Třebíč i Chomutov potřebují bodovat

Napsal 06.02.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Duel 49.kola mezi soupeři z opačných pólů tabulky bude důležitý pro oba týmy. Hráči KLH jedou na led HS Třebíč z pozice čtvrtého mužstva 1.ligy. Tuto pozici si vybojovali díky výsledkům minulého kola a jen vítězství jim postavení v lepší čtveřici pro play-off udrží. Naopak Třebíčští potřebují body, aby se jim podařilo předstihnout Opavu na 12.místě, které by je ušetřilo baráže o první ligu. Na slezský tým ztrácejí borci z Vysočiny jediný bod. To vše, společně s faktem, že v dosavadních zápasech letošní sezony uspělo vždy domácí družstvo, slibuje dramatickou podívanou. Chomutovu budou znovu chybět, do konce sezóny zranění, Charousek s Veverkou. Bohužel po zápase s Kometou se k nim přidal i další klíčový centr Mikšovic, který má přetrhané šlachy na ruce a sezóna pro něj s největší pravděpodobností také skončila. Na led se nepodívá ani Jíra, který má angínu a obránce Jakub Šulc laborující se zraněným ramenem. Úvodní bully bude vhozeno v pondělí v 18:00 a na oficiálních stránkách KLH Chomutov budete moci zápas sledovat v podrobném ONLINE přenosu.

Změny na Vysočině

Mnoho nového se v týmu Třebíče od posledního vzájemného utkání neudálo. Šanci poprat se o dres „áčka” dostává vlastní odchovanec Milan Přibyl (20 let), jenž nastupuje v útoku.

Horácká Slavie řečí čísel

Nejvíce zápasů (31) odchytal Filip Luňák (25) s úspěšností 91,40%, za což mu náleží 12.místo v první lize. Druhým nejlépe hodnoceným gólmanem je Robert Slávik (30). K dispozici mají trenéři Horešovský a Otoupalík ještě Jana Koťátka (25).

Následující tabulka uvádí pouze hráče, kteří pravidelně hrají a jejich pořadí v klubu.

Hodnocení +/- obránců

5. Bedřich Ščerban (40)   - 2
 7. Zdeněk Sedláček (27)   - 5
...
14. Oldřich Kališ (30)     -22
Produktivitě beků vévodí Karel Šefčík (30) s bilancí 4 gólů a 11 asistencí. Nejvíce branek (6) nastřílel mezi členy defenzivy Oldřich Kališ.

David Vrbata (21) sbíral body také v Mladé Boleslavi, a tak se není co divit, že okupuje čelo produktivity mezi útočníky. Přes 10 branek dokázali nastřílet kromě níže uvedených borců ještě Lukáš Valko (22) a Jiří Beroun (24), kteří si připsali prozatím 11 respektive 10 přesných zásahů.

Kanadské bodování útočníků

1. David Vrbata         13+13
2. Jakub Žiška (30)      7+14
3. Martin Sobotka (30)  12+ 8
4. Vladimír Škoda (21)   7+13
Nejtrestanějším mužem týmu je obránce Michal Horák (21), jemuž rozhodčí dohromady udělili 80 trestných minut.

Letošní vzájemná bilance

V 10.kole zničili Chomutovští svého soka na vlastním ledě výsledkem 7:1. Ve druhé čtvrtině soutěže jim Třebíčští porážku oplatili a v domácím prostředí se radovali z výhry 5:3. Také ve druhém utkání na Duhovém stadionu dokázali hráči Horácké Slavie vstřelit jediný gól, což na body nestačilo. Po brankách Radka Šípa, Romana Proška, Petra Jíry a Michala Jeslínka Severočeši zvítězili 4:1. Za hosty korigoval Jiří Beroun.

Sestavy z posledního utkání na Duhovém stadionu

Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Trefný, Plaček, Prošek - Boušek, Šíp, Jeslínek - Šulc, Charousek, Jíra - Polodna, Mikšovic, Buchal.

Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Ščerban, Horák, Hrbáček, Svačina, Sedláček, Holý - Žiška, Kubiš, Beroun - Oliva, Fryauf, Vrbata - Sobotka, Čech, Valko - Přibyl, Topol, Caha.

Utkání v Kadani

Na jediný bod se díky remíze v normální hrací době na ledě severočeské Kadaně přiblížili borci z Vysočiny pozici, která znamená klid a pohodu namísto nervů v baráži o udržení 1.ligy. Vedení se sice v 7.minutě ujali domácí, ale za deset minut vyrovnal Vladimír Škoda. Další branka již v průběhu střetnutí nepadla, a tak si bonusový bod z prodloužení odnesli domácí. Reakci trenéra Horešovského nebo jeho asistenta se nám bohužel nepodařilo na žádných oficiálních stránkách klubů nalézt.

Sestavy rivalů ve 48.kole

Třebíč: Slávik – Míka, Kališ, Ščerban, Šefčík, Hrbáček, Horák, Sedláček, Svačina – Holý, Žiška, Kubiš - Valko, Oliva, Fryauf - Vrbata, Sobotka, Škoda - Přibyl, Čech, Topol.

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Prošek, Řezníček - Malát, Mikšovic, Jan Šulc - Polodna, Koláček, Boušek - Sklenička, Šíp, Pražák - Řepík, Heinisch, Buchal.