Chomutov prolomil berounské prokletí a posunul se na čtvrté místo

Napsal 19.01.2005 Petr Kubica, Martin Bocian
C h o m u t o v – Po třech zápasech na ledě soupeřů se hokejisté KLH Chomutov představili ve 42. kole před svými fanoušky. Soupeřem jim byl soused z tabulky HC Berounští medvědi. Domácí do utkání vstoupili velice aktivně, díky čemuž se také ujali vedení. V 9. minutě propálil brankáře Handla Roman Pražák – 1:0. Za další minutu přidal druhou uklidňující trefu kapitán Radek Šíp – 2:0. Beroun se ještě před přestávkou dočkal snížení, zásluhou gólu Petra Kukly v přesilové hře. V dalším průběhu se hra vyrovnala a diváci sledovali urputnou bitvu. Definitivní pojistku důležitého vítězství dal v 52. minutě Jiří Charousek po krásné kombinaci v přesilovce 5 na 3. Důležité tři body tak zůstali na severu Čech a Chomutov se díky nim posunul na aktuální čtvrtou pozici.
42.kolo st 19.1.2005
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
BER
Podolka - Hájek, Szakal, Trefný, Jakub Šulc, Plaček, Révay, Řezníček - Hahh, Šíp, Boušek - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Jan Šulc - Buchal, Řepík, Pražák
Beroun
Handl - Braniš, Černý, Filip, Hořava, Kasík, Ovčačík, Veber - Besser, Eiselt, Jech, Kukla, Křesťan, Novotný, Pabiška, Slížek, Šinágl

Ve vzájemných utkáních byl KLH Chomutov před začátkem zápasu bez jediné výhry, a tak chtěl tuto nepříznivou bilanci v domácím prostředí vylepšit. Úvod třetiny patřil právě modrobílým, když nejprve ve 2.minutě prověřil Handla z úhlu Mikšovic a chvilku poté provětral lapačku berounského brankáře Révay. V 6.minutě měli Středočeši výhodu přesilové hry, kterou sehráli po většinu času ve svém útočném pásmu, ale vždy narazili na připravenou obranu domácího týmu, nebo skvělého gólmana Podolku. Minutu po návratu vyloučeného Buchala z trestné lavice se k puku dostal Roman Pražák a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně berounského brankáře – 1:0. Od vhazování uběhlo jen 24 vteřin a do rychlého úniku se pustili Ladislav Boušek a kapitán Radek Šíp. Druhý jmenovaný střelou od modré čáry orazítkoval tyč, od které se potom puk odrazil za záda bezmocného Handla – 2:0. V jedenácté minutě zahrozili hosté, kdy po skvělé kombinační hře střílel Eiselt, ale Podolka bravurně kotouč vytěsnil batonem. Dvě minuty nato se na druhé straně mohli opět radovat domácí, ale Buchalova rána těsně minula horní tyčku berounské svatyně. Ve 13. minutě hráli přesilovku Medvědi a ani v této přesilovce se dlouho nemohli prosadit, až se před brankou Chomutova prosadil Petr Kukla a upravil konečné skóre úvodní třetiny na 2:1.

Druhé dějství začalo ze strany Severočechů velmi svižně. Hned ve druhé minutě zatlačili Medvědy do jejich obranného pásma a celá šestice berounských hráčů nevěděla, kam dříve skočit. Poté, co se hostující tým vymanil z náporu, mohl sám skóre vyrovnat. Po předvedení umění s hokejkou v podání Eiselta, se ke střele dostal Kukla, ale Podolka jeho tvrdou ránu tělem pokryl. Ve 31.minutě došlo k situaci, kdy domácí diváci již křičeli „gól“, ale hned mohli hledět na rozpažené ruce rozhodčího. Kotouč podle sudích a k údivu všech ostatních přítomných, skončil mimo branku. Ve 32.minutě musel Handl řešit další situaci před svou brankou. Bekhendem se ho snažil z pravé strany překvapit Mikšovic. Následovala fáze oboustranných nepřesných přihrávek a zakázaných uvolnění. Po skončení přesilové hry, kterou domácí nesehráli, jak by si určitě představovali, se do veliké šance dostal Charousek a natřikrát se pokoušel berounského strážce přelstít, ale bez úspěchu. V prostřední části nepadl žádný gól, a tak se šlo do šaten za stejného stavu, jako po první části.

Ve 42.minutě se řítil sám na branku Chomutova Besser a puk vyslaný z jeho hole Podolka vyrážečkou srazil mimo nebezpečí své branky. O dvě minuty později přihrával zpoza berounské branky Šíp a Boušek pálil od modré jen do připraveného Handla. Chomutovští pracovali v obranné činnosti spolehlivě a hosté se dostávali do svého útočného pásma jen velmi stěží. S touto skutečností se ale Medvědi zřejmě nedokázali duševně vyrovnat a přišla série zákroků za hranicí hokejových pravidel. Již při chomutovské přesilové hře zůstal na ledě ležet Mikšovic s krvavým šrámem ve tváři, ovšem nenašel pochopení u rozhodčího a píšťalka zůstala němá. Dlouho na sebe nenechalo čekat vyloučení dalšího z berounských hráčů a domácí měli obrovskou výhodu při přesilovce 5 na 3. Po krásné kombinaci přišla pojistka v podobě gólu z hokejky Jiřího Charouska - 3:1. V 53.minutě se také hosté z Berouna dostali ke slovu. Při nájezdu 2 na 1 se Podolka opět blýskl vynikajícím zákrokem vleže. Hosté se snažili o forčekink hned při rozehrávce chomutovských, ale ti jim kotouč nechtěli půjčit. Poslední šanci ke zkorigování výsledku měl Beroun minutu před posledním hvizdem při početní výhodě také 5 na 3, kdy zkoušeli i hru bez brankáře, ale to mu již Severočeši nic nedovolili.

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Pro nás byly důležité dva rychlé góly v první třetině. Pak sice Beroun v přesilovce snížil, ale jinak si myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou. Rozhodčí nám dneska opět neuznal regulérní gól, ale hráči bojovali a dovedli ten zápas do vítězného konce."

Otakar Vejvoda (Beroun): "My můžeme jenom litovat, že jsme v úvodu utkání nevyužili dvě obrovské šance ve vlastním oslabení. Naopak Chomutov své šance proměnil a nám se ten zápas nepodařilo zvrátit."