Chomutov konečně zvítězil. Na domácím ledě rozstřílel Kladno 6:2.

Napsal 12.08.2010 Helena Hadvičáková, Jakub Novák
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté už určitě chtěli pocítit chuť vítězství a jako další adept bylo Kladno. Již od prvních chvilek byla vidět na chomutovských hokejkách obrovská chuť a odhodlání. Nezůstalo ale jen u chutě, ale došlo i k činům. Již v druhé minutě se prosadil krásnou individuální akcí Petr Jíra, následně zvýšil náskok ve čtvrté minutě Milan Kraft a do třetice se do střelecké listiny zapsal i Milan Procházka. Za hosty dokázal vstřelit branku David Stieler a zdramatizoval tak první třetinu. Druhá třetina byla pro oko diváka poněkud horší, ale i tam jsme se dočkali tří branek. Za Chomutov se trefili Kraft a Freiberg. Druhý kladenský úspěch zaznamenal po velkém důrazu Jakub Valský. Třetí třetina jen prokázala to, že si Chomutov vítězství zasloužil a Petr Freiberg tak stvrdil konečný výsledek 6:2.
přát. čt 12.8.2010
6:2(3:1, 2:1, 1:0)
KLA
Hylák (Hanuljak) - Pavlas, Havíř, Walter, Benda, Grof, Mudroch, Rutta, Duda, Sikora, Seman, Jíra, Kraft, Procházka, Skořepa, Selingr, Radulay, Freiberg, Ton, Kůs
Kladno
Cikánek (Falter) - Kameš, Drtina, Růžička, Mrázek, Procházka, Šmach, Látal, Kužel, Čurda, Harrison, Eberle, Valský, Kalla, Bílek, Bělohlav, Stieler, Strnad, Bessonov, Melka, Gengel

Od první minuty, kdy se na chomutovském stadionu odehrával další zápas se ukázalo, že domácí už nechtějí být těmi poraženými, ale těmi, které známe z předešlých sezon. Hned první kdo se s vervou vrhnul „ke slovu” byl Radek Duda, který hledal při první možné šanci Bendu. Jeho pokus však nevyšel a kotouč nabral poněkud jiný směr. O pár chvil později se ale ve správnou dobu na správném místě objevil Petr Jíra, který se sám uvolnil a také sám zabodoval. Chomutovští se drali dál, ale síla a chuť kladenských byla také cítit, bohužel pro hosty, poněkud jinak. Nastalo první vyloučení, kdy si sednout šel Melka. Přesilovky využíval již zmiňovaný Duda, ten ale měl dvě šance, leč ani jednu nevyužil. Ještě v té samé přesilovce se ale trefil Kraft, který našel po přihrávce od Procházky skulinku mezi betony Cikánka. Chomutov vedl ve čtvrté minutě již 2:0. Kladno se ale začalo více ozývat a více bylo u puku. Krušnohorci se sice bránili, ale ne v souladu s pravidly a proto pykali. Jmenovitě Seman. Hosté na to zareagovali, nejprve jen tak prozkoušeli Hyláka, ale po dalším semknutí puku pod hokejkou se stav měnil. Snížil Stierel, který dostal od modré perfektní přihrávku a železo tím pádem už bylo ukuto. Chomutov ale odpověděl stejnou palbou, autorem se stal Procházka. První třetina se co se branek týče neměnila, za to co se týče vyloučení ještě ano. Chomutov byl ve čtyřech dvakrát, hosté jednou. Stav po první třetině byl 3:1.

Po přestávce, kdy se jistě v šatnách řešilo, jak pokračovat přisli hráči na led opět nabiti silou, chutí bojovat. Nejprve Havíř zkoušel pozornost Cikánka, jako další zkoušel štěstí Bílek u Hyláka. Oba ale jen testovali. Na časomíře se přičetlo dalších pár minut, a kladenský Cikánek byl rád, že to byly opravdu jen minuty. Domácí si ho vybrali za terč, mířili na něj jednu salvu za druhou. On je ale brankář zkušený a tak zatím držel stav stále stejný. U puku se blýsknul i Seman, který byl sám před Cikánkem, bohužel pro domácí tým na puk nedosáhl. Kdo ale jako další na puk dosáhl byl Milan Kraft, který poslal Chomutov do tří gólového vedení. Kladno tento brankový rozdíl poněkud vykolejil, neodhodlali se, nebo se neprosadili do útočného pásma, spíše se hrálo ve středním pásmu. Chomutov se ale nehodlal smířit s tímto výsledkem a znovu zaútočil. Nejprve měl malé problémy, kdy obránci stáli i leželi jako přilepení, po chvíli ale i oni pochybily a Krušnohorci se chytly příležitosti, jmenovitě pak Freiberg. Kladno se ale vzpamatovalo a necelé tři minuty po obdržení gólu i oni skórovali - Valský pro upřesnění. Stav zápasu byl tedy po druhé dvacetiminutovce 5:2.

Třetí třetina se spíše jen tak plížila ke svému konci. Hrálo se téměř čistě na obou stranách. Pro zamíchání karet se u puku občas šikovně mihnul Seman - Sikora - Duda, kteří přikládali pomyslná polínka pod Cikánkův kotel. Ale aby se neřeklo, i kladenští chvilkami prověřili Hyláka. Možnosti to však nebyly veliké, domácí gólman se snad ani nezapotil. Ten, kdo ale rozštípl a opravdu potvrdil vedení byl Freiberg, který v padesáté minutě překvapil Cikánka. Kladno po tomto gólu zkoušelo pálit seč mu síly stačily, ale domácí Hylák na vše viděl, vše si pohlídal. Stav se tedy již nezměnil a po šedesáti minutách přátelského utkání stav skončil jasně vítězně pro Chomutov za stavu 6:2.