Preview k zápasu

Vzhůru do poslední čtvrtiny soutěže

Napsal 13.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Bez delší pauzy jde základní část první ligy do finiše. Hráči KLH vyzvou v sobotu Pantery z Havířova. Hned druhý den je čeká duel v Olomouci, což jistě nebude jednoduché po fyzické stránce zvláště při početné marodce. Ovšem letošní zápasy se Severomoravany zvládli Severočeši bez ztráty kytičky. Poslední zápasy soupeřů se změnily v přestřelky. Oba týmy dotahovaly náskok protivníka. Zatímco Chomutovští „jen“ vyrovnali, Havířov zápas dokonale otočil, ale nakonec bral také jeden bod za remízu 6:6. Předcházející dvě kola ukázala, že i po odchodu nejlepšího střelce Michala Jelínka dokáží Severočeši střílet dostatek gólů. Zda tento trend bude pokračovat ukáže víkend. Do utkání v Havířově nezasáhne kromě marodů ani Ladislav Boušek, který si z derby v Kadani odnesl trest ve hře a tudíž stop na 1 zápas. Ze sobotního kola pro Vás bude připraven od 17:00 podrobný ONLINE přenos.

Změny v Havířově

Těsně před vánoční přestávkou ukončil klub spolupráci s brankářem Lukášem Smolkou (24 let) a útočníkem Luborem Dibelkou (21), jenž nyní působí v Sareze Ostrava. Směr do Havířova zamířili také zajímavá jména. Největší posilou bude zřejmě forvard Petr Lipina (27), který přišel na hostování z Ústí nad Labem. Do útoku přišly také další posily: na přestup Roman Kelner (29), z Třince hostuje mladý Petr Dvořák (21) a šanci v posledních zápasech dostává vlastní odchovanec Martin Heider (18).

Panteři řečí čísel

Před Adamem Vrbou (22) dostává nyní v brance přednost Michal Mařík (29), který je v Havířově na střídavé starty z Litvínova. Jeho postavení v lize je ve druhé desítce těsně za chomutovským Lubošem Horčičkou.

Bek s nejhorší bilancí +/- Jan Dresler (21) v posledním střetnutí do boje nezasáhl.

Hodnocení +/- obránců

 1. Petr Prokop (23)    +5
 2. Richard Kučírek (23)   0
 .
11. Jan Dresler (21)    -17
Nejproduktivnějším obráncem je s bilancí 4+11 Karel Šefčík (30).

Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec klubu Lukáš Říha (23) v minulém kole v Písku nenastoupil. Druhým nejlepším střelcem (8 branek) je momentálně Přemysl Sedlák (25). Jemuž v produktivitě klubu patří 4.pozice.

Kanadské bodování útočníků

1. Lukáš Říha     12+ 7
2. David Mikšan (27)  7+12
3. Milan Volák (38)   6+13
Nejvíce trestů nasbíral Lukáš Říha (66 trestných minut).

Letošní vzájemná bilance

V probíhajícím ročníku Panteři ještě Severočechy nepokořili. První utkání na ledě Chomutova ztratili poměrem 2:3, další těsná porážka přišla doma (3:4). Poslední zápas na Duhovém stadionu dopadl pro Severomoravany katastrofálně. Odvezli si debakl 0:10. Zajímavostí je, že i přes velké množství gólů se nikdo z hráčů KLH netrefil dvakrát. V první třetině skóroval Stanislav Mikšovic. Kanonádu v prostředním dějství zahájil Ladislav Boušek a poté se přidali Petr Jíra, Lukáš Pulpán, Martin Nosek a vše uzavřel Petr Polodna. V posledním dějství načal soupeře Martin Malát. Další branky zařídili Michal Jeslínek a Jaroslav Buchal. Na desítku zaokrouhlil výsledek dvě minuty před závěrečnou sirénou Martin Szakal.

Čelo kanadského bodování vzájemných duelů 2004/2005

  1. Kamil Koláček    2+2
  2. Radek Šíp      0+4
3.-4. Stanislav Mikšovic 1+2
   Michal Jeslínek   1+2
  5. David Hájek     0+3

Sestavy z posledního utkání na Duhovém stadionu

Chomutov: Horčička - Szakal, Hájek, Pulpán, Nosek, Prošek, Trefný - Jíra, Šíp, Malát - Jeslínek, Koláček, Boušek - Buchal, Charousek, Polodna - Luka, Mikšovic, Plaček.

Havířov: Mařík (28. Vrba) - Mareček, Prokop, Šefčík, Vavruša, Kučírek, Dresler, Štěpán, Zátopek - Bouz, Mikšan, Sedlák - Volák, Syřínek, Žůrek - Dibelka, Zdeněk, Seman - Vychodil, Studený.

Srovnání týmů

Havířov Chomutov
Celkové pořadí 10.(43b) 5.(62b)
Body doma 28 x
Body venku x 23
Pořadí útoku 10.(85g) 2.(133g)
Pořadí obrany 12.(130g) 6.(99g)
Střely 1069 1239
Góly v přesilovkách 17 40
Využití přesilovek 10,06% 21,86%
Góly v oslabení 6 6

Posledních pět utkání Severomoravanů

35.kolo: Hradec Králové – Havířov  4:0
36.kolo: Havířov – České Budějovice 4:2
37.kolo: Ostrava – Havířov      4:2
38.kolo: Havířov – Kadaň       0:3
39.kolo: Písek – Havířov       6:6

Utkání v Písku

V divokou přestřelku se změnil souboj na jihu Čech. Těsně za polovinou střetnutí byl stav 4:1, ještě v 50.minutě prohrávali hosté 2:5. Nakonec to však byli Písečtí, kteří v 59.minutě vyrovnávali na 6:6. Dva góly vstřelili Petr Dvořák a Petr Lipina. Po jednom přidali Přemysl Sedlák a Ondřej Syřínek (24). Trenér hostí Jiří Režnar zhodnotil utkání těmito slovy: „Měli jsme ambice odtud odvést tři body, začali jsme velice dobře, ale naše slabina je koncovka, a po dvou hrubkách nás Písek potrestal. Písek vyhrál první třetinu 2:0, i když měl snad jenom čtyři střely. Ve druhé třetině jsme se dostali na dostřel, pak zas soupeř odskočil, ale přesto jsme i za stavu 5:2 zmobilizovali síly, stáhli hru na tři lajny, byli jsme důrazní a ty góly tam padly. Ten poslední vyrovnávací gól domácích byl pro nás hodně smolný. Škoda, že pak neproměnil Roman Kelner v prodloužení trestné střílení. Samozřejmě, že za stavu 5:2 už s body málokdo počítal, přesto hráči si dokázali, že když hrají to, co po nich chceme, tak že to jde. Hráli v tu chvíli jednoduchý, přímočarý hokej, ne někde v koutě, ale před bránou.Žádné velké nadšení však s bodem být nemůže, klidný konec sezóny ještě není zaručen. Zbývá 13 zápasů, je třeba hrát každé utkání naplno a nerozdávat body.”

Sestavy rivalů ve 39.kole

Havířov: Mařík - Šefčík, Štefanka, Mareček, Vavruša, Kučírek, Pala, Štěpán - Žůrek, Kelner, Lipina - Volák, Syřínek, Sedlák - Mikšan, Zdeněk, Rozum - Seman, Dvořák, Heider.

Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Trefný, Hlubuček, Plaček, Prošek - Řepík, Šíp, Boušek - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Šulc - Hahn, Mezera, Buchal.