Chomutov dobyl vyprodané Rondo a veze dva body!

Napsal 27.10.2007 David Matula
C h o m u t o v - Šlágr šestnáctého kola byl dnes k vidění v brněnské hale Rondo. Právě tam zamířil aktuálně vedoucí celek západní skupiny. Po bezbrankové první třetině, udeřili Severočeši hned v první minutě druhého dějství, když propasíroval v přesilové hře kotouč za Hronka Petr Polodna. Necelé tři minuty před koncem dostali domácí výhodu dlouhé početní výhody pět na tři, ale vynikajícího Luboše Horčičku překonat nedokázali. Vyrovnat se domácím podařilo čtrnáct vteřin před koncem, kdy zapomenutý Černý rozhodil Horčičku a chladnokrevně zakončil. Velkou šanci promarnil hned na úvod třetí třetiny Mikšovic, který nedokázal ani na dvakrát překonat Hronka. V závěru utkání měli domácí velkou šanci rozhodnout, ale v přesilové hře jim ujel Jeslínek a po faulu Moravy se jelo trestné střílení. Josef Revay ale Hronka překonat nedokázal. V prodloužení zaplněné tribuny branku neviděly, a tak o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl Michal Jeslínek a získal pro chomutovské barvy bonusový bod.
16.kolo so 27.10.2007
KOM
1:2sn(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Kometa
Hronek - Gýna, Fojtík, Lhotský, Malena, Morava, Mikel - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Rob, Padělek, Černý - Barus, Appel, Zábranský - Moskal, Hruška
Horčička - Bombic, Malinský, Revay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Freiberg, Stehlík, Ton

Utkání začalo opatrně, obě mužstva se letos střetla poprvé. Plná hala Rondo byla zvědavá na vedoucí tým západní skupiny. Již hodinu před zápasem bylo na tribunách plno a domácí fanoušci se pečlivě připravovali na letošní zatím nejtěžší souboj. Svátek hokeje, pekelná atmosféra, úroveň utkání podobná extralize. Dokonce celé odpoledne kroužil po Brně autobus s fanoušky, kteří ladili formu na tento zápas. V hokejových městech věc hodně nevídaná. Kometa měla hostům co oplácet, vždyť loni Severočeši Brňany s přehledem vyprovodily ze čtvrtfinále play off 4:0 na zápasy. První vážnější šanci si připsal Mikel, který dostal ideální přihrávku od obránce Chomutova, ale tuto obrovskou chybu hostů, domácí bek nedokázal využít. Na vážnější šance se hrálo jen v přesilovkách. Chomutov ukázal svou sílu především ve dvojnásobné přesilovce, ale narazil na Hronka, který letos poprvé okusil led haly Rondo. Zuby si vylámal Ťupa, posléze Jíra nebo také Polodna. Vlažná první třetina skončila nerozhodně, tuto pasáž hry ovládala dvojice brankářů, která hlavně v přesilovkách respektive v oslabení podržela svůj tým. Výtečného a jistého Horčičku nebyl schopen překonat aktivní Vostřák a nebo pohyblivý Lipina. Hronka pro změnu nepřekonal v závěru v tutovce Mikšovic.

Druhá třetina začala šokem pro vyprodané Rondo. Hosté si přenesli přesilovku z první třetiny a hned po čtyřiceti vteřinách ji dokázali využít. Puk za Hronka dostal Petr Polodna, když mu před branku předložil pěkný pas Kostourek. Domácí brankář sice bojoval, ale brance zabránit nedokázal – 0:1. Poté hru ovládli hosté, kteří se opírali o výtečného Horčičku a také pozornou obranu. Kometě se vůbec nedařilo dostat se do pásma a vytvořit si šanci. Naopak Chomutov si vytvořil závar před Hronkem, několikrát se neohroženě dostal k zakončení Jíra, Kostourek nebo dotíral Polodna, domácí brankář si s obtížemi poradil a na poslední chvíli zalehl kotouč. Kometa se nemohla dostat do tempa prakticky celou druhou třetinu. Ale změna přišla v závěru, kdy sudí Hradil vyloučil nejprve Révaye a posléze Březinu. Dvojnásobná přesilovka nebyla odehrána vůbec dobře, leč Kometa se přeci jen dostala do tlaku a v samotném závěru se radovala z vyrovnání.Gól stál skutečně za to. Úplně volný Michal Černý se dostal před Horčičku, dokonale si jej položil, zamíchal pukem a zavěsil pod víko – 1:1, a to vše v čase 39:46. Druhá třetina tedy nerozhodně, stejně jako ta první.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté. Sám před Hronkem byl Mikšovic, ale ani nadvakrát puk do sítě neprocpal. Houževnatí hosté pečlivě bránili a moc Kometě nepovolili. Na obou stranách se udály šance převážně v přesilovkách. 7200 diváků sledovalo urputnou bitvu, kde hrála prim především obrana a brankáři. Třetí část hry byla vlažná, avšak závěr byl hodně hektický a zajímavý. Rozhodčí Hradil nejprve vyloučil dvě minuty před koncem Polodnu, Kometě se však nedařilo udržet útočné pásmo, rychlonohý Jeslínek vypíchl kotouč a řítil se sám na Hronka. Stopku mu vystavil jasným zahákováním Morava a gesto sudího bylo jednoznačné – trestné střílení. To však Révay nedokázal proměnit a oba týmy si rozdělily po bodu.

V prodloužení se hrál otevřený hokej a rozhodnout mohla obě mužstva. Například šance Bombice volala po gólu, ale Hronek byl připraven. A stejně tak jeho protějšek Horčička se vyznamenal po tutovce Roba, ten dokonce měl před sebou prázdnou klec. To bylo v přesilovce. Ta se nepodařila Brnu využit a vše nakonec dospělo do samostatných nájezdů. V nich se radoval jako jediný chomutovský Jeslínek a rozhodl o dvou bodech pro Severočechy.