Chomutov ovládl pondělní večer a zaslouženě zvítězil

Napsal 01.11.2004 David Nováček
C h o m u t o v - Po dvou porážkách před domácím publikem si dnes chtěli chomutovští hráči napravit reputaci. A podařilo se jim to na výbornou, ambiciózní Hradec Králové, který před dnešním zápasem ztrácel na domácí jen dva body, si odváží vysokou prohru. Skóre otevřel v 8. minutě nadaný junior Veverka. V 16. minutě přidal druhý gól obránce Hájek a na konci druhé třetiny zvýšil na tříbrankový rozdíl Polodna. Ve 48. minutě zapadla Pulpánova střela švihem od modré až za záda brankáře Hyláka a Hradec již věděl, že body si ze severu Čech odvážet nebude. Pět minut před koncem uzavřel dnešní představení útočník Boušek, který nastoupil po delší pauze, zaviněné zraněním ramene.
18.kolo po 1.11.2004
5:0(2:0, 1:0, 2:0)
HKR
Podolka - Hájek, Révay, Nosek, Pulpán, Prošek Szakal, Trefný, Řezníček - Hahn, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Jeslínek - Ibl, Mikšovic, Martenek - Boušek, Veverka, Buchal
Hr.Králové
Hylák - Mečiar, Evan, Petr Suchý, Fejgl, Táborský, Hendrych, Kolafa, Šeda - Fořt, Roubík, Beck - Červenka, Martinec, Vondráček - Kubišta, Cetkovský, Pavel Suchý - Potůček, Aleksejev, Domin

Utkání začalo oboustranně velmi útočnou hrou a hned v úvodní minutě měl možnost nadvakrát otevřít gólový účet kapitán modrobílých Šíp. Na druhé straně měl o minutu později obrovskou šanci před ležícím Podolkou hostující Martinec, ale také neuspěl. Mírná převaha domácích vyústila v osmé minutě v úvodní gól, kdy si na přihrávku uzdraveného Buchala počkal mladíček Jaroslav Veverka a vstřelil první branku zápasu. O pět minut později zkoušel Podolku přelstít bekhendem Fořt, ale chomutovský strážce byl připraven. V 16.minutě prostřelil Hyláka střelou zápěstím od modré David Hájek a posunul tak skóre o gól vpřed na 2:0. Od té chvíle byli chomutovští hráči lepším týmem. Nejprve Hylák vychytal ve veliké šanci Jeslínka, poté od puku odstavil Bouška hostující obránce při jeho nebezpečném průniku, nakonec trefil ležícího Hyláka bekhendovou střelou Šíp. Úvodní třetina tak vyzněla lépe pro domácí tým a za zvuku sirény se odcházelo do šaten za stavu 2:0.

Hned v úvodní minutě prostřední části si chomutovští vynutili faul a měli k dispozici první přesilovou hru utkání, při které z mezikruží dvakrát tvrdě pálil Jíra, ale brankář Hylák byl v obou případech pozorný. Ve 25.minutě se na druhé straně vyznamenal Podolka, když zlikvidoval nebezpečnou střelu Mečiara. Po několika nepřesných rozehrávkách v chomutovském obranném pásmu, opět zkoušel pozornost domácího brankáře Suchý, jeho střela byla ale velmi slabá. Ve 33.minutě se odhodlal do útoku po levém křídle Martenek, poslal puk Mikšovicovi, který vystrašil Hyláka střelou do pravé tyčky jeho klece. Minutu nato měli modrobílí výhodu přesilovky 4 proti 3. Nevyužili ji a hned z protiútoku mohli skórovat Energetici, ale rychlá teč Suchého mířila jen nad branku Podolky. V závěru třetiny měli královéhradečtí hokejisté možnost snížit skóre v přesilovce, ale naopak po jejím skončení udeřili domácí. Po přihrávce Šípa prostřelil hostujícího brankáře Petr Polodna a zvýšil tak náskok svého týmu již na 3:0.

Po devíti vteřinách poslední části měli hosté další početní výhodu, ve které Aleksejev z úhlu netrefil prázdnou branku, a to bylo ze strany východočeského týmu vše, co v této přesilovce předvedl. V těchto chvílích začali hosté otevírat obranu a domácí se dostávali do šancí před královéhradeckou brankou daleko častěji. V 46.minutě ujel hostující obraně Jeslínek, dostal se do brejku a zastavil ho až faul. Následnou přesilovou hru využil další benjamínek chomutovského týmu Lukáš Pulpán. Po přihrávce Jíry na modrou čáru tvrdě vystřelil a Hylák lovil kotouč ze své sítě počtvrté - 4:0. V polovině třetiny měl možnost nadvakrát vsítit puk Trefný, jeho druhá šance skončila vysoko v ochranné síti. V době, kdy chomutovští fanoušci adresovali svému týmu pokřik "Dejte jim bůra!", jakoby jejich slova vyslyšel mrštný útočník Ladislav Boušek, dostal se do samostatného nájezdu, obtěžování hostujícího obránce ustál, prostřelil brankáře Hyláka a zvýšil vedení Chomutova již na 5:0. Závěr utkání již domácí odehráli v poklidu a připsali si tak další tři body do tabulky ligy.

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): "Já si myslím, že dneska to byl hezký hokej pro diváky, i když jsme vyhráli 5:0, tak ta předvedená hra soupeře na to nevypadala. Hradec nevyužil v první třetině šance, když by se mu to podařilo, tak by nám zcela určitě znepříjemnil utkání. Důležité bylo pro nás, že jsme ve druhé třetině dokázali vstřelit třetí gól ."

Mgr. Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové): "Hráli jsme od začátku utkání otevřený hokej a soupeř trestal naše chyby. Paradoxně jsme v první třtině měli více šancí, ty jsme však nedokázali proměnit. Naše hra ztroskotala na výborném Podolkovi. Od stavu 3 : 0 nemá cenu utkání hodnotit, Chomutov byl prostě lepší. "