Piráti Chomutov udolali Stadion Litoměřice až v prodloužení 3:2

Napsal 19.11.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině měli lepší vstup do utkání domácí, hosté ale postupně začali také vystrkovat růžky. Prim ale hráli oba gólmani a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Ani druhá třetina branku nepřinesla, přinesla za to přesilovku 5 na 3 domácím, kterou ale nevyužili. Ve třetí třetině se domácí ujali dvoubrankového vedení, které hosté ale dokázali díky dvěmi brankami v přesilovkách vymazat. Utkání dospělo do prodloužení ve kterém rozhodl svou dnešní druhou brankou David Hruška o tom, že dva body zůstaly v Chomutově.
24.kolo so 19.11.2011
3:2p(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
LTM
Řehoř(Hanuljak) - Grof, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Jillson, Bartejs, Macháček - Hruška, Gajovský, Procházka - Seman, Kraft, Hřebejk - Heřman, Fiala, Hromas - Ondřej, Sikora, Hafenrichter.
Litoměřice
Volke(Sklíba) - Vobořil, Boháč, Evan, Martinka, Ketner, Kříž, Hora, Stříteský - Horčička, Slížek, Tůma - Hašek, Belay, Loskot - Gengel, Kloz, Novák - Tvrzník, Hlusička, Kafan

42. Pulpán (Seman, Palin), 43. Hruška (Sikora), 62. Hruška (Kraft)
Litoměřice
46. Hašek (Belay, Evan), 48. Novák (Kříž, Kloz)

Volke(LTM) 10 minut osobní trest

Od začátku utkání si drželi Piráti znatelnou převahu. Nejpohlednější akci úvodních minut předvedl Nikola Gajovský, který dostal přihrávku na modrou čáru, prokličkoval se obranou a po objetí brány hledal spoluhráče. Gólman Volke se ovšem stihl včas vrátit a s pukem v brankovišti si poradit.

Následovala neúspěšná přesilová hra domácích, při které vymyslel nejnebezpečnější střelu hostující Kloz. V jedenácté minutě se Litoměřicím podařilo dosáhnout přečíslení 3 na 2, situaci řešil střelou Slížek a k nebezpečné dorážce se dostal Tůma. Přesilovou hru měli poté i hosté, ale dopadla podobně jako ta první v podání Pirátů. Největší šanci mělo duo Sikora – Ondřej z rychlého brejku, ale druhý jmenovaný netrefil rychle letící přihrávku a stav byl stále bez branek.

A to i po nebezpečně tečované Slížkově střele, s níž měl brankář Řehoř velké problémy. V závěru třetiny se ještě elegantní stahovačkou a dvojnásobným střeleckým pokusem prezentoval Jaroslav Hafenrichter, ale ani ten nevyústil ve změnu stavu.

Druhá část se nesla ve velmi podobném duchu jako ta první. Kotouč měli na svých hokejkách povětšinou chomutovští hráči. Oba týmy si vyměnili další přesilové hry, ale střeleckou mizérii se stále nedařilo prolomit.

V bráně se puk ocitl poprvé ve čtrnácté minutě, ale stalo se tak poté, co byla přizvednuta domácím hráčem a puk se do ní dostal nepovoleně zezadu. Přesilová hra domácích z 36. minuty vyústila po šancích Gajovského a Procházky v nesportovní zákrok gólmana Vokheho. Za seknutí clonícího Procházky inkasoval trest dvou plus deseti minut. Svou bilanci trestných minut obohatil ještě o minutu později, kdy podrazil projíždějícího Semana a dostal další dvě minuty. Ani tuto dvojnásobnou početní převahu se ale Pirátům nepovedlo zužitkovat.

Na začátku třetí dvacetiminutovky konečně domácí fanoušci tleskali regulérním brankám. Jako první se v čase 41:21 prosadil LUKÁŠ PULPÁN poté, co po přihrávkách Bretta Palina a Filipa Semana projel podél pravého mantinelu a prostřelil Volkeho Mezi betony. Druhá branka domácích padla po minutě a patnácti sekundách. Marek Sikora přihrál na modrou čáru do jízdy DAVIDU HRUŠKOVI, který naznačil střelu a pak už jen objel stojícího Volkeho, aby si připsal svůj 14. gól v sezóně.

Litoměřičtí hokejisté ale na svou odpověď nenechali čekat dlouho. V čase 45:02 využili přesilovou hru, když střelu Martina Belaye ztečoval za Řehořova záda JAROSLAV HAŠEK. Po zhruba dvou a půl minutách se hosté radovali podruhé. Opět šlo o potrestání faulu, tentokrát domácího Gajovského. Po kombinaci Kloze a Kříže dorážel MARTIN NOVÁK do odkryté klece nejen puk, ale i spoluhráče Gengela. Nebyl ovšem důvod branku neuznat, tím pádem byl stav nerozhodný.

Hra se poté přenesla zpět na domácí hokejky. Volke si musel pohlídat několik jedovatých střel, tu nejjedovatější vyslal Nikola Gajovský, ale hostující gólman si jeho pokus pohlídal svými chrániči. Do tlaku se dostali i litoměřičtí, gólman Řehoř se zapotil při několika střeleckých pokusech z holí Gengela a Kloze, ale domácí mužstvo podržel.

Rozhodnout mohlo v závěru potrestání hráčské lavice Stadionu Litoměřice, ale hostující obrana už závěrečný tlak zvládla a utkání dospělo do prodloužení.

To bylo ukončeno po minutě a půl. Rozhodujícím faktorem byla přetrvávající přesilová hra domácích, kterou se jim sice využít nepodařilo, ale v zápětí Milan Kraft našel před bránou nehlídaného DAVIDA HRUŠKU, pro kterého nebyl problém prostřelit Volkeho.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Začali jsme dobře. Během prvních pěti minut jsme si vytvořili pár gólových šancí, byli jsme aktivní, soupeře jsme napadali a dohrávali, ale postupem času se Litoměřice osmělovaly. My jsme bohužel nedokázali dát gól, takže je jasné, že se do toho soupeř dostal a zhruba od dvanácté minuty naše hra šla dolů a Litoměřice měli pár šancí. V tu chvíli jsme hráli bez systému. V té chvíli nás podržel brankář Řehoř. VE druhé třetině jsme se zlepšili, měli jsme pár přesilových her, ale výborně zachytal Volke. Ve třetí třetině jsme dobře nastoupili, vedli jsme 2:0, ale pak jsme udělali několik zbytečných faulů. Tím jsme ztratili tři body. I ten druhý bod byl nakonech dobrý, vzhledem k vývoji zápasu.

Daniel Tvrzík (HC Stadion Litoměřice): Podali jsme dobrý výkon. Oproti posledním dvěma zápasům jsme se zvedli, byli jsme bojovnější. Byli jsme více než vyrovnaný soupeř pro Chomutov. Během prvních dvou třetin jsme měli snad i více čistých gólových šancí. Škoda, že jsme alespoň jednu z nich neproměnili. Na začátku třetí třetiny jsme udělali dvě chyby a soupeř je potrestal. Naštěstí jsme využili dvě přesilovky. Hloupost na konci základní hrací doby, jako je šest hráčů na ledě byla zbytečná. Navíc když to udělá tak zkušený hráč, jako je Evan. Bod je dobrý, ale měli jsme na víc.