Chomutov nestačil na jihlavskou Duklu. Na Vysočině o branku prohrál

Napsal 05.12.2009 David Nováček, Jakub Mezlík
C h o m u t o v - Hosté vstoupili do utkání lépe a po deseti minutách se díky střele Grofa dostali do vedení. Jenže pak se utkání začalo vyvíjet v neprospěch Chomutova. O dvě minuty později totiž vyrovnal teprve dvacetiletý Dan Kotlík a následně Dukla nastřílela další tři branky. Stav 4:1 zhruba v polovině závěrečné třetiny Severočechy do kolen neposlal. Během čtyř minut vyrovnali, jenže závěrečný úder uštědřil Chomutovu svoji druhou brankou v utkání Tomáš Čachotský.
27.kolo so 5.12.2009
JIH
5:4(1:1, 2:0, 2:3)
Jihlava
Řehoř - Ficenc, Malena, Staněk, Dobrovolný, Chvátal, Takáč, Kašpar - Hodek, Hubáček, Čachotský - Rytnauer, Dušátko, Bezděk - Haluza, Mareš, Polcar - Hrbatý, Zeman, Kotlík
Hanuljak - Pulpán, Bombic, Malinský, Grof, Všetečka, Revay, Mazanec - Procházka, Kraft, Duda - Hašek, Skořepa, Jíra - Fiala, Mikšovic, Eiselt - Jeslínek, Domin, Míka

Už od úvodních minut byl na Horáckém zimním stadionu k vidění svižný hokej se šancemi na obou stranách. Skóre otevřeli v 10. minutě hosté, kdy se v přesilové hře prosadil tvrdou střelou z levého kruhu Jakub Grof. Dukla ale nesložila zbraně a rychle vyrovnala. Po levé straně najel do útočného pásma mladý domácí forvard Dan Kotlík a trefil se přesně do šibenice Hanuljakovy branky.

V prostřední části získali domácí dvoubrankový náskok. Ve 23. minutě napřáhl na modré Marek Chvátal a jeho sražená střela proskákala až za Hanuljaka. O pět minut později se situace opakovala. S tím rozdílem, že tentokrát byla evidentní teč Michaela Polcara, jednoho z juniorů ve žlutočerveném dresu.

To pravé drama přišlo ale až v poslední dvacetiminutovce. Když ve 48. minutě dorazil puk do chomutovské branky Tomáš Čachotský, Dukla vedla 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se ale vzchopili a jejich nevýrazný herní projev byl najednou ten tam.

Během čtyř a půl minut nasázeli Severočeši do jihlavské branky hned tři góly a vyrovnali! Nejprve využil přesilovou hru z dorážky Václav Eiselt, další trefu přidal po perfektní Dudově přihrávce Ondřej Malinský a čtvrtý chomutovský gól zařídil bombou od modré František Bombic.

Jenže nerozhodný stav nevydržel ani minutu. Prakticky hned z další akce strhl vedení zpět na stranu Dukly svojí druhou trefou Tomáš Čachotský. Hubáček odstavil ve středním pásmu dva hráče a připravil svému spoluhráči dobrou příležitost pro únik. A Čachotský se nemýlil, svoje sólo zakončil bekhendovým blafákem. A na tento gól už Chomutov v čele s nervózním Radkem Dudou recept nenašel.

Duda okamžitě po skončení zápasu přejel z trestné lavice led a zamířil bez podání ruky rovnou do kabin, domácí hráči přichystali svým fanouškům perfektní děkovačku.

Radim Rulík (Chomutov): „Sice se nám povedl vstup do zápasu, ale pak jsme dvě třetiny hráli špatně. Cením si toho, že jsme to ve třetí třetině za stavu 4:1 pro domácí nezabalili a povedlo se nám vyrovnat. Ale neměli jsme už dostat pátý gól. Myslím si, že Jihlava vyhrála zaslouženě, my jsme si to jenom za tu třetí třetinu nezasloužili.“

Roman Mejzlík (Jihlava): „Já to můžu říct obráceně, měli jsme špatný vstup do utkání, byli jsme málo aktivní a dostali jsme gól. Hodně nám ale pomohla vyrovnávací branka na 1:1, pak se naše hra zlepšila, hráli jsme docela dobře do obrany a nepouštěli jsme soupeře do šancí. Až do stavu 4:1, kdy jsme nepochopitelně začali propadat a pouštět Chomutov do protiútoků. Začali jsme faulovat a najednou to bylo 4:4. Jsem rád, že soupeř obrat nedokonal, protože má velice kvalitní kádr. Jsme strašně rádi za to, že jsme získali tři body, a že se fanoušci bavili a chtěl bych jim poděkovat za to, jak nám pomáhali.“