Přímá bitva o čelo: Ve šlágru čtrnáctého kola přivítají Piráti na svém ledě Tábor

Napsal 06.11.2023 Michal Novotný
Chomutovská ROCKNET ARÉNA bude v úterý 7. listopadu hostit souboj prvních dvou týmů tabulky. Oba soupeři v dosavadním průběhu sezóny odešli z ledu poraženi jen v jednom případě. Táborští dokonce ještě neprohráli v základní hrací době. Podaří se družině Martina Pešouta natáhnout vítěznou sérii již na devět zápasů a upevnit si vedení v průběžném pořadí skupiny Západ? Odpoví duel čtrnáctého kola základní části druhé ligy. Dorazte Piráty podpořit v tradičních 17:30!

Svěřenci Martina Pešouta po dobrém výkonu přivezli z Benátek výhru

Domácím se sice vydařil nástup do utkání a již ve druhé minutě vedli 1:0. Piráti ale stupňovaným tempem domácí přetlačili a hlavně díky druhé třetině, kterou získali v poměru 3:0, slavili vítězství 4:2. Bez zajímavosti není ani poměr střel na branku, ve kterém chomutovští hokejisté dominovali poměrem 44:15.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – PIRÁTI CHOMUTOV 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Mašek), 56. Havlas (Antoš, Lytvynov) - 18. Kostourek (Eret, Tůma), 26. Tůma (Kostourek, Eret), 33. Jouza (Váchal, Putz), 35. Chrpa (T. Svoboda, Lukeš).
Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 15:44. Diváci: 320.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Kadeřávek, Hora, Seemann, Kučera, Petrásek, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Jouza.

Kohouti vydřeli výhru na ledě Vrchlabí

Pod vrcholky Krkonoš byla k vidění bitva až do posledních minut. V prostřední části hosté odskočili dvěma brankami do vedení, ale domácí tak dlouho bušili na obranu v čele s výborným gólmanem Gábou, až se jim v osmapadesáté minutě podařilo snížit. Nicméně druhý celek tabulky tři body uhájil a zvítězil na východě Čech nejtěsnějším rozdílem..

HC STADION VRCHLABÍ – HC TÁBOR 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 58. Kastner (T. Bláha, Chrtek) – 29. Hajič (Zeman, A. Čížek), 38. Dančišin (Hajič, Milfait).
Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Diváci: 808.

Sestava Tábora: Gába – Plášil, Hubata, Suchánek, Říha, A. Čížek, Hajič – Severa, Zadražil, Krliš – Seidl, Matušík), Šulek – Milfait, Dančišin, Zeman – L. Prášek, Zíb, Bárta.

ChomutovTábor
1. místo (33 bodů)pozice2. místo (32 bodů)
60:26skóre57:20
11-0-0-1bilance9-2-1-0
Viktor Hübl 21 (11+10)nejproduktivnější hráčOndřej Šulek 18 (9+9)
Viktor Hübl 11 gólůnejlepší střelecJakub Matušík 9 gólů

V přípravě před aktuální sezónou vždy vítězil domácí tým

V minulé sezóně hned třikrát brali výhru po prodloužení Táborští, kteří dvakrát rozhodli až v nájezdech, pouze v jednom případě zůstaly všechny body pod vrcholky Krušných hor. V přípravných zápasech před právě probíhající sezónou dominoval vždy domácí celek. Nejprve Piráti porazili svého soupeře v ROCKNET ARÉNĚ 5:2, načež pak o tři týdny později podlehli Jihočechům v jejich hájemství 1:5..

PIRÁTI CHOMUTOV – HC TÁBOR 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda, 11. Chrpa (Hübl, T. Svoboda), 54. Chrpa (Kostourek), 57. T. Svoboda, 60. Lukeš (Hübl, T. Svoboda) – 25. Šulek (Korkiakoski, Plášil), 26. Prášek (Dančišin, Horáček).
Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:36. Diváci: 989.

Sestava Chomutova: Horák – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Havel, Váchal, Filip, Petrásek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda, Kostourek, Eret, Zajíček, Mála, Koblížek, Chrpa, Veselý, Putz, Príhoda.

Sestava Tábora: Dvořák – Plášil, Hubata, Čížek, Jáchym, Horáček, Černý – Krliš, Zadražil, Severa, Kulek, Korkiakoski, Seidl, Prášek, Dančišin, Zíb, Duda, Zayml, Nevšímal.

HC TÁBOR - PIRÁTI CHOMUTOV 5:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Severa (Zíb), 33. Šulek (Seidl), 35. Severa (Zadražil), 40. Dančišin (Černý), 58. Milfait (Dančišin, Seidl) – 24. Zajíček (Petrásek, Eret).
Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 37:16. Diváci: 420.

Sestava Tábora: Gába – Hubata, Plášil, Hajič, Jáchym, Černý, Suchánek – Krliš, Zadražil, Severa – Zeman, Milfait, Bárta – Šulek, Dančišin, Seidl – Prášek, Zíb, Nevšímal.

Sestava Chomutova: Skokan – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal, Česnohlídek, Petrásek – T. Svoboda, Vostiňák, Príhoda – Zajíček, Eret, Starý – Jouza, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Remeš.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Z dvojice pirátských gólmanů aktuálně dostává více času na ledě Martin Altrichter, který disponuje úspěšností zákroků přes dvaadevadesát procent a průměrem 1,8 obdržené branky na zápas. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Patrik Kadeřávek, který zapsal zatím devět bodů za dvě branky a sedm asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka stále drží veterán a kapitán Viktor Hübl, který i přes bodový půst v zápase s Benátkami nad Jizerou nasbíral jedenadvacet bodů za jedenáct přesných zásahů a deset brankových přihrávek.