Chomutov porazil Duklu Jihlava počtvrté a postupuje do finále!

Napsal 10.03.2011 Jakub Novák
Čtvrté semifinále mohlo znamenat pro jihlavskou Duklu konec sezóny. Chomutov vyhrál všechny vzájemné duely a nedal Jihlavě velké šance. V tomto duelu začali lépe hosté, když na začátku osmé minuty vstřelil branku Zbeněk Hrdel. Jihlavští se ale nezalekli a za třiačtyřicet sekund vyrovnal Tomáš Pitule. Další branky nám přinesl závěr třetiny. Nejprve šla do vedení Dukla zásluhou Dobrovolného, ale devatenáct sekund před koncem zařídil nerozhodný stav chomutovský Milan Procházka. Druhá třetina přinesla pouze jednu branku a to v podání Marka Sikory, který trefil přesně střelou přes obránce. Jihlava to ale nezabalila a necelých sedm minut před koncem utkání vyrovnala, když se trefil Aleš Padělek. Zápas dospěl do desetiminutového prodloužení. Tam měl velkou šanci Jeslínek, ale nepodařilo se mu překonat Hanuljaka. Prodloužení nedokázalo prozradit vítěze a přišly na řadu nájezdy. Byl to vyrovnaný boj, ale nakonec rozhodující nájezd proměnil Milan Kraft! Chomutov poráží 4:0 na zápasy Jihlavu a těší se na svého soupeře ve finále.
SF4 čt 10.3.2011
JIH
3:4sn(2:2, 0:1, 1:0)
Jihlava
Benda (Řehoř) - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Šidlík, Suchý, Staněk, Malena, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Kucsera - Pitule, Maliník, Krupka - Bezděk, Sojčík, Škumát
Hanuljak (Hylák) - Kántor, Mudroch, Slovák, Mucha, Pavlas, Havíř, Bombic, Schnabel - Duda, Hrdel, Hruška - Stránský, Kraft, Procházka - Horna, Kuběna, Selingr - Davídek, Sikora, Seman

Před čtvrtým utkáním semifinálové série, které již mohlo ukončit Dukle sezonu, byly ochozy Horáckého zimního stadionu zaplněny o dost méně, než tomu bylo ve středečním klání. Do sestavy hostujícího celku se vrátily opory Radek Duda a David Hruška. V sestavě Dukly nastoupil opět Miroslav Škumát, který se do 3. semifinále nezapojil.

Přesto byla již v prvních minutách střetnutí na červenožlutých vidět snaha a bojovost. Hned ve druhé minutě ujel společně s Maliníkem Lukáš Krupka. Pokusil se bekhendem překvapit Hanuljaka. Kotouč mu ale přeskočil. Hnedle nato dostala Dukla dobrou příležitost v podobě přesilové hry. Nehrála ji však příliš dlouho. Hbitého Dudu v úniku zahákoval Tomáš Kaláb a odešel tak zahřívat trestnou lavici. V čase 7:04 Chomutov poprvé udeřil. Po pravé straně kluziště si do útočného pásma najel Zbyněk Hrdel a dělovkou nad vyrážečku překvapil Marka Bendu - 0:1. Netrvalo ani minutu a bylo vyrovnáno. Nadvakrát doklepl kotouč za Hanuljaka Tomáš Pitule - 1:1. Rázem bylo utkání znovu otevřené. V 15. minutě se před Markem Bendou ocitl osamocený David Hruška. Jihlavský mág byl však pozorný a nedal se zaskočit. Za domácí se nahozením od modré prezentoval Jiří Dobrovolný. Také ale bez úspěchu. Jihlava svého soka často přehrávala. Možnost ke vstřelení druhé branky měl Tomáš Pitule, jehož pokus ztroskotal na Hanuljakovi. Dukla se ale dočkala. V čase 18:01 vypálil v přesilové hře od modré Jiří Dobrovolný a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.Využít přesilovou hru se povedlo také Chomutovu. Lehkým nahozením se prosadil Milan Procházka - 2:2. Nic víc se ale již nestalo. V první dvacetiminutovce se hrál skutečně pohledný hokej se spoustou šancí obou stranách.

