Boleslav poražena, naděje na lepší umístění stále žije!

Napsal 18.02.2006 Libor Kult, Martin Bocian
C h o m u t o v – V rámci předehrávaného 52. kola zavítal v sobotu na chomutovský ČEZ stadion aktuálně druhý celek tabulky BK Mladá Boleslav. Diváci mohli od začátku sledovat vyrovnané utkání, ve kterém hlavní rozhodčí nešetřil s udělováním trestů. V úvodní části přestáli svěřenci trenéra Kýhose dlouhé oslabení a vzápětí udeřili. Krásnou kombinaci prvního útoku zakončil Jiří Charousek. Gólem do šatny pak ještě zvýraznil vedení domácích Milan Kostourek. Druhá dvacetiminutovka přinesla pouze jediný gól, tentokrát do sítě Chomutova. Šťastným střelcem byl Jindra – 2:1. V poslední třetině přidal Jiří Charousek svůj druhý gól a zpečetil tak výsledek na konečných 3:1.
52. so 18.2.2006
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
MBL
Horčička - Martínek, Černý, Szakal, Révay, Trefný, Kocek, Kasík - Boušek, Šíp, Charousek - Jíra, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jánský, Jan Šulc, Malát
Ml.Boleslav
Mařík - Vyhlídal, Jindra, Kolda, Všetečka, Řezníček, Sláma, Chatrnúch, Výborný - Kadlec, Fadrný, Kocák - Pospíšil, Krátoška, Jeslínek - Beck, Hradecký, Nouza - Nedorost, Gengel, Jaroš

Spíše než pohlednou hokejovou bitvu přinesl souboj šestého s druhým úporný boj plný vyloučených, ve kterém rozhodovalo především proměňování početních výhod.

Úvod zápasu se nesl ve znamení opatrného oťukávání. První vážnější akcí bylo přečíslení hostujícího Becka se spoluhráčem Hradeckým. Ti ujeli ve vlastním oslabení ve 4.minutě, ale druhý jmenovaný si na Horčičku nepřišel. Středočeši se z mátožného projevu Chomutovských během hry 5 na 4 nepoučili a následné dvě přesilovky odehráli způsobem, který měl daleko k ideálu.

Těsně před koncem 8.minuty upláchl bekům v oslabení štírek Boušek, jenž sice nedal, ale po faulu na něj nařídil hlavní sudí trestné střílení. K exekuci se postavil sám postižený, ale rozezvučel pouze tyčku za Maříkovy zády.

Poté přišli na řadu další dvě přesilovky Mladoboleslavských, v nichž pálil nebezpečně Jindra, ale Horčičkova lapačka byla na počátku 12.minuty proti. Položil tak základ k vedení.

To získal na stranu domácích Jiří Charousek, který v 15.minutě zakončil kombinaci celého útoku a bleskově tak využil zkrácenou přesilovku – 1:0. Druhý úder zasadili Krušnohorci svému sokovi v předposlední minutě třetiny, kdy Černého nahození usměrnil do Maříkovy klece Milan Kostourek – 2:0.

Prostřední dějství zahájil Malátův pokus, který Mařík jen vyrazil a neposedný kotouč volal po dalším gólu. Domácí střelci jej však nestihl dopravit na místo určení, což svěřence trenéra Neliby probralo z letargie.

Na začátku 25.minuty jim Severočeši svou nedisciplinovaností nabídli výhodu dvou mužů v poli v délce 80-ti vteřin. V polovině 27.minuty ještě Beck selhal v zakončení, ale o deset sekund později již bylo sníženo. Čtveřice domácích nechala trochu času a prostoru Josefu Jindrovi, jenž svou střelu z levého kruhu otřel o tyč a poslal ji do sítě – 2:1.

Agilní Beck neuspěl ani ve 28.minutě, kdy to zkoušel z blízka dvěma dorážkami, ale Horčička jejich minisouboj znovu vyhrál. Následné dvě početní výhody hostí nepřinesli vážnější ohrožení pro domácí svatyni. To nastalo až ve 36.minutě, v níž se před Horčičkou zjevili dva volní „Bruslaři”. Michal Jeslínek však nedokázal touš dostatečně zvednout, skóre se tudíž neměnilo a do kabin šli veseleji hokejisté KLH.

Na začátku závěrečného hracího období nechtělo ani jedno mužstvo udělat chybu, přesto se domácí dostali k přesilovce 5 na 3, na kterou měli 25 vteřin. I tak krátká chvíle jim stačila ke vstřelení třetí branky. Boušek našel Jiřího Charouska, jenž z první přidal svou druhou trefu v zápase – 3:1. To běžela 46.minuta.

V druhé polovině třetí části hry měli Mladoboleslavští několikrát výhodu jednoho muže v poli, ale snížit se jim nepodařilo. Obdobně se v přesilovce vedlo i domácím.

V 57.minutě se po Szakalově chybě řítil na Horčičku osamocený Nedorost, ale domácí gólman podržel své kolegy a nedovolil hostujícímu forvardovi úspěšně zakončit. Rozsvícení červeného světla za Horčičkou nepřinesla ani více než minutová powerplay hostí vyšperkovaná ještě o vyloučení Jánského, a tak se Chomutov rozloučil se základní částí na ledě ČEZ stadionu vítězstvím, které bylo čtvrté v řadě.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „S výkonem celého mužstva jsme spokojení a jsme rádi, že zápas potvrdil to, že když hrajeme se stoprocentním nasazením, bojovností a disciplínou, tak že dokážeme porazit i takového soupeře jako je Mladá Boleslav. Mužstvo si tímto výsledkem dodalo hodně sebedůvěry do vyřazovacích bojů.

Jan Neliba (Mladá Boleslav): „Dnes diváci mohli vidět velice kvalitní hokej, bohužel tím smutnějším týmem jsme my, nedá se nic dělat. Výkon sudích nebudu komentovat, protože ten byl pro mě zarážející. Domácí dnes podali velmi dobrý výkon. My se jen budeme snažit, abychom byli druzí a náš první soupeř nebyl Chomutov.