Bojovný výkon na vícemistra extraligy nestačil, Chomutov i podruhé padl

Napsal 07.08.2008 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova i ve druhém vystoupení v Tipsport cupu prohráli s extraligovým týmem, tentokrát s Karlovými Vary 0:3. Hned ve 2. minutě nedal trestné střílení Mikšovic a pak hosté využili přesilovou hru. Domácí pak marně bojovali o vyrovnání, naopak Karlovarští si dalšíma dvěma brankami pojistili vítězství.
TsC2 čt 7.8.2008
0:3(0:1,0:2,0:0)
KVA
Lundell - Révay, Chmelíř, Ťupa, Bombic, Všetečka, Pulpán, Trefný, Višňák - Gombár, Skořepa, Míka - Hašek, Charousek, Fabry - Polanský, Mikšovic, Jíra - Malát Giffin, Tauš.
Karlovy Vary
Sáblík - Duben, Němec, Řezníček, Gróf, Hanzlík, Dobroň, Brňák, Mudroch - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Hluchý, Melenovský, Bílek - Skladaný, Kristek, Kuběna - Procházka, Pech, Rumpel.

Zpočátku utkání byli aktivnější hráči chomutovského celku a hned ve druhé minutě se jim to vyplatilo. Hosté totiž faulovali domácího útočníka a sudí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Mikšovic, zvolil střelu, ale Sáblík hřbetem lapačky vyrazil nad branku. Hned ve třetí minutě byl vyloučen domácí Malát za hákovaní a hosté přesilovku rychle využili. Zpoza branky nahrál Kumstát Košťálovi a ten se z mezikruží nemýlil. Vzápětí měli hosté další příležitost ke skórování, na trestnou lavici zamířil Ťupa, avšak tuto příležitost hokejisté nevyužili, naopak si vynutili faul Procházky. Následovalo několik střel na Lundella, ten však všechny pokryl. Po serii vyloučení se dostalo domácí mužstvo na 32 vteřin do oslabení 5 na 3. Domácí se snažili usadit v útočné třetině a z Karlovarští faulují.V přesilové hře se nedaří domácím roztočit kolotoč před Sáblíkem, hosté vyhazují. Ve 20. minutě výborně nahazoval Jíra, ale žádná teč se neujala.

První třetina přinesla mnoho vyloučených a tím utrpěla kvalita hry. Jednu z přesilovek dokázali využít karlovarští a když hned ve druhé minutě utkání neproměnil trestné střílení Mikšovic, vedou celkem zaslouženě o jednu branku hosté.

Hned na začátku druhé třetiny si jde odpočinout na trestnou lavici domácí Gombár za držení a hosté tak mají další přesilovku, kterou ale v poklidu ubránili. Po skončení přesilovky hostí si zahrají domácí druhou přesilovku, hosté hráli dnes podruhé v šesti a musejí pykat. V početní výhodě Chomutov několikrát ohrozil Sáblíka, ale efekt v podobě gólu střely nepřinesly. Naopak. Hosté dostali Chomutovské pod tlak a v čase 25:24 vstřelil druhou branku energie Kristek. Domácí jsou pod tlakem. Před koncem 28. minuty napřahuje ke střele Melenovský, prostřeluje Lundellovy betony, ale domácí obránce odpálil kotouč do bezpečí. Na chvilku se Chomutovští usadili v útočné třetině, ale v čase 29:19 se prokličkoval obránci František Skladaný, objel branku a překvapil Lundella. Hosté ani po vstřelené brance ze svého tlaku nepolevili a hned vzápetí se dostali do brejku dva na jednoho, ale výborně se vrátil Chmelíř a stihnul zasáhnout. Ve 35. minutě dostal nahrávku na modrou Kristek, ale v nájezdu netrefil branku. Ve 37. miinutě šel na trestnou lavici hostující Melenovský za hákování. Domácí si vytvořili několik šancí, ale ze závaru před brankou nic nevytěžili. Před koncem druhé třetiny šel za vysokou hůl pykat Gróf.

Ve druhé třetině, která přinesla svižnější hokej zásluhou i méně vyloučených, vyústila však ve vedení hostů o dvě branky.

Na začátku poslední třetiny neproměnil obrovskou šanci Skořepa. Následuje několik střel na bránu, ale Sáblík vše pokrývá. Ve 44. minutě odchází na trestnou lavici Revay na krosček za Lundellovou bránou. Oslabení hráči KLH zvládli a vykoledovali si faul hostí, přesilovku ale nevyužili. Sám před Lundellem se objevil Gróf, ale branku nevstřelil. Ke konci zápasu si domáci vytvořili několik šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. V závěru si šel ještě odpočinout Ťupa za držení, ale hosté se již nikam nehrnou a v poklidu dohrávají utkání.

Utkání skončilo zaslouženou výhrou hostů,byli dnes ve všech směrech lepším mužstvem a zaslouženě si odvážejí 3 body na západ Čech.

Martin Pešout (Chomutov): „Pro nás to dnes bylo kvalitní utkání, jelikož jen těžko potkáme v naší soutěži podobně kvalitní mužstvo. Jsem rád, že jsem dokázali ukázat i naši kvalitu a bojovali až do konce. Snažili jsme se alespoň o čestný úspěch. V této fázi sezóny, kdy chodíme do zápasu z dvojfázových tréninků, jsme měli z utkání větší obavy, škoda několika dobrý příležitostí. Měli jsme i trochu smůly, kdy se k nám nedostávaly odražený puky, ale zase je potřeba vidět kvality soupeře a ty dnes bohužel byly na jeho straně.“

Josef Paleček (Karlovy Vary): „Chomutov měl několik dobrých výsledků, což jsme věděli, proto jsme k utkání přistoupili zodpovědně a myslím si, že jsme odehráli zodpovědnější utkání než proti Ústí. Přesto jsme se nevyvarovali několika zbytečných chyb, jak v útočné, tak v obranné části hry, zároveň ale stále zkoušíme různé složení útoků, takže ještě chvíli potrvá než si to sedne. K pohárovým utkáním přistupujeme zodpovědně, přeci jen se již o něco hraje a mají úplně odlišný náboj, než klasická přátelská utkání. Chceme v poháru jít co nejdál.“