Chomutov drtivým vítězstvím 10:0 smetl z ledu Havířov!

Napsal 01.12.2004 Petr Kubica, Martin Bocian
C h o m u t o v – Podruhé v sezóně absolvovali hráči HC Havířov Panthers dlouhou cestu do severočeského Chomutova. Domácí v posledních pěti zápasech nevyhráli a chuť si chtěli spravit proti soupeři se kterým ještě letos body neztratil. Hosté nastoupili do utkání s litvínovským gólmanem Michalem Maříkem. Ten ale už ve 4. minutě musel lovit puk ze své sítě po úspěšném nájezdu Mikšovice. O svém vítězství rozhodli chomutovští drtivým nástupem do druhé třetiny. Čtyři branky v rozmezí necelých osmi minut vyhnaly Maříka z brány. Na 6:0 zvyšoval ve 34. minutě Polodna. V poslední dvacetiminutovce napadaly do havířovské klece další čtyři góly a Chomutov tak zvítězil vysoko 10:0.
27.kolo st 1.12.2004
10:0(1:0, 5:0, 4:0)
HAV
Horčička - Szakal, Hájek, Pulpán, Nosek, Prošek, Trefný - Jíra, Šíp, Malát - Jeslínek, Koláček, Boušek - Buchal, Charousek, Polodna - Luka, Mikšovic, Plaček
Havířov
Mařík (28. Vrba) - Mareček, Prokop, Šefčík, Vavruša, Kučírek, Dresler, Štěpán, Zátopek - Bouz, Mikšan, Sedlák - Volák, Syřínek, Žůrek - Dibelka, Zdeněk, Seman - Vychodil, Studený

Chomutovští hokejisté se snažili hned v úvodu vstřelit branku, znamenající posílení jejich sebevědomí v boji tři body, po pěti posledních utkáních, kdy vyválčili jen jeden jediný bod. Ve čtvrté minutě dostal kolmou přihrávku na modrou čáru Stanislav Mikšovic a z brejku nadvakrát zasunul puk za záda brankáře havířovského týmu – 1:0. V osmé minutě při přečíslení dokonce 4 na 2 a krásné kombinační akci, dostal přihrávku před branku Jíra, ale Mařík byl pozorný na svém místě. O dvě minuty později objel branku hostí Buchal, vrátil se mezi kruhy a tvrdě vypálil. Havířovský brankář vrátil puk vyrážečkou až k modré čáře, kde stál připravený k dorážce Trefný, který střílel nad branku. Ve 14.minutě, po neúspěšné přesilové hře Chomutova, se dostal k puku navrátivší se z trestné lavice Šefčík, několikrát si v útočném pásmu se spoluhráči vyměnil kotouč, až se domácí dopustili faulu a hosté měli možnost první početní výhody, kterou ale také nevyužili. Od této chvíle se na havířovskou branku valil jeden útok za druhým a Mařík si chvílemi musel připadat jak terč na střelnici. Žádný projektil však do konce třetiny za svá záda nepustil, a tak světelná kostka nad ledovou plochou ukazovala prozatímní skóre 1:0.

Do prostřední části vstoupili opět úspěšněji domácí, když si na přihrávku Jeslínka počkal v mezikruží Ladislav Boušek a blafákem zvýšil skóre na 2:0. V těchto fázích zápasu jasně dominovali hokejisté Chomutova, přehrávali svého soupeře ve všech směrech. Ve 24.minutě přihrával kapitán domácího celku Šíp před branku, kotouče se ujal Petr Jíra a střelou z první přidal třetí úspěch domácích. O dvě minuty později lehce bekhendem nahodil puk na havířovského gólmana Lukáš Pulpán ale Mařík měl zřejmě zakrytý výhled a zbyl mu jen smutný pohled na kousek černé pryže ve své brance - 4:0. Ve 28.minutě vyslal střelu od modré Kamil Koláček, pátý Maříkův inkasovaný gól nenechal tohoto brankáře klidným a potupně odjel na střídačku, odkud přijela náhrada v podobě Adama Vrby. Ve 34. minutě předvedli divákům nádhernou akci domácí hokejisté, když zpoza branky přihrával Buchal před klec Panterů, Petr Polodna měl k dispozici více než polovinu Vrbovy branky a také tuto možnost využil - 6:0. Do konce třetiny se skóre již nezměnilo, a tak odcházeli do šaten daleko spokojenější domácí.

Úvod posledního dějství opět patřil Chomutovu. Přihrávku na modrou čáru ještě Šíp nezužitkoval, ale poté objel Vrbovu branku a poslal puk Martinovi Malátovi, který se nemýlil, pověsil střelu pod horní tyčku Panteří klece a zvýšil tak náskok svého týmu na hrozivých 7:0. O tři minuty později přidal v přesilové hře osmý zásah Michal Jeslínek. V polovině třetí části se hosté konečně osmělili a vyslali na branku Chomutova několik nebezpečných střel, ale vynikající gólman Horčička byl proti změně skóre a svou svatyni bez újmy ochránil. V 54.minutě vybojoval puk Jaroslav Buchal, projel okolo mantinelu celým útočným pásmem, zjistil, že o získání kotouče nemá nikdo z havířovských zájem, najel si před branku a střelou, která prošla Vrbovi mezi tělem a rukou, dospěl těsně pod hranici vysněných deseti golů. A opět minut později se všichni přítomní dočkali. Luka našel na modré volného Martina Szákala, jeho tvrdou bombu ztlumily Vrbovy betony, ale puk doskákal za brankovou čáru. Hokejisté Chomutova tak po vícezápasovém bodovém půstu zaslouženě převálcovali tým HC Havířov Panthers.