Chomutov podruhé prohrál, tentokrát na ledě Mostu 5:3

Napsal 27.09.2008 Jakub Mezlík, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté prohráli i druhé utkání v řadě, týmu SK HC Most podlehli 5:3. První třetinu vyhrál Most 2:0, po brankách Vrtka a Šinkoviče z trestného střílení. Ve druhé třetině se trefil pouze hostující Míka. Závěrečná třetina byla na branky výživná, nejprve se trefil exchomutovský Martin Heinisch, poté KLH opět snížilo střelou Marka Toivonena a o šest minut později dokonce dokázalo vyrovnat, kotouč za Horčičku propasíroval Jaroslav Hašek. V závěru třetiny však ujel Vít Budínský a Lundell jeho nahození propustil za svá záda. Most ještě vstřelil branku při PowerPlay.
7.kolo so 27.9.2008
MST
5:3(2:0, 0:1, 3:2)
Baník Most
Horčička (Závorka) - Martínek, Poživil, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Lomička, Nosek, Schmidt - Jan Bauer, Heinisch, Jakub Bauer - Salač, Vrtek, Kuběna, Zíma, Budínský, Šinkovič - Havlůj, Nedrda, Nekvinda
Lundell (Cikánek) - Revay, Chmelíř, Pulpán, Toivonen, Mazanec, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Tauš, Jíra - Hašek, Kůs, Charousek - Polanský, Domin, Fábry

Mostečtí hokejisté mohli jít do vedení už ve 4. minutě, kdy sudí Hribík nařídil za faul na Poživila trestné střílení. Salačovi ovšem Lundell kotouč vypíchl. Domácí si spravili chuť na přelomu 12. a 13. minuty, kdy se během třinácti sekund trefili hned dvakrát. Nejprve Vladislav Vrtek ideálně tečoval Hlubučkovu střelu od modré, krátce na to proměnil už druhé nařízené trestné střílení proti Chomutovu Julius Šinkovič. Trefil se přesně mezi Lundellovy betony - 2:0.

Na další gól se v Mostě čekalo do poloviny zápasu, poprvé se prosadili hosté. Po přesné přihrávce Gombára rozvlnil síť za Horčičkou Petr Míka - 2:1. Chomutovští hokejisté svého soupeře ve zbytku druhé dvacetiminutovky zatlačili do hluboké defenzivy, ale ve velkých šancích neuspěli Skořepa ani Jíra.

Třetí třetina přinesla dramatický boj se spoustou branek. Ve 45. minutě nejprve zvýšil domácí náskok Martin Heinisch tvrdou střelou po ledě, poté však zahájili velký hon za vyrovnáním hráči Chomutova. A byli úspěšní. V 51. minutě se Marko Toivonen trefil přesně pod horní tyč, o šest minut později pak Jaroslav Hašek usměrnil za Horčičkova záda Bombicovu přihrávku zpoza branky - 3:3.

Hosté stále více přebírali iniciativu a v závěru třetí části měli místy až drtivý tlak, nakonec měl ale zápas překvapivé dramatické vyústění. Čtrnáct sekund před koncem nahodil kotouč na Lundella Vít Budínský a finský gólman Chomutova jej k velkému jásotu mosteckých fanoušků propustil až za svá záda. Následný pokus o hře bez brankáře hostům vůbec nevyšel, čtyři sekundy před koncem ještě dostali další branku. Odkrytou klec trefil Libor Hlubuček a stanovil konečný výsledek zápasu na 5:3.