Ohlasy po utkání

„S odstupem času doceníme, co jsme tu letos dokázali,“ věděl po vyřazení z play-off David Kämpf

Napsal 09.04.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti přivítali v posledním domácím semifinálovém utkání liberecké Bílé Tygry. Banda trenéra Filipa Pešána se dostala do vedení již ve třetí minutě a udržela ho až do konce utkání. V centru čtvrté lajny se objevil chomutovský odchovanec David Kämpf, kterému křídla dělali Jakub Lauko a David Kaše. „S Kašičkou se mi hrálo dobře, je to tady můj největší parťák,“ pravil bezprostředně po vyřazení.

David Kämpf: Možná nám už docházely síly

„Převládá zklamání,“ nechal se ihned po zápase slyšet chomutovský odchovanec a osminásobný český reprezentant. „Byla to ale parádní sezóna a s odstupem času doceníme, co jsme tu letos dokázali,“ dodával dvaadvacetiletý centr.

Piráti již od třetí minuty prohrávali. Liberec i nadále hrál aktivněji a Piráti na něj nenašli recept. Poprvé v semifinále a podruhé v sezóně severočeskému celku nevstřelili na domácím ledě jedinou branku. „První třetina nebyla vůbec dobrá. Měli jsme špatný pohyb a možná nám už docházely síly. Je škoda, že se nám nepovedlo dát branku, která by nás nakopla. Liberec si to zkušeně pohlídal,“ naznačoval důvody neúspěchu domácího celku v šestém semifinále rodák z Jirkova.

„Oni se nikam nehonili, dali první branku,a to podle mého prostě rozhodlo,“ popisoval David Kämpf po skončení série, z níž postoupil Liberec do druhého finále v řadě. „Chtěli jsme po nich více jít a napadat je. Oni ale skvěle unikali, dali dvě branky a bylo rozhodnuto,“ doplnil směrem ke hře na risk ve třetí třetině.

David Kämpf se letos může pyšnit jednačtyřiceti body, dal 18 branek a na dalších 23 přihrál.

Utkání začal autor osmnácti letošních branek ve čtvrté formaci. Spolu s ním hráli David Kaše, dlouholetý parťák a kamarád. Útok doplnil také obrovský talent Pirátů Jakub Lauko. „S Kašičkou se mi hrálo dobře, to je tady můj největší parťák. Jsem rád, že jsem si ten poslední zápas sezóny zahrál právě s ním,“ popsal své pocity ze hry ve čtvrté formaci hráč, kterému mnoho lidí neřekne jinak než „Kefa“.

Z atmosféry mi nabíhala husí kůže

Při chomutovské přesilové hře odvolal trenér Růžička Jána Laca a nějakých šest minut před koncem zkoušeli Piráti hru v šesti proti čtyřem. Jan Stránský prázdnou branku ale celkem rychle trefil. Následně se utkání dohrávalo a Piráti se dočkali vytrvalého potlesku ve stoje až do závěrečné sirény. „Bylo to krásný. Nabíhala mi z toho husí kůže, musíme fanouškům jen poděkovat. Pro mě osobně to byl obrovský zážitek. Děkujeme jim,“ řekl s úžasem produkt chomutovského hokeje.

Extraligová sezóna Davida Kämpfa

  • Produktivita: 18+23
  • Statistika pravdy: -8
  • Trestné minuty: 22
  • Vítězné branky: 3

Jednačtyřicet bodů v dresu extraligového mužstva, k tomu branka a asistence v národním týmu. To je letošní vizitka vždy usměvavého forvarda, kterému by sezóna nemusela zdaleka skončit. „Z osobního hlediska beru sezónu jako úspěšnou. Dostal jsem se i do národního týmu, takže jsem se sebou spokojený,“ pronesl hrdě a spokojeně.

Již ve středu dalšího týdne se v Chomutově uskuteční reprezentační akce. Ve dvojzápase se národní tým utká s Norskem. Na pozvánku bude čekat i David Kämpf, pro kterého by to byla domácí účast v nejcennějším dresu. „Přemýšlel jsem nad tím! Aktuálně ale vůbec nevím, jak to bude probíhat. Žádné informace nemám, ale bylo by to super,“ naznačoval zamyšleně osminásobný reprezentant České republiky.