Chomutov ani napotřetí na Medvědy nevyzrál

Napsal 08.12.2004 Viktor Burket ml., Martin Bocian
C h o m u t o v – Utkání 29. kola zavedlo chomutovské hokejisty do Berouna. Kvůli absenci některých hráčů si premiéru v 1. lize odbyl mladý chomutovský útočník Mezera a obránce Neudorfský z Mostu. Severočechům se na ledě Medvědů tradičně nedaří, což se potvrdilo také v úvodu dnešního střetnutí. Dvěma rychlými brankami vedli domácí po pěti minutách 2:0. Ve 28. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Jíra a snížil na 2:1. Jenže zanedlouho přidal třetí gól Berouna Tvrzník. Do poslední třetiny nastoupil Chomutov se snahou o rychlý úspěch, což se mu také povedlo. Do černého zamířil Trefný – 3:2. Na rozdíl dvou branek znovu zvýšil v 51. minutě Klimenta. Úplnou jistotu tříbodového zisku dal Medvědům další využitou početní výhodou Horčička. Chomutov tak i potřetí v sezoně Berounu podlehl.
29.kolo st 8.12.2004
BER
5:2(2:0, 1:1, 2:1)
Beroun
Kopřiva - Kasík, Vaněček, Holub, Ovčačík, Filip, Braniš, Veber, Kašák - Besser, Kukla, Tvrzník, Klimenta, Křesťan, Eiselt, Horčička, Slížek, Novotný, Pabiška, Šinágl, Jelínek
Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Neudorfský, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal - Malát, Šíp, Jíra, Boušek, Charousek, Jeslínek, Polodna, Buchal, Pražák, Luka, Mezera, Martenek

Zápas devětadvacáteho kola proti Chomutovu začali Medvědi famózně. Už ve čtvrté minutě se do nájezdu na Horčičkovu branku dostal kapitán Eiselt, ale chomutovský brankář jeho blafák zázračně vychytal. O dvacet vteřin později ale už kapituloval. Petr Braniš našel volného Ladislava Slížka a ten bombou do šibenice otevřel skóre zápasu - 1:0. Radost berounských hokejistů a dobře zaplněného hlediště umocnil o další půl minutu později Jiří Novotný, který bekhendovým blafákem překonal Horčičku podruhé - 2:0. Beroun si tedy hned v úvodu vypracoval dvoubrankový náskok, který udržel celou první třetinu. Chomutov byl nejblíže vstřelení gólu v 17. minutě při početní výhodě, kdy Radek Šíp přízemní střelou trefil jen tyčku Kopřivovy klece.

Chomutov se vrátil do zápasu ve 28. minutě zásluhou Petra Jíry, který po pěkné kombinaci s Révayem a Šípem využil dvojnásobnou početní výhodu - 2:1. O chvilku později mohl dokonce vyrovnat obránce Nosek, který však Kopřivu překonat nedokázal. A tak udeřili na druhé straně Medvědi. Ve 34. minuty našel Petr Kukla dobře najetého Martina Tvrzníka, který umístil puk do chomutovské branky potřetí a znovu poslal Medvědy do dvoubrankového vedení - 3:1. V dalším průběhu druhé dvacetiminutovky nedokázali hosté využít dvě přeilové hry. Nejprve byl vyloučen Klimenta a po skončení jeho trestu si šel na další dvě minuty odpočinout i obránce Holub. Severočeši se však nedostali do nebezpečného zakončení, a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro domácí.

Nástup do posledního dějství vyšel na jedničku hostům. Už po 95 vteřinách se po asistenci Charouska dělovkou od modré terfil za Kopřivova záda Trefný a zápletka byla znovu na světě - 3:2. Ve 43. minutě se nechal vyloučit obránce Revay a v následné početní výhodě musel Hořčička likvidovat šance Kasíka a Klimenty. Branka Berouna, která znamenala opět únik na dvougólový rozdíl, přišla až v 51. minutě. Na Kuklovi se totiž vyfauloval Malát a jeho prohřešek v početní výhodě potrestal Klimenta, který do prázdné branky dorazil Ovčačíkovu odraženou střelu - 4:2. Beroun si i nadále vytvářel řadu brankových šancí. Eiselt v 52. minutě v zápase již potřetí v jasné šanci nedokázal překonat výborného Hořčičku. Definitivu výsledku dal necelých pět minut před koncem třetí třetiny v další početní výhodě Petr Horčička, který zakončoval kombinaci se svými parťaký z elitní berounské formace Slížkem a Novotným.