Chomutov podruhé v sezóně prohrál s Ústeckými Lvy po prodloužení

Napsal 10.11.2010 David Matula
C h o m u t o v - Hned první minuta utkání přinesla úvodní branku, když se prosadil Janků. Po dvou přesilových hrách hostů ale otěže zápasu pevně do svých rukou vzali domácí. Velký tlak určitě mohl přinést více než jednu branku, kterou vstřelil po pěkné individuální akci Seman. Chomutovský tlak pokračoval i nadále a hosté mohli děkovat Orctovi, že byl stav utkání po první dvacetiminutovce 1:1. Ve druhé části se prosadil nejprve v přesilové hře Jíra, ale za hosty odpověděl Alinč. Rozdílovou branku potom vstřelil domácí Selingr a Chomutovští tak po dvou třetinách o branku vedli. Ve třetí části hry domácí svůj náskok neudrželi a nakonec v poslední minutě srovnával na 4:4 Hluchý. V prodloužení dostali hosté možnost zahrát si přesilovou hru a tu využil Poživil. Chomutov tak podruhé v sezoně prohrál se Lvy po prodloužení.
17.kolo st 10.11.2010
KLH
4:5p(1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
UNL
Hanuljak - Mucha, Bombic, Havíř, J. Benda, Mudroch, Pulpán, Rutta - Seman, Sikora, Duda - M. Procházka, Kraft, Hluchý - Selingr, Skořepa, Jíra - Kuběna, Zucker, Radulay - D. Hruška.
Ústí n.L.
Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, od 21. Boháč - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, Pajič, Pazourek - Kloz, Mikulík, Ludvík - Kanko, R. Hanzl, Sklenička - od 41. Šedivý.

16. Seman (Sikora, Mudroch), 22. Jíra (Skořepa, Duda), 29. Selingr (Mudroch, Sikora), 60. Hluchý (Kraft, Radulay)
Ústí n.L.
1. Janků (Klobouček), 24. Alinč (Pojkar, Čurilla), 48. Kanko (Hanzl, Boháč), 59. Pajič (Janků), 64. Poživil (Čurilla, Hořava)

6:12
2:2
0:0
2678
Smítka - Čížek, Padevět
2:2

Hosté vlétli do úvodu utkání jako blesk a hned v první minutě se radovali. Obraně ujel Pavel Janků a přesně umístěnou střelou poslal hosty do vedení. Domácí byli brankou zaskočeni, ale o pár okamžiků později měli na holích vyrovnání. Nejprve ze závaru před Orctovou brankou střílel Duda a poté ani Zucker ani Kuběna či od modré čáry Bombic nedokázali skóre srovnat.

To se povedlo až mladému Filipu Semanovi, kterému přihrál do jízdy jeho parťák Sikora, a prvně jmenovaný nedal hostujícímu brankáři šanci. Vzápětí Chomutov vstřelil branku, když kotouč vypadl Orctovi z náručí a domácí jej zasunuli do klece. Rozhodčí ale přerušil hru příliš brzy, těsně před dosažením branky. Ani přes následné dohady nebyla regulérní branka uznána.

Krušnohorci měli do konce první třetiny ještě dvě velké šance, ale do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny byl jako přes kopírák, jen v opačných rolích. Domácí trio Duda, Skořepa a Petr Jíra předvedlo, jak správně rozebrat obranu a poslední jmenovaný zasouval kotouč do prázdné svatyně. Hosté se však nevzdali. Prakticky hned po této akci kombinovali Pojkar a Jan Alinč, který srovnal skóre.

V dnešním zápase bylo celkem sedmnáct vyloučených hráčů. Dvě přesilovky využili hosté a jednu početní výhodu využili i domácí hráči. Ve 29. minutě střílel Mudroch od modré čáry, do jeho střely vložil chytře hůl Pavel Selingr a kotouč se zastavil až v síti. Po dvou třetinách byl tedy stav 3:2.

Třetí třetina přinesla opět branky a pěknou tečku v podobě bitky. Nejprve hosté srovnali zásluhou Petra Kanka, který překonal Hanuljaka. Domácím daroval dvě přesilové hry Roman Němeček, který nejprve vyhodil kotouč mimo hrací plochu a jen co se vrátil na led, provinil se stejným prohřeškem. Modrobílí však těchto příležitostí nevyužili.

Hosté byli třem bodům opravdu blízko. Minutu a třicet šest vteřin před koncem sebral odražený kotouč Rok Pajič a lehce ho zasunul za Hanuljaka. Žlutomodří fanoušci již slavili, ale jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš. V závěrečné power-play dokázali Chomutovští, že bojují až do úplného konce. Prodloužení vybojoval vyrovnávacím gólem Milan Hluchý v čase 59:36. Po brance se strhla opravdu povedená bitka. Mikulík si vyskakoval na Lukáše Pulpána, který se ovšem nedal a po souboji odcházel do kabin předčasně, ale s pocitem vítězství.

V prodloužení byli vítězství blíže hráči Slovanu. Při přesilové hře nejprve trefil Čurilla tyč, ale poté již Ústečtí mohli slavit alespoň dva body. Lukáš Poživil stál na správném místě ve správný čas a jeho úloha již byla snadná.

Jaroslav Liška (Chomutov): Nepovedl se nám nástup do první třetiny, kdy jsme hned dostali gól. Poté jsme se ale dostali do hry a byli jsme aktivní. Dnes rozhodly neproměněné přesilovky. Soupeř dokázal využít našich chyb. Navíc hostům ještě pomohlo naše vyloučení v prodloužení. Kluci ale ukázali na konci třetí třetiny bojovnost, když se nevzdali a vybojovali alespoň bod.

Petr Rosol (Ústí n/L): Hodně nám pomohl rychlý gól. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký. Chomutov má velmi kvalitní mužstvo a chvílemi nás domácí přehrávali. Jsem ale rád alespoň za dva body.