V neděli do Liberce: Navážou Piráti na venkovní vítězství ve Vítkovicích?

Napsal 05.10.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v – Piráti se v rámci desátého kola Tipsport extraligy představí na ledě posledního Liberce. Dokáží svěřenci Jiřího Čelanského navázat na venkovní vítězství ve Vítkovicích a napravit tak bodovou ztrátu proti Zlínu, kdy Pirátům vzal tři body Jiří Marušák brankou třicetdevět vteřin před koncem? Utkání startuje v 17 hodin.

Po nevydařené loňské sezóně čekal na tým Bílých Tygrů průvan v kabině. Tým opustil krátce po skončení sezóny Radek Duda (HC ŠKODA Plzeň). Na hostování do partnerských Benátek se odebrali obránci Adam Jandejsek, Václav Lacek a Tomáš Čechura. Do pražské Slavie zamířil David Štich a pro prvoligové angažmá v ambiciózní Olomouci se rozhodl gólman Tomáš Vošvrda. Štěstí v zahraničí se rozhodli zkusit Lukáš Vantuch a Michal Pavlů. Na začátku září tým opustil Jaroslav Kudrna, jenž zamířil do Hradce Králové.

Tým naopak posílil Jiří Hunkes z pražského Lva a Petr Vampola z Plzně. Dále na sever Čech zamířil Koba Jass a Jakub Valský z Kladna, Marcel Melicherčík ze Sparty, Tomáš Voráček z Vítkovic, Martin Bartek z Pardubic a Tomáš Bulík ze slovenských Košic. Roční smlouvu podepsal také trenér Tygrů Pavel Hynek.

Poslední zápasy Tygrů

Liberec se na úvod soutěže postaral o překvapení, když zaskočil Oceláře v jejich domácím prostředí výhrou 4:1. Poté následovali prohry s Plzní a na nájezdy s Litvínovem. Doma poté Tygři porazili Spartu 6:5, ale v dalších třech utkání nevyzráli na Brno, Kladno a Karlovy Vary a odešli z těchto utkání bez bodů. V osmém kole uspěli v nájezdové loterii proti Slavii a brali dva body za konečné skóre 2:1. Prozatím poslední zápas Libereckým opět nevyšel a prohráli s Pardubicemi 4:6.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Bílí Tygři Liberec 6:4

Zápas zhodnotil asistent trenéra Milan Černý: „Mrzí nás, že jsme nechali zápas proměnit v takovou houpačku a dvakrát ztratili dvoubrankové vedení. Jelikož jsme hráli venku, tak jsme v těch fázích měli hru zabetonovat, hrát lépe dozadu a nedopustit, aby soupeř otočil stav.“

Sestava Liberce z posledního zápasu:

Schwarz – Hunkes, Čakajík, Kolmann, Výtisk, Voráček, Jánošík – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Zacha, Filippi, Bulíř – Bulík, Vampola, Bartek – Jass, Urban, Víšek.

Vzájemné zápasy

V loňské základní části Tipsport extraligy vyzněla zápasová bilance lépe pro Piráty. A to díky výhrám 5:2, 3:2 po prodloužení a 2:1 po samostatných nájezdech. Liberec tři body pouze v zápase 43. kola, když zvítězil 6:3. Následovala střetnutí v Play-outu kdy Liberec vyhrál v domácím prostředí 2:1 a následně v Chomutově 4:3 po prodloužení. Piráti se naposledy s Libercem střetli v barážových bojích. Jejich boje byly ozdobou právě této části sezóny. Z posledních čtyř vzájemných zápasů vyhrál dvakrát Chomutov a dvakrát Tygři, ty jsi ale museli jedno vítězství vybojovat až v prodloužení. Jak dopadla baráž již víme, ale na to, jak dopadnou souboje v letošní sezóně tuzemské nejvyšší soutěže si budeme muset ještě počkat. Napovědět ale může už nedělní zápas v Liberci.

16. 4. 2013 Baráž – 11. kolo Chomutov - Liberec 4:5 (PP)
9. 4. 2013 Baráž – 8. kolo Liberec – Chomutov 2:3
2. 4. 2013 Baráž - 5. kolo Chomutov - Liberec 0:2
26. 3 2013 Baráž - 2. kolo Liberec – Chomutov 2:3

Liberec prvním zápase nové sezóny Tipsport extraligy zdolal Třinec 4:1. Po té dva zápasy prohrál, proti Plzni 1:3 a proti Litvínovu 2:3 po samostatných nájezdech. Ve čtvrtém kole si Tygři vyskočili na favorizovanou Spartu a porazili ji 6:5. Bohužel pro Liberec po této výhře najeli na sérii tří proher s Kometou, Kladnem a Karlovými Vary. Sérii proher ukončili až v osmém kole, kde porazili lídra tabulky Slavii po nájezdech 2:1. Liberec se po devíti zápasech nachází se na posledním místě s devíti body a se skóre 21:30.

Tabulka po 9. kolech

poř. tým Z V VP PP P skóre B
10. Piráti 9 2 0 4 3 24:32 10
14. Liberec 9 2 1 1 5 21:30 9

Poslední zápas Pirátů

Piráti do utkání vstoupili skvěle, díky přesilovkovým trefám Hrušky a Baleje vedli 2:0. Hosté nejdříve snížili gólem Veselého, ale pak vstřelil třetí branku Chomutova ve vlastním oslabení Svoboda. Ševci ovšem nesložili zbraně. Melenovský snížil a v závěrečné power-play srovnal stav Marušák. V nájezdech byli nakonec úspěšnější hosté a zvítězili 4:3.

Piráti Chomutov – PSG Zlín 3:4sn

Zápas proti PSG Zlín hodnotil asistent trenéra Zbyněk Skořepa: „Nesehráli jsme špatné utkání, ale bohužel dopadlo takto. V první třetině jsme byli aktivní, hráli jsme dobře a dostali jsme se do vedení. To bylo výborné. Ve druhé třetině nastal útlum, chyběl nám pohyb. V poslední třetině jsme se ujali vedení, které jsme neměli pustit. Soupeř bohužel zvládl srovnat. Ale jak jsem řekl, nebylo to z naší strany špatné utkání a jednoznačně jsme ztratili tři body.“