Preview k zápasu

Ve středu nás čeká duel na ledě nepříjemného soupeře z Chrudimi

Napsal 13.10.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V devátém kole první hokejové ligy zajíždí Chomutov v pozici jasného favorita na led Chrudimi. Ta je s jedinou výhrou a čtyřmi body na kontě na posledním místě prvoligové tabulky. Naopak Chomutov zatím dokázal bodovat v každém zápase a drží první místo. Jestli se potvrdí papírové předpoklady, budeme vědět už zítra večer. Utkání startuje na chrudimském ledě v 18 hodin a připraven bude i online přenos.
9.kolo
Zimní stadión Chrudim
13. 10. 2010, 18.00
HC Chrudim - KLH Chomutov
Umístění 16.(4b)
Celková bilance 1-0-0-1-6
Skóre 18:30
Umístění doma 15.(4b)
Bilance doma 1-0-0-1-2
Skóre doma 10:14
Nejproduktivnější hráč Lukáš Král (5+4)
Nejlepší střelec Lukáš Král - 5 branek
Nejproduktivnější obránce Marek Drtina (1+1)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 1-1-0-1-1
Skóre 12:12
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 4-1-0-1-2
Skóre – vzájemná utkání (z pohledu Chomutova) 23:20

I přes postavení v tabulce je Chrudim velice nepříjemný soupeř a Chomutov s ní nemá jednoznačně vítěznou bilanci. Naposledy jsme se s chrudimským týmem střetli v rámci předsezónní přípravy a prohráli jsme 2:3 v prodloužení. O chomutovské branky se v tomto duelu postarali obránci Jakub Grof a František Bombic.

Loňská bilance

Vzájemné duely:
2008/2009
Chrudim – Chomutov 1:3
Chrudim – Chomutov 4:3sn
2009/2010
Chrudim - Chomutov 3:1
Chrudim - Chomutov 4:5sn 

Také loňské mistrovské duely byly vyrovnané. V prvním střetnutí Chomutov doma zvítězil 2:1 po prodloužení. I tehdy zařídili obě trefy beci – Pulpán s Bombicem. Druhý zápas na ledě Chrudimi Chomutov prohrál 3:1. Chrudim o výsledku zápasu rozhodla během druhé části, kdy chomutovský tým sestřelila třemi brankami v rozmezí čtyř minut. Ani třetí vzájemný duel nenašel vítěze po šedesáti minutách hry. O bonusovém bodu pro Chomutov rozhodl až v nájezdech Jakub Grof. Výraznější převaha Chomutova se pak projevila až ve čtvrtém měření sil, v němž vyhrál 5:2.

Z možných dvanácti bodů tak Chomutov loni vyválčil ve vzájemných duelech jen sedm. Do sítě Chrudimi poslal 13 puků a inkasoval desetkrát. Nejlepším střelcem byl Radek Duda (3+2). Dařilo se ale i Václavu Eiseltovi (1+3) a Jakubu Grofovi (2+1). V dresu Chrudimi se nejčastěji prosazovali Jan Šeda (2+3), Jiří Martinec (2+1) a obránce Marek Drtina (2+1).

Chrudim v úvodu sezony

Osm zápasů, jediná výhra, bod za prohru po prodloužení, a tím pádem pouhé čtyři body, to je tristní bodový zisk Chrudimi v úvodu sezony. „Po právu“ jí tak patří poslední místo v prvoligové tabulce.

Třicet inkasovaných branek navíc její obranu řadí na chvost statistik. Stejně špatně jsou na tom ještě v Třebíči. Žádný jiný tým tolik branek neinkasoval. V tabulce domácích zápasů je Chrudim na předposledním místě, když v prvním kole dokázala doma porazit nováčka z Litoměřic a v rámci pátého kola vybojovat bod z duelu s Berounem.

Poslední odehraný duel v Ústí ale možná naznačuje, že se blýská na lepší časy. Chrudim ho sice prohrála 1:3, ale Slovan, jeden z aspirantů na titul, se na vítězství hodně nadřel. Rozhodl o něm až pět minut před koncem třetí části. Svůj podíl na tom má i fakt, že v brance Chrudimi opět nastoupil pardubický Adam Svoboda.

Produktivitu v chrudimském celku vede Lukáš Král (5+4). Patří mu i titul nejlepšího střelce. Za ním je pak Tomáš Sýkora (1+5). Prozatím nejproduktivnějším obráncem je Marek Drtina (1+1).

Statistiky KLH Chomutov

Chomutov vybojoval v každém z doposud odehraných duelů minimálně bod. Klopýtl jen na ledě Ústí a Jihlavy. Z možných 24 bodů si tak na svoje konto připsal dvacet. Jen těžko byste navíc mezi prvoligovými celky hledali tým, který má lepší produktivitu.

Těšit hráče i fanoušky může také dobrá obrana, kterou v posledních dvou kolech korunovala vychytaná nula Miroslava Hanuljaka. Naposledy se Chomutovu podařilo udržet čisté konto ve dvou zápasech po sobě v sezoně 2005/2006. Tehdy se to povedlo v listopadu v duelech s Mladou Boleslaví a Porubou, které jsme oba vyhráli 3:0.

Po dvouzápasové stopce do hry pravděpodobně zasáhne Radek Duda. Neproduktivnější chomutovský útočník má na svém kontě devět bodů (4+5), za něž mu spolu s havlíčkobrodským Miroslavem Třetinou patří průběžná dělená osmá pozice v kanadském bodování první ligy. O druhé místo v klubovém bodování se potom dělí Milan Procházka a Jan Benda (2+5). Jan Benda je díky tomu druhým nejlepším obráncem soutěže.