Chomutov na svém ledě porazil švýcarský Visp po nájezdech 4:3

Napsal 19.08.2010 David Matula
C h o m u t o v - Po dlouhé době zavítal do Chomutova v rámci přípravného utkání zahraniční celek. Hokejisté švýcarského EHC Visp nezachytili dobrý nástup domácích do utkání a již ve druhé minutě prohrávali, to když se prosadil Sikora. O několik minut později přidal druhou branku Freiberg a vypadalo to, že si Chomutovští otevřou před Müllerem střelnici. Několik dalších šancí zůstalo však nevyužito, a tak skončila první třetina pouze dvoubrankovým vedením Klubu ledního hokeje. V úvodu druhé části měl třetí branku na holi Seman, ale jednu z dalších svých šancí opět nevyužil a tak na druhé straně překvapil střelou z nulového úhlu Hyláka Tomáš Dolana a snížil. Od této chvíle začali hosté nepříjemně tlačit, avšak jejich naději na srovnání uťal přesnou střelou Fiala. Dvoubrankové vedení vydrželo domácím i přes dvojnásobné oslabení na konci druhé třetiny. Ve třetí části měli domácí několik dobrých šancí, ale hosté dokázali vstřelit kontaktní branku, to když dostal ideální pas za obranu Pecker a blafákem snížil. Ten samý hráč o několik minut později srovnal. Domácí ani v závěrečném tlaku již rozhodující branku nepřidali, a tak skončilo utkání remízou 3:3. O vítězi tohoto přípravného duelu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Jaroslav Kůs a rozhodl tak o vítězství svého týmu.
přát. čt 19.8.2010
4:3sn(2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
VIS
Hylák (Hanuljak) - Mazanec, Pulpán, , Pavlas, Mucha, Rutta, Brňák, Grof - Seman, Sikora, Fiala - Zucker, Kuběna, Hluchý - Kůs, Freiberg, Ton – Csanyi
Visp
Müller (Lory) - Schüpbach, Heynen, Jacquemet, Anthamatten, Bonnet, Heldstab, Portner, Wiedmer, Pecker, Loichat, Anthamatten, Imhof, Eisenegger, Furrer, Forget, Zeiter, Bielmann, Triulzi, Brunold, Dolana

Hned od úvodních minut zatlačili domácí hosty do obrany a s pokusem Freiberga měl Müller starosti hned ve druhé minutě hry. Hned po následujícím buly však již udeřilo. Exhavířovská dvojčata Filip Seman – Marek Sikora rozebrala hostující obranu a druhý jmenovaný poslal bílomodré do vedení - 1:0. Agilní Petr Freiberg, který nastoupil s kapitánským „C“ měl další dobrou pozici, kdy jej našel osamoceného mezi kruhy Kůs, ale urostlý forvard nastřelil pouze přesouvajícího se Müllera. Vše si však chomutovský odchovanec vynahradil při dalším střídání, to když ujel spolu s Karlem Tonem a jeho bekhendový pokus skončil přesně pod horní tyčkou - 2:0. Domácí i nadále tlačili a ve velké šanci byl domácí Seman, který ovšem tváří tvář Müllerovi nastřelil jen jeho levé rameno. K další brance nevedla ani parádní akce Lukáše Pulpána v přesilové hře, který projel přes půl hřiště a našel osamoceného Semana, který ale mířil o něco výš, než bylo potřeba. Stejně tak dopadl i baseballový pokus Zuckera. Když se v závěru první třetiny neprosadil ani Kuběna po přihrávce Zuckera, skončila první dvacetiminutovka vítězstvím Klubu ledního hokeje 2:0.

I do druhé části domácí vlétli, ale ani Sikora, ani Seman na Müllera nevyzráli. Dobrý nástup a úvodní tlak ještě umocnila početní výhoda domácích, která ovšem změnu skóre nepřinesla a naopak poprvé v zápase udeřili hosté. Tomáš Dolana se skončením trestu nachytal Hyláka v nedbalkách a střelou z nulového úhlu jej překvapil - 2:1. Hosty tato branka nakopla a najednou jich byl plný led a dostatek práce měl Hylák. Domácí ovšem včas zvedli hlavy a opět to byla první formace, která vrátila bílomodrým dvoubrankové vedení. Marek Sikora našel mezi kruhy samotného Ondřeje Fialu a ten rychlou střelou vymetl levý horní roh hostující branky - 3:1. O minutu později se však domácí museli bránit dvojnásobnému oslabení a Heldstab střelou od modré rozezvučel jen břevno. Chomutovští se nakonec ubránili, avšak hned po skončení zmíněných trestů přišel další faul, a tak třetí třetinu zahájili bílomodří ve čtyřech.

Početní výhodu soupeře Krušnohorci v poklidu ubránili a po jejím skončení byl blízko brance Petr Freiberg, ale Müllerův beton přehodit nedokázal. Další šanci na navýšení náskoku měl Zucker, ale stejně jako v předešlých šancích, které si vytvořil, nedokázal překonat hostujícího brankáře. Po několika šancích bílomodrých udeřili překvapivě hosté. Cory Pecker dostal milimetrový pas na útočnou modrou a blafákem do bekhendu překonal Hyláka - 3:2. Deset minut před koncem hráli chomutovští přesilovou hru a blízko navrácení dvoubrankového vedení měl Kuběna, ale Müller švihl svou lapačkou akorát včas a z šance mladého útočníka tak nic nebylo. Zanedlouho tak přišel trest. Pěknou kombinaci hostujícího prvního útoku zakončil přesnou střelou Cory Pecker a překvapivě tak srovnal skóre - 3:3. Viditelně tento úspěch hosty nakopl a o dvě minuty později mohlo být Krušhorcům o poznání hůře, to když se kolem branky obtočil Bielmann a trefil břevno. Jakoby si po této šanci řekli domácí dost a vzali otěže zápasu opět do svých rukou. V závěru utkání tak měli blízko k brance Hluchý a hbitý Seman, který dorážel v brankovišti odražený kotouč, avšak hostující brankář s notnou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou.

Po dohodě mezi kluby došlo bez prodloužení k samostatným nájezdům, které měly určit vítěze. Série na pět nájezdů začala lépe pro bílomodré barvy, když přesně mezi betony mířil Sikora. Až poslední nájezd rozhodl o tom, že se tento duel ještě krapánek protáhne, přesně mířil hostující Zeiter. Tentýž hráč svůj gólový úspěch následně zopakovat nedokázal, a když se potom parádním nájezdem prosadil Jaroslav Kůs, zvítězil Chomutov nad svým švýcarským sokem 4:3.