Preview k zápasu

Spraví si Chomutov v regionálním derby chuť?

Napsal 13.10.2007 Radek Papáček
C h o m u t o v – Po čtyřech utkáních poznali chomutovští hokejisté v minulém kole hořkost porážky. Doma nestačili na Mladou Boleslav a podlehli jí poměrem 2:5. Tím došlo mezi soupeři i ke střídání na čele tabulky. Donedávna lídra západní skupiny však nyní čeká utkání, v němž bude jasným favoritem. Hostí jej nováček SK HC Baník Most. Zopakuje Chomutov kanonádu, kdy v prvním měření sil svého soka rozstřílel vysoko 8:0? Utkání začíná v sobotu 13. října v 17:30 hod na mosteckém zimním stadionu.
HC Baník Most 12. kolo KLH Chomutov
3-1-0-1-6 Bilance 8-0-0-2-0
27:45 Skóre 43:21
Milan Buďa (5+5) Nejvíce kanadských bodů Milan Kostourek (7+7)
Milan Buďa (5 g.) Nejvíce gólů Milan Kostourek (7 g.)
Radek Fiala (89.60 %) Úspěšnost brankářů Luboš Horčička (94.46 %)
Robert Slipčenko (87.60 %)
Lukáš Sáblík (86.67 %)

Historie mosteckého hokeje

Oddíl ledního hokeje v Mostě byl založen v roce 1946, když parta nadšenců hrála vedle staré průmyslové školy. Od sezóny 1952/1953 se v Mostě hraje krajský přebor. Tehdy se jednalo o přírodní kluziště, kde se před zimou navezly veliké sloupy pro osvětlení a položily se mantinely, které dosahovaly výšky půl metru.Oddíl působil pod hlavičkou „hokejový oddíl UHLOMOST".

Od roku 1966 se v Mostě hraje na zimním stadionu nad gymnáziem. V té době klub působil pod názvem HC Baník Most. V sezoně 1976/1977 Most postoupil do druhé ligy ČSSR, kde setrval pouhé dva roky. Poté spadl do divize.

V roce 1998 se celý oddíl přestěhoval do nového hokejového chrámu a začal psát zatím své nejlepší roky. Zlepšené podmínky přinesli své ovoce, družstvo mužů se po roce 2000 čtyřikrát pokoušelo projít neúspěšně baráží a postoupit do I. Ligy.V roce 2006 oslavil klub 60. výročí svého založení a součastně i 10. výročí vzniku HC Most spol. s r.o.

Změny v kádru

Od sezony 2007/2008 diváci v Mostě už v jejich oblíbeném dresu nevidí zkušené útočníky Josefa Zajíce, který odešel hrát za druholigové Řisuty a Michala Oliveriuse, který odešel do Třebíče. Obranou linii oslabil i odchod Ondřeje Plačka, který spolu s útočníkem Michalem Preusslerem odešel do Děčína. V bráně Mostu už nenastoupí Miroslav Hanuljak, který odešel do nedaleké Kadaně. Směr Klášterec nad Ohří nabralo i duo útočníků Michal Zenk a Jindřich Růžek.

Velkou posilou do obrany by měla být dvojice hráčů, která v minulé sezóně pomohla ústeckým Lvům do extraligy, jedná se o hráče Jiřího Kudrnu a Jakuba Suchánka. Ze sousedního Chomutova přišel pomoct ubránit první ligu také Martin Nosek a z Komety Brno urostlý obránce Petr Martínek. Další posilou, kterou si vybral tým Mostu, je velmi zkušený útočník Kamil Koláček který nastupoval v Mladé Boleslavi.

Od Rebelů z Havlíčkova brodu přišel na výpomoc zkušený bek Kamil Charousek. V Mostě také bude působit Roman Prošek, který bude jezdit na střídavé starty i do extraligových Varů. Posilou do branky by měl být Robert Slipčenko a útočník Pavel Metlička z Kadaně.

Poslední měření sil

Premiérově se nadcházející soupeři letos potkali v 5. kole. A utkání bylo v plné režii Chomutovských. Domácí celek nedal Mostu žádnou šanci. Hosté odjížděli s potupným debaklem 8:0. Brankáře Slipčenka sice po první třetině a třech inkasovaných brankách nahradil Fiala, ale tomu stejně jako jeho předchůdci, spoluhráči také příliš nepomohli. Fiala byl proti atakům domácích borců zcela bezmocný a do konce utkání kapituloval ještě pětkrát.

KLH Chomutov - HC Baník Most 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky:6.Heinisch (Havlůj Chatrnúch), 9.Hašek (Jeslínek, Kolda), 20.Šíp (Ťupa, Boušek), 23.Hašek (Stehlík, Černý), 36.Révay (Ťupa, Polodna), 49.Jíra (Kostourek, Trefný), 55.Boušek (Ťupa, Révay), 56.Kostourek (Mikšovic, Bombic). Rozhodčí: Souček - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1650. Střely na branku: 52:35. Průběh utkání: 8:0.

Samotné hokejové klání zhodnotili oba trenéři slovy:

Vladimír Petrovka, asistent trenéra KLH Chomutov: Velmi dobře nám opět vyšel úvod utkání, ve kterém se nám podařilo vstřelit tři branky mužstvu, které sem přijelo bránit, to je pro tým velká výhoda. Přišla druhá třetina, tam jsme byli bohužel až příliš laxní, mysleli jsme hlavně na útok a hosté toho dokázali využít a dostat se do dobrých příležitostí. Kdyby tu hrál zkušenější soupeř, tak bychom mohli mít problémy. Závěr utkání jsme měli opět výborný, myslím si, že jsme dnes odehráli nejlepší třetí třetinu v tomto ročníku. Celkově panuje se zápasem spokojenost.

Ladislav Kolda, hlavní trenér HC Baník Mostu: O tom, že bychom tady mohli uhrát solidní výsledek rozhodla první třetina, kterou jsem prohráli 3:0 a ve které domácí ukázali svou sílu. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale místo toho jsme se dostali pod tlak a pak už jsme to nezvládli. V průběhu utkání jsme měli i několik dobrých příležitostí, kdybychom některou z nich proměnili mohlo to třeba dopadnout lépe. Neříkám, že bychom to dokázali zvrátit, ale mohlo to vypadat jinak.

Více o vzájemném zápase

Posledních pět zápasů soupeře

Most v poslední době neoplývá nijak oslnivou formou. Platí tvrdou nováčkovskou daň a body získává jen vskutku po troškách. Z pětice posledních utkání vydoloval čtyři. Plný počet si připsal za domácí výhru 4:3 s Havlíčkovým Brodem. Bod za remízu, když Baník prohrál sice až po samostatných nájezdech, doma s Vrchlabím však šlo brát jako spíše ztrátu.

  • Most – Hradec Králové 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
  • Most – Havlíčkův Brod 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
  • Kadaň - Most 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
  • Most – Vrchlabí 1:2 (0:0, 0:0, 1:1) po nájezdech
  • Beroun – Most 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Sestavy z posledního zápasu

Most: Fiala - Szakal, Charousek, Martínek, Prošek, Stříteský, Suchánek, Růžička, Míka, Koláček, Zaťovič, Buďa, Kováč, Metlička, Plachý, Kořínek, Urban, Nekvinda, Baran Kašťák

Chomutov: Horčička - Révay, Bombic, Ťupa, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Ton - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj