Boušek dvěma góly přispěl v Šumperku k vítězství

Napsal 10.11.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Po domácí vysoké výhře nad Třebíčí zajížděli chomutovští hokejisté na led nováčka a zároveň posledního celku východní skupiny do Šumperka. Do modrobílé sestavy se vrátil již uzdravený Ladislav Boušek, který nastoupil na pravém křídle čtvrtého útoku. Severočeši v utkání brzy vedli, ale domácí Draci v polovině úvodní třetiny vyrovnali. Druhá třetina byla podstatně bohatší na góly, dvěma trefami se uvedl navrátilec Ladislav Boušek a čtvrtou branku přidal Havlůj. Šumperští hráči se prosadili využitou přesilovou hrou, kterou odpověděli na vedoucí branku Chomutova. Ve třetím dějství se hra přiostřila na obou stranách a z toho vyplynulo trestné střílení Šumperka, které ovšem chomutovský Horčička chytil. V poslední dvacetiminutovce už žádná branka nepadla a Krušnohorci si tak připsali deváté vítězné utkání v řadě.
20.kolo so 10.11.2007
SUM
2:4(1:1, 1:3, 0:0)
Šumperk
Hylák - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas, Šindler, Kaltenbock - P. Horčička, Meluzín, Bařica - Kovář, Piluša, Ambruz - Antonovič, Matějka, Brunec - Ohnutek, Stejskal, Lazorišák
L. Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek

Hned na začátku první třetiny v druhé minutě se z gólu radovali Chomutovští, kdy po střele Havlůje doráží za Hylákovy záda Michal Jeslínek - 0:1. I domácí vyzkoušeli pozornost chomutovské jedničky Horčičky, ale ten byl připraven a se střelou Ambruze neměl problém. V páté minutě si šel za katr sednout hráč hostí – Josef Révay za napadení. V přesilové hře ohrozil branku hostí Sloboda střelou od modré, ale Horčička byl na místě včas. V osmé minutě vyloučen domácí Matějka a nabídl tak hostům přesilovou hru 5 na 4. Chomutovští ale nedokázali Hyláka překonat, díky dobře bránícím hráčům Šumperka. V jedenácté minutě netrefil domácí Ambruz po přesné přihrávce odkrytou branku. V čase 10:50 se do úniku dostal Radim Antonovič, který překonal Horčičku a srovnal tak stav utkání na 1:1. V patnácté minutě zachraňuje Hyláka branková konstrukce, kdy Mikšovic trefuje tyčku šumperské branky. Šumperk si ke konci třetiny zahrál opět v oslabení, ale náporu hostí odolali. Ve dvacáté minutě jel sám na chomutovskou branku Brunec, ale proměnit nedokázal a tak stav zůstal po první třetině vyrovnaný – 1:1.

Ze začátku druhé části hry byli aktivnější domácí, ale z gólu se radovali opět hosté. Po Charouskově přihrávce protlačil kotouč za záda Hyláka Ladislav Boušek a poslal svůj tým opět do vedení - 1:2. Ve 24. minutě nabídl domácím přesilovou hru Havlůj, kteří ji zužitkovali hned z první střely. Po střele Kloze dorazil do odkryté branky Robin Kovář a začalo se hrát opět znovu - 2:2. Hra se přesunula do středního pásma ledové plochy. Šumperští se dostali opět před Horčičku, nyní ale nedal domácím šanci a všechny střeli zlikvidoval. V čase 31:24 se do vedení dostal opět chomutovský tým. Po přihrávce Charouska tvrdou střelou vymetl pavučinu Hylákovy branky Ladislav Boušek - 2:3. Na další branku se nemuselo čekat dlouho, minutu a pět sekund poté se trefil další chomutovský hráč. Po přihrávce Jeslínka překonal Hyláka Aleš Havlůj a upravil skóre zápasu na 2:4. Po těchto dvou rychlých gólech si trenér domácího týmu vyžádal oddechový čas. Ve 35. minutě jsou po sobě vyloučeni Havlůj s Koldou a Šumperk si zahrál přesilovku 5 na 3, kterou ale nevyužil. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí na obou stranách. 42 sekund před koncem vyloučen domácí Kloz za hákování a Šumperk tak začne třetí třetinu ve čtyřech.

Třetí třetina začala v duchu vyloučení. Byli vyloučeni čtyři hráči v průběhu dvou minut, ale ani jeden z týmů nedokázal výhody využít. Šumperští bez úspěchu atakují chomutovskou branku. V čase 47:08 vyloučen chomutovský bek Josef Révay za hákování a bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujmul Piluša, ale díky dobrým reflexům gólmana hostí neskončilo brankou. Následovala další série vyloučení respektive přesilových her, které ani jeden z týmů nedokázal proměnit v gólový úspěch. Třetina se v klidu dohrává za světla pochodní věrných šumperských fanoušků a Chomutov potvrdil roli favorita a zvítězil 2:4.