Chomutov otočil vývoj utkání a podruhé body v Mostě nenechal

Napsal 13.12.2008 Tomáš Pavlíček, David Matula
C h o m u t o v - Po dvou utkáních na svém ledě cestovali chomutovští hokejisté k dalšímu prvoligovému souboji na led sousedního Mostu. Úvod utkání nezastihl bílomodré v ideálním rozpoložení a již v osmé minutě se trefila nová posila domácích zkušený Ivo Prorok. Šanci na vyrovnání promarnil Jíra a tak druhá část hry začala s jednobrankovým vedením domácích. To mohl v polovině utkání navýšit Bauer, ale trefil jen tyč. O chvilku později však mířil přesně druhý novic Bednařík a Most vedl 2:0. V poslední části hry však hokejisté Chomutova rozpoutali před Závorkou peklo a již v 42. minutě dorazil střelu Mikšovice Eiselt a snížil. O čtyři minuty později se prosadila opět druhá formace, srovnával Jíra. Katastrofickou desetiminutovku pro domácí uzavřel pohotový Petr Míka a vystřelil tak v konečném součtu vítěznou branku. To nakonec pojistil v poslední minutě střelou do prázdné branky Hašek.
32.kolo so 13.12.2008
MST
2:4(1:0, 1:0, 0:4)
Baník Most
Závorka (Melichar) - Lomička, Poživil, Charousek, Hlubuček, Nosek, Stříteský, Černý - Prorok, Vrtek, Jan Bauer - Bednařík, Budínský, Machulda - Sláma, Zíma, Mach - Urban, Nedrda, Havlůj
Cikánek (Hollý) - Všetečka, Bombic, Pulpán, Nikolov, Trefný, Révay, Chmelíř, Višňák - Hašek, Skořepa, Jeslínek - Eiselt, Mikšovic, Jíra - Tauš, Fábry, Míka - Indra, Domin, Malát

Obě utkání této sezony mezi Mostem a Chomutovem přinesla vyrovnanou bitvu, která se rozhodovala až v závěrečné dvacetiminutovce, či dokonce až v prodloužení. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Už od úvodního hvizdu totiž domácí Baník dokazoval, že na favorizovaný Chomutov jednoduše umí a celou první část mu byl více než vyrovnaným sokem.

Sebevědomí domácí se do manévrů před Cikánkem pustili již v páté minutě, kdy Urban využil nepozornost chomutovské obrany a nabruslil si do samostatného úniku. Hostující brankář ho sice vychytal, avšak za několik minut už stejně musel hledat kotouč v síti. Střelil ho tam totiž vůdce mosteckého celku Ivo Prorok, a otevřel tak skóre zápasu – 1:0.

Chomutovští od té doby přílišnou aktivitou nehýřili a vůbec nereprezentovali svou třetí pozici v pořadí 1. ligy. Po neúspěšných atacích domácích se ale přeci jenom šanci vytvořili. Dostal se do ní Pulpán, jenž ovšem nedokázal překonat dobře postaveného Závorku. První třetina tak skončila vítězně pro Baník.

Druhá část duelu by se dala popsat stejnými slovy jako ta první a vůbec nikdo by se tomu nemohl divit. Opět totiž nejprve přišlo velké varování ze strany Baníku, které měl nastřelenou tyčí na svědomí útočník Bauer, a za nepoučení se z tohoto momentu znovu udeřila spravedlnost. Krásnou kombinační akci Baníku zametl do branky Lukáš Bednařík - 2:0.

Hosté se poté sice dostali do několika zajímavých střeleckých pozic, ovšem všechna svá esa předvedli Mostu až v závěrečné periodě. Baník, zřejmě již vzpomínající na tři body získané z prvního vzájemného duelu, vstoupil do posledního dějství úplně nejhůře, jak mohl. A jelikož to včas nezjistil a nehodil raději do hřiště bílý ručník, utržil od svého zkušenějšího protivníka pořádnou lekci.

Vše začalo minutu a půl po druhé přestávce, kdy Václav Eiselt dokončoval svým čtvrtým gólem v ročníku úspěšnou přesilovkovou kombinaci – 2:1. Šestačtyřicátá minuta poté mohla domácím napovědět, že se Chomutovští po pěti odehraných třetinách v Mostu konečně dostali z herní deprese, Petr Jíra totiž oblafl Závorku kličkou do bekhendu a srovnal stav – 2:2.

Avšak jen co si mostecký kouč odstranil z hlavy černé myšlenky úvodu třetiny, Závorka se už znovu otáčel za sebe a sledoval, jak bílomodří míří za vítězstvím. O rozdílovou branku duelu se postaral Petr Míka, když si vybral suverénně nejlepší místo ze všech hokejistů na ledě a doklepl do sítě ránu Trefného – 2:3

Mostu však stačil jen jeden gól a vše mohlo být jinak! Ovšem v klíčové chvíli spálil tutovku Bednařík, a tak se opět mohl rozjet masokombinát jménem Chomutov drtící všechny zbytky domácího odporu. Jaroslav Hašek zpečetil výhru hostů střelou přes celé hřiště do opuštěné klece Baníku – 2:4.