky v příštím ročníku nejvyšší tuzemské soutěže. Olomouc inkasovala v oslabení zatím pětkrát.

O zápase

Utkání mezi Chomutovem a Olomoucí bude zahájeno v pátek 10. dubna v tradičních 17:30. Zápas můžete sledovat i prostřednictvím tradičního textového online přenosu na portále onlajny.com nebo videopřenosu na TV Tipsport.