Druhá třetina nepřinesla polevení ani jednoho z celků. Hra přinášela čím dál více důrazu na obou stranách. Z toho také pramenila řada vyloučení. Při hře 4 na 4 poslal na Hanuljaka nepříjemný skákavý kotouč Daniel Hodek. Ač měl bídnou razanci, chomutovskému gólmanovi slušně zavařil. Ve 26. minutě odešel na trestnou lavici pykat Tomáš Pitule. Také hostující celek si ale přesilové hry nevážil a vzápětí o ní přišel. Vysokou holí atakoval domácího forvarda Miroslav Hanuljak. Byl to opět Chomutov, který využil většího prostoru na ledové ploše. Střelou švihem nad lapačku v čase 27:32 uspěl Marek Sikora - 2:3. V pokračující přesilové hře domácích se i přes pár pěkných příležitostí skóre neměnilo. Nedovolených zákroků bylo skutečně požehnaně. V dalším početním deficitu podržel Duklu Marek Benda, který předvedl pár skutečně dobrých zákroků. Také díky němu jí domácí přežili bez úhony. Minuty, spějící k závěru druhé dvacetiminutovky, přinášely velice atraktivní a pohledný hokej. I přes přesilovou hru domácích však závěř třetiny už žádnou branku nepřinesl.

Do třetí třetiny vlétli domácí s tím, že už nemají co ztratit. A podle toho hra vypadala. Dukla přitlačila na pilu a vytvořila si i pár slušných brankových příležitostí. V další přesilové hře jihlavští hokejisté pálili ze všech stran a pozic. Pokaždé však ztroskotali na výborném Hanuljakovi. Chomutovští si chtěli své vedení také potvrdit. Ani Marek Benda však nezůstal za svým kolegou pozadu a pořádně se činil. Ve 47. minutě chyboval na útočné modré hostující Slovák a do útoku mohl vyrazit domácí vůdce kabiny Oldřich Bakus. Co hostující bek pokazil, to vzápětí napravil. Rybičkou zabránil postupu Bakuse na bránu. Na přelomu poloviny třetí třetiny začal domácí kotel postupně vyvolávat každého člena domácí Dukly. Konec klání se blížil minutu po minutě a na domácích byla vidět stále větší a větší beznaděj. Zato na hráčích Chomutova byla vidět zkušenost, se kterou si vedení hlídají. Nakonec to ale vypadalo, že se Dukla snažila svého soupeře pouze uspat. V čase 54:24 se dorážkou prosadil Aleš Padělek - 3:3. Dukla ožila a začala kousat. V 57. minutě se snažil obkroužit branku soupeře Libor Bezděk, leč bez úspěchu. Utkání tak dokráčelo až do prodloužení.

Do nastaveného času nastoupili oba celky zcela vyrovnaně. Přesto si první velkou příležitost vypracovali hosté. Před hostujícím hráčem zela prázdná brána. Stačilo kotouč pouze zvednout. Marek Benda však jeho úmysl jasně vystihl. Ve 4. minutě prodloužení postupoval nikým nehlídán Michal Jeslínek. Svatyni hostí však o malý kousek minul. Další příležitost měl vzápětí Tomáš Čachotský. Dopadl na vlas stejně, jako jeho kolega. Několikrát zahrozili také hosté. Na Bendu ale nevyzráli. Přestože se hrálo v prodloužení velmi aktivně, vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V těch byl nakonec úspěšnější Chomutov. Rozhodujícím střelcem byl Milan Kraft.

Domácím hokejistům tak vyhasl i poslední plamínek naděje na zvrácení semifinálové série. Chomutovští se naopak mohou těšit na finále První ligy.

Milan Kašpárek (trenér Chomutova): „Dukla dnes podala lepší výkon a my jsme naopak nezopakovali ten včerejší. První třetina byla špatná. Ve druhé jsme se trochu zlepšili a ve třetí jsme hráli nejvíc času v útočném pásmu. Měli jsme veliké štěstí, protože jsme dneska mohli klidně i prohrát. Náš výkon nehodnotím kladně, ale nakonec jsme to vyhráli."

Petr Vlk (trenér Jihlavy): „Dostali jsme na začátku rychlý gól, který ovlivnil utkání. Musím klukům poděkovat, protože i za tohoto stavu série se jim podařilo zmobilizovat své síly a ještě vyrovnat. Potom v nájezdech to byla už náhoda."