Chomutov poprvé v sezóně prohrál, na svém ledě podlehl Olomouci

Napsal 24.09.2008 David Matula
C h o m u t o v - Po úspěšném derby se chomutovští hokejisté opět představili před svým publikem. V repríze loňského semifinále přivítali Olomouc a do utkání vstoupili lépe. Jako první se prosadili domácí zásluhou Míky. V poslední minutě první třetiny však hosté srovnali zásluhou Mrázka. Ve druhé třetině se hrál oboustranně urputný hokej s bojem o každé místečko na ledové ploše, přesto se dokázali svěřenci Martin Pešouta prosadit zásluhou Petra Jíry, jenž potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu i celé soutěže. V závěrečném dějství zvýšil domácí náskok Skořepa, ale potom přišel velký obrat Olomouce. Postupně se trefili Ministr,Davídek a Bordowski. Chomutov tak poprvé v sezóně prohrál.
6.kolo st 24.9.2008
3:4(1:1, 1:0, 1:3)
OLO
Sáblík (Lundell) - Chmelíř, Mazanec, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Tauš, Hlinka, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Domin, Malát, Veverka.
Olomouc
Žigárdy (Slovák) - Kudělka, Ministr, Smejkal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mrázek, Bordowski, Žajgla, Venkrbec

Jeden velký zvrat. Tak by se dal nazvat zápas mezi Chomutovem a Olomoucí. Především pak třetí třetina, ve které měli hosté větší štěstí v koncovce a dotáhli zápas do vítězného konce. V chomutovské brance se představil karlovarský Lukáš Sáblík, který by měl formou střídavých startů, pomoci domácím v případě zranění gólmanů.

V úvodní třetině se zdáli být lepším týmem domácí, kteří také vstřelili první branku utkání. Ještě předtím si ale chomutovští vyzkoušeli dvojnásobnou přesilovou hru, kterou ale nezužitkovali. Puk za Žigárdyho záda dostal až v plném počtu efektivním lobem Petr Míka - 1:0. V patnácté minutě se po přesné přihrávce Ťupy dostal do samotného úniku Jeslínek, který trefil pouze pohotovou lapačku brankáře hostů. Půl minuty před koncem třetiny se rozsvítilo červené světlo za brankou Sáblíka. O vyrovnání se postarala dvojice Jaroslav Mrázek - Bordowski, kteří se dostali do úniku a první jmenovaný tak neměl se zakončením problémy – 1:1. Vstřelené brance ovšem předcházel insident, po kterém zůstal na zemi ležet domácí Charousek. Hlavní rozhodčí tento zákrok nechal bez povšimnutí a chomutovští tak odcházeli do kabin mírně rozhořčeni.

Scénář druhé třetiny byl obdobný té první. Ve 26. minutě se dokázal prosadit Petr Jíra, který po přihrávce Tauše nelenil se zpracováním a rovnou střílel – 2:1. Chomutovští tak opět byli o krok napřed. Po Jírově gólu se hra přelévala ze strany na stranu s šancemi na obou stranách. Ve 31. minutě měl gólman hostů veliké štěstí, kdy po ladné střele Skořepy stěží vyrazil. Chomutovští měli před svým soupeřem stále o trochu navrch, ale gólově se už ve druhé třetině neprosadil ani jeden z týmů.

Je zřejmé, že chomutovští mají dobré vstupy do třetiny. I v té poslední dokázali vstřelit branku hned ze začátku. Prosadil se Zdeněk Skořepa, který po přihrávce Mazance propasíroval puk za Žigárdyho a Chomutov rázem vedl o dvě branky – 3:1. Nicméně čtyři minuty na to, ve 49. minutě, se za pukem do brány musel otáčet domácí Sáblík, který byl krátký na dorážku Milana Ministra - 3:2. Závěr utkání mohl být úplně jiný. V 52. minutě se domácímu Taušovi po střele Hlinky otevřela brána, ale puk se mu zamotal mezi brusle a k zakončení se nakonec ani nedostal. V 54. minutě se chomutovský stadion ponořil do ticha. Martin Davídek z dorážky překonal Sáblíka a dvougólový náskok Chomutova jako by nebyl – 3:3. Tři minuty na to dostali domácí studenou sprchu. Po rychlé kombinaci Ministra a Davídka se trefil hned z první Richard Bordowski a dostal tím Olomoucké poprvé do vedení – 3:4. Chomutovští už nedokázali skóré zkorigovat i přesto, že hráli poslední minutu bez gólmana.

Martin Pešout (KLH Chomutov): Utkání se pro nás vyvíjelo od začátku prapodivně, nemohli jsme se pořádně dostat do tempa. Za stavu 1:0 byl v přesilovce z mého pohledu faulován náš hráč, rozhodčí to bohužel neviděli, dostali jsme gól na 1:1. Ikdyž jsme vedli o tři branky, tak se nám nedařilo a výsledkem toho byly dvě nešťastné branky po nedůslednosti v obraně.

Petr Fiala (HC Olomouc): Tak s výsledkem i s předvedenou hrou jsme spokojeni. Veděli jsme, že zápas v Chomutově nebude nic jednoduchého, ale i přesto že jsme prohrávali, tak jsme nabádali hráče, ať jsou aktivní a vyplatilo se to.