Chomutov na ledě posledního týmu prvoligové tabulky neuspěl, rozhodly přesilovky

Napsal 15.11.2004 Milan Krčmář, David Nováček
C h o m u t o v - Po prohraném utkání v Brně nastoupili dnes hráči Chomutova k utkání s posledním týmem ligy - Horáckou Slávií Třebíč. Zápas, ve kterém byly Chomutovští favority se vyvíjel podle předpokladů, když v 10. minutě otevřel skóre Nosek, kterému výborně přihrával Koláček - 0:1. V dalším průběhu první třetiny měl Chomutov šancí snad na dva zápasy, ale paradoxně se v závěru první dvacetiminutovky prosadili domácí. V přesilové hře vyrovnal Kališ - 1:1. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení Kubiš, ale o jedenáct vteřin později vyrovnal po samostatném úniku Michal Jeslínek - 2:2. V polovině utkání využil další přesilovou hru Beroun a znovu poslal domácí do vedení - 3:2. Ve 48. minutě, pro změnu opět v přesilové hře, skóroval Fryauf a Třebíč již vedla o dvě branky - 4:2. Zhruba šest minut před koncem si na teč najel dobře hrající Koláček a vykřesal chomutovskou naději - 4:3. V power-play však o vítězství domácích rozhodl, střelou do prázdné branky, kapitán Žiška - 5:3.
23.kolo po 15.11.2004
TRE
5:3(1:1, 2:1, 2:1)
Třebíč
Slávík - Míka, Kališ - Horák, Hrbáček - Duben, Svačina - Čížek - Fryauf, Žiška, Škoda - Beroun Oliva, Valko - Kubiš, Sobotka, Čech - Topol, Wolf, Šulc
Horčička - Hájek, Revay, Nosek, Řezníček, Pláček, Szakal, Trefný - Hahn, Jíra, Koláček, Jeslínek, Luka, Ibl, Martenek, Boušek, Buchal, Pražák

V první třetině stáli při Horácké Slavii a zvláště pak při její nové akvizici ze Znojma, brankáři Robertu Slávikovi, všichni hokejoví svatí, když v rozmezí několika málo minut dvakrát zazvonila tyč jeho svatyně. Nejprve se do ní ve 3. minutě po hrubé chybě třebíčských obránců trefil Buchal, dvě minuty poté lehkým šouráčkem Szakal. Chomutovští byli pány ledu, šance střídala šanci. Zatímco třebíčský gólman měl plné ruce práce, jeho kolega Horčička si mohl v klidu číst noviny a sem tam se kouknout, co se děje na druhé straně hřiště. A v 10. minutě viděl první branku svého týmu, který po vyloučení domácího Kališe využil početní převahu. Koláček v ní perfektním pasem našel Noska, jenž lehkou tečí překonal Slávika a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Ihned poté mohl zvýšit Hahn, ale i on ztroskotal na dobře postavených tyčích domácí branky. První vážnější akci na druhé straně předvedl Fryauf, jeho bekhend však Horčička s poměrně klidnou tváří vykryl. Další akce domácích ale už gólová byla, Iblovo vyloučení potrestal taženou střelou Kališ – 1:1. Na konci první části mohli stav zápasu ještě na stranu Horácké Slavie strhnout Hrbáček s Berounem, nicméně ani jeden recept na velmi dobře chytajícího Horčičku nenalezl.

Ve druhé dvacetiminutovce se síly srovnaly. První vážnější akci předvedl ve 22. minutě Fryauf, puk vystřelený z jeho hole ale pouze vyprášil Horčičkovy betony. Za necelé dvě minuty přišla veliká chvíle pro Pavla Kubiše, kterému Čech nezištně přenechal puk, a juniorský reprezentant z bezprostřední blízkosti propálil chomutovského brankáře – 2:1. Radostí se otřásající zimní stadion však ztichl za neuvěřitelných 11 vteřin, kdy Jeslínkova střela skončila za zády překvapeného gólmana Slávika – 2:2. Třebíč dnes nicméně nepotvrdila pověst týmu, který se hned sesype. Domácí trpělivě vyčkávali do 31. minuty, v níž si Jíra za sekání odjel odpočinout na trestnou lavici. Na využití této přesilovky měla velký podíl náhoda, Berounova přihrávka totiž po několikanásobné teči skončila za brankovou čárou – 3:2. Ihned nato se na ledě začalo jiskřit, velmi přísně vylučující sudí se zaměřil zejména na chomutovské hráče, kterých v jednom okamžiku na trestné lavici sedělo pět. Domácí díky tomu hráli plné tři minuty přesilovku pět proti třem, pozorně bránící Severočeši ale další změnu stavu nepřipustili.

V minulých zápasech se půstem trápení diváci do sytosti namlsali počtvrté ve 48. minutě. Svůj životní zápas hrál Fryauf, který své šance konečně proměnil v gól, když do prakticky odkryté branky využil další přesilovku třebíčského celku – 4:2. Smolařem zápasu byl naopak Lukáš Valko, který přes všechny své šance neproměnil ani jednu. Nejvíce si o to říkalo jeho sólo ve 49. minutě, chomutovská klec pro něj ale byla i v tomto případě začarovaná. Hosté stále bojovali, Horčička měl štěstí zvláště v 52. minutě, kdy úspěšně vykryl nájezd Plačka. Chomutov nicméně zápas ještě zdramatizoval, když Jeslínek v 54. minutě snížil na 4:3. Šestasedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou hosté odvolali brankáře a vzhledem k předchozímu vzájemnému vyloučení Hahna a Valka hráli pět proti čtyřem. Více místa na ledě jim poskytovalo větší možnost střelby, jejich kanonádu však úspěšně zastavovali domácí hráči vrhající se obětavě do střel, a hlavně pak muž s maskou, jenž se předvedl zejména tygřím skokem, jímž zlikvidoval Hájkovu střelu. Chomutovu se gól vstřelit nepodařilo, jeho naděje zcela zhasly dvacet vteřin před koncem, kdy Žiška trefil prázdnou branku – 5:3. Horácká Slavia tak po obětavém výkonu vyválčila teprve čtvrté vítězství v sezóně, favorizovaní hosté odjíždějí domů s prázdnou.

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): "Zápas se mi nehodnotí dobře. Myslím, že rozhodla první třetina, v níž jsme dali tři tyčky. Podle mého byla zcela v naší režii a měla skončit 3:0 pro nás, místo toho to bylo 1:1. Pak jsme častým vylučováním ztratili dost sil, navíc teď máme osm zraněných hráčů. Rozhodčí nám navíc neuznal dva góly."

Jiří Otoupalík (asistent trenéra SK HS Třebíč): "Podali jsme velice obětavý a bojovný výkon. Začátek pro nás určitě nebyl dobrý, Chomutovští nás přehrávali. Pro nás byl velmi důležitý moment, že se nám v první třetině podařilo vyrovnat na 1:1. Pak se naše mužstvo zvedlo."