První výjezd na západ Čech! Uspějí Piráti na ledě prvního Sokolova?

Napsal včera Michal Dorinský
V sobotu 5. října dojde na souboj prvního s posledním. Zatímco Sokolov prožívá pohádkový vstup do letošního ročníku Maxa ligy, jejich vyzyvatele nezastihl start sezóny v nejlepší formě. Přeruší Piráti smolnou čtyřzápasovou sérii právě na ledě Sokolova? Utkání začíná v 17:00.

Srovnání, euforie a smutné vyvrcholení. Piráti padli s béčkem Pardubic až po prodloužení.

Sedmé kolo Maxa ligy na půdě chomutovské ROCKNET ARÉNY odstartovali lépe hráči Dynama. Tečku za povedenou první částí hostů udělal v 18. minutě Josef Mikyska, jehož ránu od modré Pavel Jekel zahlédl přes změť hráčů před bránou až na poslední chvíli. Dominanci Pardubic pak ještě potvrdil trefou ve čtyřiapadesáté minutě Daniel Herčík, který využil chyby v obraně Pirátů a bekhendovou kličkou překonal domácího brankáře. Piráti však nemínili dát svou kůži lacino a už o minutu později snížila přesnou střelou mezi nohy čerstvá posila z Litvínova Pavel Zygmunt. Na sklonku utkání pak Piráti využili hry bez brankáře a utkání vyrovnali, to když střelu od modré Františka Lukeše šikovně tečoval Petr Eret mimo dosah gólmana Vondraše a dvacet tři sekund před koncem tak poslal zápas do prodloužení. V něm předvedl svůj um opět Daniel Herčík, který projel z vlastního pásma až před Jeklovu branku dalším bekhendovým blafákem vystřelil Pardubicím druhý bod.

PIRÁTI CHOMUTOV - HC DYNAMO PARDUBICE "B" 2:3p (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 55. Zygmunt (Hejcman, Eliáš), 60. Eret (Lukeš, Vopelka) - 18. Mikyska (Švec), 54. Herčík, 64. Herčík.

Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 19:33. Diváci: 1802.

Sestava Pirátů: Jekel – Husinecký, Kadeřávek, Němec, Eliáš, Březák, Ulrych, Havel, Poizl – Fronk, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, T. Svoboda – Vopelka, Hejcman, Guman – Koblížek, Mála, Zygmunt.

Baník zvítězil v Edenu a dál vévodí tabulce.

V posledním kole Maxa ligy zavítali hokejisté Sokolova na led pražské Slavie. I v tomto utkání začali lépe hosté, kteří už v 8. minutě využili početní výhody, to když Vojtěch Tomeček obdržel křížní pas přímo před branku Slavie a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Na tento gól našli Pražané odpověď rovněž v přesilové hře, kdy Tomáš Knotek přihrával do prostoru před brankou a jeden s hráčů Baníku tento pas nešťastně usměrnil za záda bezmocného Habala. Ve druhé třetině si vzal Baník vedení zpět tečí Jana Kerna, a ještě jej dokázal opět v přesilové hře navýšit díky přesné ráně Davida Turečka. Závěrečný tlak dokázala Slavie přetavit ve svůj úspěch dvě a půl minuty před koncem, kdy na rozdíl jediné branky snížil Vojtěch Polák, avšak napodruhé se jí už risk bez gólmana nevyplatil. Dvacet šest sekund před koncem totiž Tomáš Vracovský střelou do opuštěné klece stanovil konečnou podobu výsledku utkání na 2:4 a pojistil tak Sokolovu jeho třetí výhru v řadě.

HC SLAVIA PRAHA - HC BANÍK SOKOLOV 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Knotek (Přikryl, Gaspar), 58. Polák (Knotek, Holý) – 8. V. Tomeček (Vracovský), 24. Kern (Rulík), 30. Tureček (Vracovský, V. Tomeček), 60. Vracovský.

Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 45:18. Diváci: 733.

Sestava Sokolova: Habal – Pulpán, Tureček, M. Rohan, J. Šedivý, Rulík, Klejna, Krajčík – Vracovský, Kern, V. Tomeček – Kupčo, Kopta, Šik – Křemen, M. Adámek, Csamango – Šlechta, T. Rohan, Šmajda – Varvařovský.

SokolovChomutov
1. místo (17 bodů)pozice14. místo (4 body)
23:12skóre13:23
5-1-0-1bilance0-1-2-3
Vp-P-V-V-Vaktuální formaVp-P-P-P-Pp
8 / 27 (29,63%)využité přesilovky4 / 31 (12,90%)
6 / 25 (76%)ubráněná oslabení6 / 23 (73,91%)
190 / 455 (42,70%)úspěšnost na vhazování217 / 422 (51,42%)
Vladislav Habal – 96,25 %
Petr Hamalčík – 89,93 %
brankáři
Pavel Jekel – 89,16 %
Michael Petrásek – 83,33 %
David Tureček 5 (1+4)nejproduktivnější obráncePatrik Kadeřávek 4 (0+4)
Tomáš Vracovský 8 (3+5)nejproduktivnější útočníkFrantišek Lukeš 5 (2+3)
Tomáš Vracovský 3 gólynejlepší střelecMartin Tůma 3 góly

Poslední střetnutí v přípravě dopadlo lépe pro Piráty.

Naposledy se oba týmy utkaly v přípravě na letošní sezónu, a to v úterý 3. září. Piráti tehdy trefami Kadeřávka, Tůmy a Gumana zdolali svého soupeře 3:1, což byla druhá výhra nad Sokolovem v průběhu přípravy. Z tohoto dvojzápasu vyšli Piráti s velmi pozitivním skóre 6:3.

PIRÁTI CHOMUTOV - HC BANÍK SOKOLOV 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Kadeřávek (Hübl, Fronk), 40. Tůma (Eret, Guman), 49. Guman (Eret, Hejcman) - 43. Šik (Šmajda, Pulpán).

Vyloučení: 2:7. Využití: 3:1. Střely na branku: 23:30. Diváci: 943.

Sestava Pirátů: Petrásek – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Němec, Malcovský, Husinecký, Seemann, Poizl – Lukeš, Hübl, Fronk – J. Svoboda, Eret, Tůma – Guman, Hejcman, Novák – Mála, Koblížek, Sklenář.

Sestava Sokolova: Habal – Pulpán, Anton, M. Rohan, Vogel, Bulka, Klejna – Vracovský, Šik, Tomeček – Kupčo, Kopta, Kern – Šlechta, Osmík, Křemen – L. Adámek, T. Rohan, Šmajda.