Chomutov prohrál svůj první extraligový zápas s Kometou 2:4

Napsal 13.09.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Chomutov po dlouhých osmatřiceti letech zasáhl do extraligy a opět se utkal se starým známým rivalem z Brna. První zápas Chomutovským nevyšel podle představ. V první třetině šli do vedení zásluhou Patrika Lušňáka, ve druhé ovšem přišlo vyrovnání. To se prosadil Jakub Koreis. Kometa přidala ještě branku, když se prosadil i Jakub Svoboda. Karel Hromas ještě stačil vyrovnat na 2:2, ale poté již přišli ke slovu opět střelci brněnské Komety. Vítězný gól zaznamenal opět Svoboda a vše pečetil Roman Erat. Piráti tedy prohráli svůj první zápas extraligový zápas v sezóně 2:4
1. (ČT 4) čt 13.9.2012
2:4(1:0, 1:2, 0:2)
KOM
Řehoř - Mrázek, Macháček, Palin, Pulpán, Rutta, Rýgl, Lučka - Hřebejk, Kraft, Důras - Zálešák, Hruška, Polák - Sikora, Lušňák, Hafenrichter - Jíra, Ondřej, Procházka -Hromas
Kometa
Trvaj - Žížka, Kováčik, Valach, Krejčiřík, Bičánek, Valábik, Svrček, Malec - Erat, Čermák, Zohorna, Wasserbauer, Svoboda, Hořava, Dlouhý, Koreis, Hruška, Svoboda, Káňa, Dočekal

18. Lušňák (Zálešák), 40. Hromas (Lušňák, Rýgl)
Kometa
25. Koreis (Hořava, Zohorna), 39. Svoboda J. (Hruška), 52. Svoboda J. (Hruška, Svoboda T.), 55. Erat (Žižka, Kováčik)

6:6
1:1
0:0
4640

Hned z úvodu prvního extraligového utkání po osmatřiceti letech se Piráti dostali do přesilové hry. První branka však nepřišla. Jak minuty plynuly, tak se hosté z moravské metropole čím dál více dostávali do hry. Tlak Komety vyvrcholil až ve stoprocentní brankové příležitosti, ve kterých hostům chybělo štěstí. Brněnští se začali trápit a následovala série čtyř vyloučení a domácí si vynutili přesilovou hru. Napětí se uvolnilo v 18. minutě, kdy se za asistence Zálešáka trefil PATRIK LUŠŇÁK. Chomutov v první třetině vedl nad brněnským sokem 1:0. Byla to však vyrovnaná třetina.

Chomutov do druhé třetiny se špatnou taktikou nešel. Zezačátku se snažili udržet v pásmu a došlo i na šance. Chomutovský gólma Milan Řehoř svou výstroj později také zatížil. Podobně, jako v prvním dějství se hosté rozehráli až k 25. minutě. Tam vyrovnal JAKUB KOREIS, který puk dorazil. Ve 39. minutě totiž skóroval JAKUB SVOBODA, který kotouč poslal za Řehoře po tom, co se maskovaný muž přemisťoval. Nepokrytý prostor mezi betony si však nepohlídal. Zdálo se, že toto bude poslední gól ve druhé třetině. KAREL HROMAS však diváky vyvedl z omylu, když tečoval Lušňákovu střelu, kterou Jiří Trvaj neviděl.

Domácí hráči si na třetí periodu znovu řekli, že zkusí držet puk a hrát ze zabezpečené obrany. Chomutovu se podařilo vstřelit puk do branky už ve 46. minutě, ale po bližším zkoumání se rozhodčí rozhodli, že branku neuznají. Puk byl totiž odpálen z vysoko postavené hole. Vyrovnaný stav vydržel sedm minut. Potom zasáhli hráči Komety, kteří dnešní zápas rozhodli dvěma rychlími brankami. Nejdříve se v 52. minutě prosadil JAKUB SVOBODA, který zakončil pěknou akci z hole Jana Hrušky. A konečnou pečetící branku vstřelil ROMAN ERAT. Chomutov tak připravil o šanci tento zápas ještě zvrátit. Kometa si dvoubrankové vedení pohlídala a před 4640 diváků si bere všechny tři body . Chomutov si na první příspěvek do tabulky Tipsport extraligy musí ještě počkat.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Dnes jsme hodně dlouho hráli na remízu. Jedna chyba nám vzala všechny body. Po tom, co nám končily přesilovky, projevila se síla Komety naplno. Zvládali jsme to, ale bohužel podle mě rozhodla jedna naše chyba. Brno své nacvičené akce narozdíl od nás zahrálo dobře.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): Věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého, proto jsme za výhru s nováčkem extraligy velmi rádi. Úvodní část byla vyrovnaná, bohužel potom jsme dali soupeři přesilovku 5 na 3, kterou nakonec využil. Ve druhé třetině se nám podařilo skóre obrátit, ale ne na dlouho. Vzápětí domácí vyrovnali. Nakonec jsme to ubojovali, soupeře do ničeho nepustili a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.