Chomutov je ve finále, v posledním utkání semifinále zvítězil 3:0

Napsal 16.03.2010 Václav Mohelník, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V dalším semifinálovém utkání playoff se proti sobě popáté postavila mužstva Chomutova a Olomouce. Utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu, ale výraznější akce nebyly k vidění. Domácí se dostali do vedení brankou Davida Hrušky. Ve třetí třetině přidali domácí ještě dvě branky a postoupili tak do finále playoff.
SF5 út 16.3.2010
3:0(0:0,1:0, 2:0)
OLO
Chábera (Hanuljak) - Pulpán, Posmyk, Hájek, Grof, Brňák, Tribuncovs, Trefný, Všetečka - Duda, Kraft, Hruška - Skořepa, Trochta, Procházka - Hašek, Mikšovic, Jíra - Polanský, Domin, Jeslínek
Olomouc
Žigárdy (Hylák) - Ministr, Mikšan, Staněk, Černý, Brančík, Řípa, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Čuřík, Nedbálek, Tomajko, Korhoň, Vyrůbalík, Bartoň, Lhotský, Haluza, Bordowski, Kucharczyk, Koma

Zdeněk Skořepa  13/5

Do zápasu vlétli lépe domácí, když si již po třiceti vteřinách hry připsal první zákrok hostující brankář Žigárdy. První větší šance v zápase se naskytla o pár chvil později, kdy se před hostující bránou ocitl sám Radek Duda, ale po přihrávce se mu puk zamotal pod nohama. Domácí Chomutov dále tlačil a vynutil si vyloučení Lhotského za vražení na hrazení. Přesilovku domácí nevyužili, a tak se potrestaný hráč mohl vrátit na led bez minusového bodu. Horká chvilka pro domácí nastala ve čtvrté minutě, kdy se nechali chvíli po sobě vyloučit Radek Duda a Jakub Grof. Hostující tým se pokoušel vstřelit úvodní gól, ale více, než teč před bránou z přesilovky nevytěžil. V šesté minutě byl vyloučen hostující Staněk a může být rád, že se Chomutov nedostal do vedení. Jakub Grof se napřáhl a puk napálil do spojnice tyče s břevnem. V následujících minutách se na ledě nic důležitého neudálo, až na jedno vyloučení z každé strany. Poslední, kdo ohrozil v první třetině bránu, byl domácí obránce Atvars Tribuncovs, ale Žigárdy bez větších problémů zasáhl. Po první třetině byl stav utkání 0:0.

Druhá třetina začala jako ta první. Velký nápor domácího Chomutova, ale bez gólu. Ve čtyřiadvacáté minutě se nechal vyloučit za hákování hostující Brančík. V této početní výhodě měl největší šanci Stanislav Mikšovic, který puk tečoval před hostujícím brankářem. Hostující brankář zmatkoval, ale nakonec si puk do brány cestu nenašel. V následujících minutách hry nebyl na ledě jiný tým, nežli ten domácí. Následující minuty si musel hostující brankář připadat jako na střelnici. První branka padla v polovině utkání, kdy se v přesilovce tečí trefil David Hruška, kterému asistoval Pulpán. Po úvodní brance jako by hosté odpadli. V další příležitosti ujížděli domácí Kraft s Radkem Dudou, ale svoji šanci neproměnili. Hosté se vymanili z tlaku ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy se před branku dostal Brančík, ale puk promáchl. To domácí dostalo ještě do většího varu. Osmačtyřicátá minuta a tyč hostující branky, kterou nastřelil Petr Jíra. Poslední, kdo se výrazněji zapsal do druhé třetiny zápasu, byl Radek Duda, který se nechal vyloučit. Po druhé třetině byl stav utkání 1:0 pro domácí KLH Chomutov.

Na začátku třetí třetiny mohl vyrovnat hostující Korhoň, ale jeho střela trefila pouze výzbroj domácího Chábery. Domácí celkově začátek třetiny nezvládli a postupně si šli sednout na trestnou lavici Skořepa a Duda, kteří tím pádem dali příležitost hostům k vyrovnání. Ani tuto příležitost hosté nevyužili. Na začátku devětačtyřicáté minuty se před hostující brankou zjevil Milan Procházka, ale šanci nevyužil, když puk pouze promáchl. To již neplatilo o pár sekund později. Padesátá minuta a druhý gól domácích, do hostující sítě. Milan Kraft nahrával Radku Dudovi a ten již nedal Žigárdymu šanci. Dvě minuty později a třetí gól v hostující síti. David Hruška nahrál Milanu Kraftovi a ten od modré čáry překonal bekhendem hostujícího brankáře. Od té doby bylo utkání rozhodnuto a zápas se pouze dohrával. 3861 diváků na stadionu se tak mohlo radovat z vítězství, ale především z postupu do finále playoff první hokejové ligy. Domácí Chomutov na soupeře musí ještě počkat, jelikož druhá semifinálová série mezi Ústím nad Labem a Hradcem Králové se stále hraje.

Vladimír Petrovka (Chomutov) : Myslím si, že první třetina přinesla spoustu chyb, hra byla nervózní, ale oba týmy držely bezbrankové skóre. Jen škoda, že se více nestřílelo. Rozhodující však byly branky v přesilových hrách a ustání v dlouhém oslabení.

Petr Vlk (Olomouc) : Nemyslím si, že jsme dnešní zápas odehráli špatně. Samozřejmě, že když nedáme branku, tak se těžko vyhrává. Ale za stavu 1:0 jsme ve třetí třetině měli dobré šance, ale byli jsme zbrklí a neproměnili jsme to. Domácí nás při normální hře nepřehráli, rozhodovalo se v přesilovkách. V sérii jsme byli víc než důstojným soupeřem, který Chomutov hodně potrápil.